sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Myslíte zeleně?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Fri 2.5.2008 7:45    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sat 7.6.2008 21:34; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Fri 2.5.2008 8:11    Post subject: Reply with quote

Ironii je, ze kdyz to fakt tisknes, tak mne se kolikrat stane, ze prave takhle hlaska protahne zpravu tak, ze vyjde na dve stranky, pricemz na te druhe je prave jenom tenhle vykrik
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Fri 2.5.2008 8:41    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sat 7.6.2008 21:35; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26158

PostPosted: Fri 2.5.2008 11:55    Post subject: Reply with quote

Court wrote:
Ironii je, ze kdyz to fakt tisknes, tak mne se kolikrat stane, ze prave takhle hlaska protahne zpravu tak, ze vyjde na dve stranky, pricemz na te druhe je prave jenom tenhle vykrik


Laughing Asi tak.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26158

PostPosted: Wed 10.11.2021 8:02    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14085

PostPosted: Wed 10.11.2021 12:56    Post subject: Reply with quote

Mně teda jediný, co se v tomhle osvědčilo, jsou sekáče. Když vidim, že to prošlo celym tim procesem, že už to doma někdo pravděpodobně pral, pak to někam odhodil, někde to cestovalo, vydezinfikovalo se, a skončilo to v sekáči v hezkym stavu, tak už to nejspíš něco vydrží. A když ne, tak mě to netočí tolik jako nový oblečení, který je po pár vypráních k.o. Zvláště teda trika jsou na to úplně tragický. Teď teda bohužel mám míň příležitostí ten sekáč prolízt a když už se nadchnu pro nějakou značku, že to jako drží a super, tak nějaký další nákup mě přesvědčí, že to opět žádná hitparáda neni.

Plus já bych teda hrozně ráda, kdyby se dělaly víc univerzální věci. Pohodlný kalhoty, ve kterých můžeš jít do práce a zároveň v nich pak můžeš lízt po prolejzačkách na hřišti a podobně.
Back to top
View user's profile Send private message  
talisa
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 29 Nov 2021
Posts: 1911

PostPosted: Tue 8.2.2022 21:25    Post subject: Reply with quote

Snažím se všude chodit pěšky nebo MHD (auto nemáme, bydlíme v centru krajskýho města), peru v eko přípravcích (Attitude, Ecover), třídím odpad, nakupuju co nejčastěji lokálně (máme poblíž farmářský obchůdek), něco si vypěstujeme na naší mini zahrádce ve vnitrobloku...

V čem mám ještě mezery - kupuju ovozel v jednorázových sáčcích, jím poměrně často maso, dlouho se sprchuju, používám sušičku...ale i na tom se snažím zapracovat (kromě té sušičky, to je prostě moje láska)
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Mon 28.3.2022 19:37    Post subject: Reply with quote

V ramci mesta MHD/pesi, sekace, separovanie, nakupy nepotrebnych veci/z nudy na nule. Snazim sa kupovat dary na mieru, aby neostali nevyuzite niekde pohodene.

Priestor na zlepsenie- planovat vopred varenie aby som sa dostala na 0 s vyhadzovanim potravin, ktore sa nestihnu spotrebovat & kupovat kozmetiku az ked je minuta. Mam sietky na nakup ovocia/zeleniny ale casto ich zabudam.
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Tue 29.3.2022 5:46    Post subject: Reply with quote

Fantagiro, to s darky na miru je super. Kez by to tak mel kazdy Smile

Jinak ja jsem se v urcitych vecech zlepsila a v urcitych zhorsila.
Zhorsila jsem se v tom, ze pouzivam denne auto. Pritom bych mohla jezdit do prace na kole. Je to teda 2x tak daleko jako do me predchozi prace 14km jedna cesta), ale porad to neni nic strasneho, spis moje lenost.


A zlepsila jsem se v tom, ze kosmetiku nekupuju vubec (pouzivam jen obycejne mydlo vyrobene nekym tady a bambucke maslo, co vyrabi kamaradka, misto kremu.
A zeleninu kupuju uz jen na farmarskem trhu od mistnich zemedelcu, takze je vse ze Zapadni Australie z Perth (nemusi se to dovazet).
a taky vse spotrebuju. nesnasim neco vyhazovat.

stejne tak si nekupuju nic take-away. Zadne kavy nebo tak, po kterych zbydou kelimky.
Celkove moc veci nekupuju, zadne obleceni ani veci do domu. Nebavi me chodit po kramech a nemam rada okolo sebe moc veci. Vcera jsme byli na navsteve u zname, oni maji tolik veci ... kdyz jsem prisla domu, byla to takova mentalni uleva a odpocinek, jak toho u nas doma mame malo, ale mame tam o to vic proctoru, coz miluju.

odpad tridime dlouhodobe, vetsina z toho je ale organicka a to davam na kompost, takze skoro zadny odpad nemame.
A planujeme brzo instalaci solarnich panelu.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Page 9 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms