sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Filmy & seriály
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 129, 130, 131  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29839

PostPosted: Sat 13.2.2021 9:44    Post subject: Reply with quote

No já ten seriál taky neviděla, jen jsem se obecně vyjádřila k tomu, že mi to někde taky vadí. Stejně jako by mi třeba vadilo, kdyby v seriálu z 19. století používali mobily a jinak všechno "jakože historický". Prostě taková věc, co tě fakt praští do očí a nedá se přehlídnout. To že všude jsou nějaký anachronismy je prostě asi nevyhnutelný a nevadí mi to, pokud je to nějaká drobnost.
Taky mi třeba strašně vadí, když se něco odehrává dejme tomu v Rusku, je to anglicky (jasně, to je součást fikce, kterou jako divák přijímáš) a z nějakýho důvodu mají všichni ruský přízvuk Rolling Eyes
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14080

PostPosted: Sat 13.2.2021 9:48    Post subject: Reply with quote

No, ale pak je právě v tomto kontextu zajímavý, že když ve westernu nehrajou indiány indiáni, tak to vlastně nikomu divný nepřijde.
Protože prostě zvyk.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29839

PostPosted: Sat 13.2.2021 9:51    Post subject: Reply with quote

Já myslim, že jsme vůbec netušili, jak takoví Indiáni vypadají Mr. Green Obecně ty filmy jsou dost vtipný, nedávno jsme z nostalgie něco pustili a je to fakt úplně strašný Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Sat 13.2.2021 11:16    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:
Tak jen mi to přijde poměrně zajímavý a asi o společnosti něco vypovídající, že když se na přelomu 19./20.století zpívá Nirvana nikdo se nad tím nepozastaví, ale černoch v jakýmsi historickým obleku je hrozná aféra.


Tohle to z mého pohledu přesně vystihuje..

Imho rasismus má hodně podob a nemusí to čistě znamenat jen to, že člověk nenávidí lidi určité rasy. Skoro nikdo si o sobě nemyslí, že je rasista.
A neslyšela jsem někoho říkat "Na tenhle seriál se dívat nebudu, protože už na plakátu vidím, že postavy mají moderní makeup*, takže je to historicky nepřesné."

* Zde si dosaďte jinou nepřesnost, co je ve filmech a seriálech úplně normální a častá, a to i v těch, které se historické být snaží. Tenhle se nesnaží, je to jako taková alternativní realita, kde jsou věci jinak.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29839

PostPosted: Sat 13.2.2021 12:48    Post subject: Reply with quote

annysek wrote:
Imho rasismus má hodně podob a nemusí to čistě znamenat jen to, že člověk nenávidí lidi určité rasy.
Určitě, ale taky je podle mě kontraproduktivní ho hledat úplně za vším.

*Nevyjadřuje se k tomu Bridgertonu, neviděla jsem, třeba to tam tak je*
Ještě jsem přemýšlela nad tím, že by mi to asi nevadilo, kdyby to teda bylo tak, že všechny postavy jsou rasově namixované, to by se dalo chápat jako nějaká stylizace, ale když někde máš 95% bělochů a prdneš tam jednoho černocha, aby to křičelo "nejsme rasisti", tak je to prostě jak pěst na oko.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26083

PostPosted: Sat 13.2.2021 16:43    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13076

PostPosted: Sat 13.2.2021 19:41    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:

Taky mi třeba strašně vadí, když se něco odehrává dejme tomu v Rusku, je to anglicky (jasně, to je součást fikce, kterou jako divák přijímáš) a z nějakýho důvodu mají všichni ruský přízvuk Rolling Eyes


To jsem taky nikdy nepochopila:) Naposled jsem nad tím dumala v Defiance. Tak buď je předabuji a dám titulky, což se nedělá, anebo je nechám mluvit anglicky, ale proč mluví mezi sebou anglicky s přízvukem?
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Mon 15.2.2021 21:36    Post subject: Reply with quote

annysek wrote:
Fantagiro wrote:
... proste je to len aby sme sa ukazali aki sme fer.


No a co je na tom špatnýho? Někomu to pomáhá a tobě neubližuje, tak co je za problém? Celé je to fikce, tak proč nemají možnost si vybrat, jak budou vypadat hlavní hrdinové? Nikomu nevadí, když jsou třeba hlavní hrdinky štíhlé podle dnešních ideálů, ale to, že si někdo dovolí obsadit černocha jako hlavního hrdinu, když by měl být maximálně sluha, je takové téma? Samozřejmě, že je to naschvál, chtěli prostě evidentně ukázat svět, kde tohle téma není..

A tvoje poslední věta je fakt hustá Laughing

Tyhle vaše názory mě teda po pravdě dost šokují a to, že začnete větou "nemám nic proti rasové rovnosti, ALE.. ", , "Nejsem rasista, ALE.." je fakt typické..


Neviem,ci pochopis moj uhol pohladu, zrejme som sa zle vyjadrila. Som racionalny typ cloveka, proste ak viem ze v danej krajine v danom storoci zili ludia nejakym sposobom a ako Lenore naznacila zrazu ma postava v ruke Iphone lebo product placement, rozum ma nepusti...a poviem si wtf, to je vsetko. Cize mne nevadi farba pleti niekoho, nie som padnuta na hlavu, skor stupidita v istom kontexte a chybajuca logika celku.
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26083

PostPosted: Tue 23.2.2021 9:47    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26414

PostPosted: Tue 23.2.2021 10:09    Post subject: Reply with quote

taky se těším Smile
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Mon 24.5.2021 16:38    Post subject: Reply with quote

Ugly delicious- odporucam pre milovnikov dobreho jedla
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Fri 13.8.2021 10:36    Post subject: Reply with quote

Jsem prave zjistila, ze uz od cervna je nova sezona Elite a ze mi to uplne uteko… Uz jste ji nekdo videli? Se trochu bojim, s tim novym obsazenim, aby to nedopadlo jako Misfits. Confused
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13816

PostPosted: Fri 13.8.2021 12:14    Post subject: Reply with quote

Už jsem viděla. Asi dobrý, trochu se to opakuje a tolik mě to nebavilo, jako ty první. Ale neboj se toho. Na mě tam bylo trochu moc homosexuálních motivů. Laughing
_________________
Za práva holubů.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Fri 13.8.2021 13:56    Post subject: Reply with quote

Dik za uklidneni, Myken. Tak ja to zkusim.
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26414

PostPosted: Sun 5.12.2021 21:49    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 129, 130, 131  Next
Page 130 of 131

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms