sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Whole30 / Paleo / Lowcarb
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20107

PostPosted: Thu 8.8.2019 13:35    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Thu 8.8.2019 14:07    Post subject: Reply with quote

Linda Evangelista wrote:
Gabi a co například vaříš za jídla? Já si totiž nemůžu pomoct, ale přijde mi, že tohle je právě spíš stravování, kde se toho moc nevaří. Uvařit vejce, podusit nějakou povolenou zeleninu, příležitostně kus masa na pánev, to mi nepřijde jako vaření. Ale možná mám pořád trochu zkreslenou představu.

Byla jsem teď o víkendu na fesťáku s kamarádkou, kterou nevídám moc často a málem jsem jí nepoznala. Ještě před rokem a půl vážila 86 kilo, teď má 60. První měsíc měla přísnou keto, to zhubla 8 kilo, pak pomalu začala nějaké sacharidy a víc bílkovin přidávat a pořád pomalinku hubla. Poslední půl rok přidala třikrát týdně běhání, protože už to dolů jen jídlem nešlo.
+ si strašně pochvalovala jak dobře spí, kolik má energie a líp jí to myslí.


jídla určitě náročná na přípravu nejsou, ale tím, jak musíš mít vše odměřené a odvážené, to je pro mě teda mnohem větší zabíračka na čas, než když si vařím normálně. hlavně si nemůžeš dát banán, jablko, něco jen tak neplánovaně.
musí to mít přesnou strukturu a to je na tom to časově náročné (vymýšlení, vážení a počítání).

jinak jsem hodně jedla např. právě zmíněnou růžičkovou kapustu, květák zapečený různě se sýrem, saláty, avokáda, vejce, semínka, ořechy, pečivo nebo placičky z mandlový mouky, cuketu...
jídla nejsou komplikovaný na přípravu, ale komplikovaný je to všechno PŘESNĚ měřit. pokud to neděláš a nemáš to přesně, nejsi v ketóze a tímpádem to už není keto dieta. jedno jablko má 25g čistých cukr, takže pokud si dáš jedno jablko, máš vc jak půl dávky denních sacharidů vyčerpaný. jedna brokolice má 8g čistých sacharidů.
je to dost obtížný to udělat tak, abys měla minimum sacharidů a proteinů a 75-80% energetickýho příjmu byly tuky (a celkově je to omezené i energeticky, není to neomezená energie jak zrovna chceš, moc kalorií tě vyhodí z ketózy, musíš to mít napočítaný). je to časově náročné a je to i prověditelně dost náročné.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.


Last edited by Člověk on Thu 8.8.2019 14:16; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Thu 8.8.2019 14:12    Post subject: Reply with quote

Linda Evangelista wrote:
Já doufala, že právě u keto nebudu muset nic počítat, když se budu držet jen těch "povolených" potravin, který vypsala Fran. Nemám v plánu na tom jet nějak dlouho, je to pro mě jen způsob jak redukovat váhu. Neumím si představit život bez pečiva, těstovin a alkoholu. Takže až se váha dostane na nějakou přijatelnou cifru, tak chci pomalu sacharidy zařazovat zpátky.


podle mě nic nevážit a neměřit a jen vyloučit nějaký potraviny a jíst "povolené" nebude keto dieta. to si může podle mě dovolit až člověk, co s tím má fakt zkušenosti. protože ono už jen v tý zelenině je hodně sacharidů + si musíš počítat i bílkoviny a i mít dostatečný příjem tuků, ale ani ten nesmá být přemrštěný, jinak tě to vyhodí z ketózy.
to co píšeš ty je nízkosacharidová strava, ale ne keto dieta. u ní se bez počítání neobejdeš (minimálně zpočátku ne).
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20107

PostPosted: Thu 8.8.2019 14:18    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20107

PostPosted: Thu 8.8.2019 14:23    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29877

PostPosted: Thu 8.8.2019 16:01    Post subject: Reply with quote

Ne, to je úplná blbost. Smíš jíst teoreticky cokoliv, ale nesmíš překročit určitou hranici sacharidů (kterou má každý jinde). Takže záleží na množství. Taky bys neměla jíst moc proteinů.
Jako chce si to určitě pořádně nastudovat a plánovat, pokud chceš zrovna keto. Určitá výhoda toho je, že většina lidí pak nemá moc hlad a chutě, takže se hubne snadno. Ale zhubnout se dá jakýmkoli omezením kalorií (a keto neznamená, že zhubneš, když nebudeš mít kalorický deficit), tak stačí si najít něco, co ti bude vyhovovat, klidně jen omezit sacharidy.
A hlavně to není podle mě vhodný na nějaký krátkodobý zhubnutí, tělo se musí hodně adaptovat, já bych třeba řekla, že úplně všechno si u mě sedlo třeba tak za 4 měsíce. I když už po měsíci jsem se cítila skvěle, ale rozhodně jsem měla třeba sníženou fyzickou výkonnost, jak píše Člověk. To se upravilo až později.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Thu 8.8.2019 23:20    Post subject: Reply with quote

a ja jen dodam, ze krom toho co pise Lenore, si musis hlidst i prijem magnesia, potasia a dalsich mineralu a hydratace(pit samotnou vodu nestaci, ona tim telem jen proteka a nedrzi se v tobe). telo se snadno dehydruje a muzou ti snadno chybet mineraly. ja jsem je dodavala ve forme tablet + voda s morskiu soli na hyrataci. zjistila jsem, ze muj pocatecni problem se spankem byl nedortatek magnesia (magnesium uvolnuje svaly a pomaha k relaxaci... kdyz chybi, nemuzes spat).
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Franchise
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 24 Aug 2008
Posts: 8381

PostPosted: Fri 9.8.2019 8:41    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zítřek Ti nikdo neslíbil ...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29877

PostPosted: Fri 9.8.2019 8:58    Post subject: Reply with quote

Tak člověk píše, že je to možný, když máš zkušenosti. Já bych to třeba na začátku rozhodně "jen tak" nedala ani náhodou, neměla jsem nejmenší tušení, kolik má co jakých živin, ani jsem si nikdy jídlo nevážila, takže jsem neuměla odhadnout porce. Teď už to beru od oka a v pohodě.
A mrkev jím úplně v klidu Smile
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Franchise
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 24 Aug 2008
Posts: 8381

PostPosted: Fri 9.8.2019 9:12    Post subject: Reply with quote

Já jí nejím vůbec a nemusím nic vážit. Je to věc přístupu, já si radši tu potravinu nedám vůbec než abych musela řešit kolik gramů toho sním.
_________________
Zítřek Ti nikdo neslíbil ...
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13681

PostPosted: Sat 10.8.2019 4:53    Post subject: Reply with quote

Franchise wrote:
Člověk wrote:


podle mě nic nevážit a neměřit a jen vyloučit nějaký potraviny a jíst "povolené" nebude keto dieta. to si může podle mě dovolit až člověk, co s tím má fakt zkušenosti. protože ono už jen v tý zelenině je hodně sacharidů + si musíš počítat i bílkoviny a i mít dostatečný příjem tuků, ale ani ten nesmá být přemrštěný, jinak tě to vyhodí z ketózy.
to co píšeš ty je nízkosacharidová strava, ale ne keto dieta. u ní se bez počítání neobejdeš (minimálně zpočátku ne).


Přijde mi, že to prezentuješ strašně složitě. Já jsem v ketoze a fakt nic nepočítám. Laughing Přece je jasný, že nemůžu jíst mrkev, když je evidentně sladká. Jak píšu, jím listovou zeleninu, houby a v žádném případě mě to z ketozy nevyhazuje.
Ale je možný, že je ze mě teda za ty roky diet profík. Very Happy


já bych řekla, že z tebe profík asi je, protože podle mě to fakt bez počátešního měření a vážení nejde a ketózu zpočátku sama taky nepoznáš.
ona i ta listová a zelená zelenina i ořechy mají sacharidy + přeci musíš omezit i bílkoviny.. podle mě to jinak zpočátku nejde dělat než si všechno hledat a počítat. a osobně tedy jsem základní přehled, co která potravina obsahuje, měla. to ale nestačí. 30-50g sacharidů na den se nasčítá fakt rychle a 75% příjmu z tuků... jako kdo má v hlavě zpočátku kalorický tabulky, aby věděl, že to tak je?

možná jsi ale talentovaná, když jsi to zvládla i bez toho. každopádně bych to osobně nedoporučovala a určitě bych doporučila "začátečníkům", aby si to zpočátku počítali (včetně toho, že musí přemýšlet o složení každýho jídla, jestli obsahuje procentuelně "správně" makra), včetně toho, že zpočátku by si i měli měřit to, zda jsou nebo nejsou v ketóze, aby se s tím naučili pracovat.
já jsem byla osobně dost překvapená, kolik co čeho má a mrkev ani jinou sladkou zeleninu jsem nejedla.

a taky chceš jíst vyváženě a mít všechny potřebné vitaminy a minerály a být zdravá a nejen slaninu a mléčný výrobky.. podle mě to tak jednoduchý zase není toto všechno správně zkombinovat, abysis dlouhodobě "neubližovala", ale dělala to správně. podle mě se o tom musí zpočátku hodně přemýšlet a komplikovaný to je (než si na to zvykneš a najedeš si na svůj systém a jídla atd.. ale to nějakou dobu asi trvá).
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Franchise
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 24 Aug 2008
Posts: 8381

PostPosted: Sat 10.8.2019 18:47    Post subject: Reply with quote

Vidím, že sem je opravdu lepší nic nepsat. Smile Protože to prezentuješ, jak když jsem si to snad vymyslela. Laughing

Jak jsem psala je to věc přístupu a prostě můj názor je, že to lze i jednodušeji.
_________________
Zítřek Ti nikdo neslíbil ...
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26456

PostPosted: Tue 17.9.2019 10:35    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14087

PostPosted: Tue 17.9.2019 10:51    Post subject: Reply with quote

nemáš nějakou chřipku?
já jen, že jsem se minulý týden cítila podobně a jídlem to nebylo, páč tyhle věci nedržim vůbec. tak mě jen napadlo, že to s tim stravovánim zrovna souviset nemusí, že to třeba je podzim a bacili.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18384

PostPosted: Tue 17.9.2019 12:13    Post subject: Reply with quote

Seventh, sacharidova chripka? (Tak se tomu rika v ramci Whole30) Podle nich by to melo do 2-3 dnu odeznit, az si telo zase zvykne, ze nedostava cukry a zacne jet z tuku...
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms