sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
šetřivost vs. rozhazovačnost
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13371

PostPosted: Tue 15.5.2007 19:29    Post subject: šetřivost vs. rozhazovačnost Reply with quote

jak jste na tom? Smile v jídle, oblečení, nebo prostě celkově

já mám pocit, že jsem se už narodila šetřivá Embarassed ..abych to spíš upřesnila, nemám ráda plýtvání, např. vyhazovaní sušenek jen proto že jsou rozlámané, kupování dalšího pečiva, když ještě je, nevypotřebovávt šampony do konce a tak..prostě je mi spousty věcí líto je vyhodit, nebo koupit nové, když ty staré ještě slouží (myslím že jsem skoro jediná na ulicích, kdo poslouchá discmana, a ne mp3, a to jen proto že je mi líto si koupit mp3, když discman ještě jede (4 roky, kvalitka Bicovnik ).

ale u věcí, co se mi líbí nešetřím - oblečení kupuju spíš zřídka, ale když už tak dražší.. a na dárkách taky nešetřím, a taky ráda zvu Smile

abych to shrnula, mohla bych utrácet mnohem víc, než dělám, kamarádky šílí nad tím, když mi naši nabízejí peníze a já odmítám, že ještě mám Laughing ..

co vy? a jak je to u vás v rodině? nebo jestli žite s přítelem trvalo vám než jste se sladili?
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Tue 15.5.2007 19:31    Post subject: Reply with quote

Jé tak se hlásím že jsem spíš šetřivá. Přesně.. rodičům si v životě o peníze neříkám a když chtěj dávat říkám že nepotřebuju. Ale když něco hodně chci tak si to jako koupit můžu, jsou štědrý ale naštěstí nejsem typ co vymete účet... Smile
Když jsem sama většinou nic nekoupím, dokážu si odmítnout i blbej časák Laughing
Málokdy se mi stane že mi něco padne tak do oka že je mi jedno i cena a nemám výčitky.
O tom co koupím dost přemýšlím a myslim že sem jakž takž skromná. Vždycky si říkám jestli to opravdu potřebuju a jestli to už není "moc". Z výplaty dycky několik stovek "ušetřím" jako že za ně oficiálně nic nekoupím, ale samozřejmě mi dávaj peníze i rodiče takže to je takový ušetřím neušetřím, spíš jim ušetřím když mi z výplaty něco zbyde a když si z toho kupuju potřebný věci.
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Tue 15.5.2007 19:39    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Tue 15.5.2007 19:46    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by corona on Sat 6.10.2007 17:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Tue 15.5.2007 19:49    Post subject: Reply with quote

Šetřim (a to nejen na sebe), jinak si stěži dokažu představit budoucnost... když už ale něco kupuju, tak dbam předevšim na kvalitu Wink
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 15.5.2007 19:53    Post subject: Reply with quote

šetřit naprosto neumím, neušetřím ani korunu, když mám peníze, hned je utratím Confused

Naši šetřivý jsou, ale tak s mírou, nějak nikdy nám s bráchou nic neodpírali a i oni sami si "dopřávají", ale zároveň šetří, hlavně táta.

Takže po nich nebudu Laughing
Za oblečení jsem schopná dát hodně velký peníze, když se mi něco líbí a je to kvalitní, peníze nehrajou roli (nepočítám nějaký opravdu luxusní značky, samozřejmě si nekupuju kabelky LV apod, ale ani mi nedělá problém dát třeba 1000kč ta tílko)

Jídlo, to samý, docela často chodím s kamarádkama na oběd do restaurace, často si kupuju čokolády, moc často se nevidí, abych šla a koupila si housku se sýrem ... jsem hrozně rozmlsaná.

Já to mám takhle nějak se vším Confused Ale vím, že s tím musím něco dělat, ale ono to nejde. Navíc dostávám docela velký kapesný a tak se mi utrácí ještě líp, ale od září mám v plánu pracovat a snažit se "být dospělá" Laughing
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18460

PostPosted: Tue 15.5.2007 19:55    Post subject: Reply with quote

já šetřím a šetřit musím, ne za každou cenu, ale... oblčení z tržiště a z outletů, kosmetika z dogerky a lékárny, akorát na jídle nešetřím, když mi to nechutná, tak smůla a radši koupím dražší, totéž balená voda, na tu si potrpím, nebo třeba čokoláda a biovýrobky
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Tue 15.5.2007 19:58    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19743

PostPosted: Tue 15.5.2007 20:06    Post subject: Reply with quote

corona wrote:
Mnó... Twisted Evil Laughing ... Já se v tomhle dost měním. Za studií občas i škudlilka Embarassed , teď naopak platí, že čím víc mi roste plat, tím víc utratím a míň ušetřím.


Víš, že popíráš ekonomické zákonitosti - s rostoucím důchodem klesá sklon ke spotřebě a rost sklon k úsporám Paranoidnik Very Happy

Já se snažím setřit, ale čas od času si ráda dopřeju. Ale na drahé věci si nepotrpím. Mám ráda nakupování v sekáčích, protože takové oblečení mi udělá víc radost. Nemusím mít všechno za každou cenu, jen protože se mi to líbí.

Co se týký jídla, tak bych řekal zas tak nějak normálně - nejsem nějaký extra gurmán a nevybírám si. Naštěstí jsme v tomhle s přítelem stejní - rádi si dopřejeme něco extra, ale nemusíme to mít často.
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Tue 15.5.2007 20:15    Post subject: Reply with quote

Od doby, co jsem v Prazej, jsem začala být hodně šetřivá, protože si musím celý měsíc vystačit s málo penězi. Jeden týden jsem dokonce měla jen 10 kč. Uvědomila jsem si, jaká je cena peněz, přestala jsem vyhazovat za jídlo a oblečení, koupím si něco jen zřídka.
Taky pokud jde o brigády - když si vezmu, kolik vydělám za jeden den - dostávat peníze od rodičů je prostě něco jiného než utrácet vlastní.
Teď se spíš snažím šetřit na různé kurzy, které se mi můžou hodit, nebo na cestování. I když, moc mi to nejde Rolling Eyes
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Tue 15.5.2007 20:16    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 15.5.2007 20:18    Post subject: Reply with quote

Z výplaty si každý měsíc odkládám určitou částku. Na dovolenou, větší dárky apod. Jinak všechno utratím. Převážná většina padne na věci okolo sportu -vstupy, permice, výživa, hadry, pomůcky... a jednou za čas na adopci na dálku. Nic zbytečně nevyhazuju, ale taky neskladuju. Krémy, šampony, masky dobírám do konce nebo je dávám k dobrání mamce. Staré oblečení dávám malé sestřenici, ať si ho probere.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 15.5.2007 20:21    Post subject: Reply with quote

jo jenže ty zas.. kurzy stojej víc, než za měsíc vydělám..já utratim všechno.. cenu peněz znám.. od 15 dělám..no většinu jídla platí rodiče a nájem neplatim..prostě mám výplatu.. tak zaplatim, co zaplatit mám.. koupim co je nutný a zbytek se vypaří.. nebo zaplatim např soustředění a pak mě měsíc živí rodiče
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Tue 15.5.2007 20:34    Post subject: Reply with quote

Já jsem nikdy šetřivá nebyla, jakmile se mi dostaly peníze do ruky, tak byly okamžitě fuč Embarassed. Jak jsem začala pracovat, tak jsem se naučila šetřit, takže jsem si sama našetřila na dovolenou a za to jsem teď hrozně ráda, protože jsou to první peníze, které jsem našetřila Viteznik. Naučila jsem se s penězma vyjít tak, že jsem vždycky vydržela do konce měsíce. Každý měsíc si koupím nějaké oblečení, kosmetiku (za tu utrácím asi nejvíc), časopisům taky neodolám a ještě mi vyjdou peníze na to abych si mohla zajít do restaurace na jídlo, pobavit se a tak. A když vím, že budu muset další měsíc nakupovat dárky pro blízké, tak si to oblečení odepřu, protože na dárcích nešetřím Smile. Přítel vždycky kroutí hlavou a nechápe jak můžu z tak mála vyjít celý měsíc Laughing. Takže myslím, že jsem na tom co se tohoto týče dobře.
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Tue 15.5.2007 20:36    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms