sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
upřednostňovaný, oblíbený sourozenec
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43069

PostPosted: Tue 10.7.2007 17:03    Post subject: Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Tue 10.7.2007 17:19    Post subject: Reply with quote

Theres - já jsem na nové miminko strašně žárlila Embarassed, ale mě byli čtyři když se brácha narodil Laughing. A tvoje sestřička je naprosto úžasná, já bych ji hlídala snad i ráda Smile.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35506

PostPosted: Tue 10.7.2007 17:21    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Tue 14.8.2007 7:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19600

PostPosted: Tue 10.7.2007 17:23    Post subject: Reply with quote

Já jsem u tety taky oblíbenější než segra, ale to je prostě dáno tím, že jsem tam k nim hodně jezdila na prázdniny a sestra víceméně úspěšně bojkotuje veškeré rodinné oslavy Smile

U babičky jsou oblíbení jen bratranec a sestřenice a to dost krutě - dostávají (nebo dostávaly) peníze na prázdniny aby nemuseli na brigádu, dárky na Vánoce, Mikuláše atd. já dostanu na narozeniny bombošku Smile Ale to je jedno. Babička z mániny strany nám to všechno vynahradila - dala nám první poslední!
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Wed 11.7.2007 5:45    Post subject: Reply with quote

Můj brácha byl rodičema upřednostnovanej vždycky a je vlastně dodnes, svym způsobem. Bylo mu vždycky víc tolerováno a to je dodnes. Ale už je to lepší.
Ale od mejch 14ti do 20ti jsem spala na rozkládacim křesle na chodbě a on měl pro sebe celej pokoj. Když jsem tam šla, byla nasranej. Tak jsem tam ani nechodila. Jednu dobu to naši chtěli řešit, táta šel spát do obejváku (a dodnes tam zůstal, chrápe a máma nemůže spát) a já měla spát s mámou v ložnici a mít tam i pokoj. Ten jsem tam nikdy neměla, páč jsem si tam nemohla ani zatopit (pže pak by mamka neusnula), a to tam byla taková zima, v zimě. A spala jsem tam pár nocí, protože máma řekla, že se moc vrtim a mluvim ze spaní a nemůže spát. Tak jsem se vrátila na chodbu. No nic, no.
Back to top
View user's profile Send private message  
missE
let's go


Joined: 26 Jun 2007
Posts: 464

PostPosted: Wed 11.7.2007 9:45    Post subject: Reply with quote

Matylda wrote:
Můj brácha byl rodičema upřednostnovanej vždycky a je vlastně dodnes, svym způsobem. Bylo mu vždycky víc tolerováno a to je dodnes. Ale už je to lepší.
Ale od mejch 14ti do 20ti jsem spala na rozkládacim křesle na chodbě a on měl pro sebe celej pokoj. Když jsem tam šla, byla nasranej. Tak jsem tam ani nechodila. Jednu dobu to naši chtěli řešit, táta šel spát do obejváku (a dodnes tam zůstal, chrápe a máma nemůže spát) a já měla spát s mámou v ložnici a mít tam i pokoj. Ten jsem tam nikdy neměla, páč jsem si tam nemohla ani zatopit (pže pak by mamka neusnula), a to tam byla taková zima, v zimě. A spala jsem tam pár nocí, protože máma řekla, že se moc vrtim a mluvim ze spaní a nemůže spát. Tak jsem se vrátila na chodbu. No nic, no.


ty to říkáš, tak klidně, ale to musela být šílené. Tak to nebyl brácha upřednostňován jen trošku, ale hafo....
_________________
krása tkví v oku pozorovatele
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Wed 11.7.2007 9:46    Post subject: Reply with quote

Já už jsem to dávno hodila za hlavu, co jsem měla dělat.. Když jsem se ohradila, akorát jsem dostala vynadáno, že to tak neni.
Ono to asi bylo hodně tim, že já chodila jako malá pořád k babičkám a bráchu si moc brát babičky nechtěly, protože hrozně zlobil a byl hyperaktivní, tak ho našim bylo líto a už to jelo. Jenže já za to nemohla.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Wed 11.7.2007 10:06    Post subject: Reply with quote

My jsme 3 sestry a myslím, že se k nám naši chovají vesměs fér. Jen akorát mě trochu štve, že holky jsou o dost starší a maj ty životy nějak ujasněnější než já. Navíc se dost pozapomnělo na jejich eskapády, jejich otřesný přátele, co všechno posraly a tak...

Tkaže já jsem teď za černou ovci rodiny a občas to dostávám dost sežrat, ale to je asi logický.

Jinak myslím, že rodiče jsou k nám spravedlivý. Nevšimla jsem si, že by některá z nás měla v něčem přednost, tady vždycky platilo, že když k něčemu dostala šanci jedna, tak to bylo možné i pro ty druhé. Ale platilo to i obráceně, no. Co neměla jedna, neměly ani ty druhé.

Třeba mobily jsem si všechny pořídily samy, nemáme ani jedna kolo, kolečkové brusel, neumímě lyžovat...prostě nebyly prachy. A teď už je to jen na nás, co chcem a jak si top zařídíme.

Třeba, že by nám rodiče zaplatili řidičák, tak to fakt nepadlo v úvahu. Myslím, že budu první, kdo si ho udělá.
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Wed 11.7.2007 13:03    Post subject: Reply with quote

Možná o tom rodiče dostatečně nepřemýšlí, možná je jednodušší potrestat staršího, protože měl mladšího hlídat Rolling Eyes Což mi už tak nepřijde zpravedlivé, když jsou oba vlastně děti - aby jeden měl povinnost a zodpovědnost a druhý si mohl dělat co chtěl.
Já se doma třeba setkávám s tím, že rodiče (ne oba) podkopávají moji autoritu -- když sestře řeknu něco, co se mu nelíbí, hned mi to dá před ní sežrat. Myslím, že by bylo mnohem lepší říct mi to až o samotě, aby sestra věděla, že mě musí poslechnout. Protože jak na ní mám dávat pozor, když je jí naprosto jedno, co jí říkám?
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 16.7.2007 20:10    Post subject: Reply with quote

u nás to bylo takový vyrovnaný, brácha musel kráčet v mým stínu a vystoupil z něj až ted..jinak on byl vždycky ten hýčkanej a rozmazlovanej..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13165

PostPosted: Mon 16.7.2007 22:41    Post subject: Reply with quote

..
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't


Last edited by Laura on Sun 19.8.2007 18:56; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Wed 18.7.2007 7:42    Post subject: Reply with quote

tak u nás prarodiče upřednostňují mě, zas tolik to snad vidět není, ale ostatní vnoučata jsou divočejší a tráví s nimi míň času... já k nim jezdím docela často a povídám si s nimi.
babička s dědou mi pořád podstrkují peníze, že jsem nejlepší studentka a studuju nejdál, tak na přilepšenou... ostatní o tom neví, ale mně je to někdy blbé, spíš kvůli prarodičům, zas takoví boháči nejsou a kolik mi dali jen za tenhle kalendářní rok, asi tisícovku, možná i víc. a to jim pořád říkám, že mám peníze, mám všechno, co potřebuju, a nemám moc času utrácet.
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms