sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Nechci, aby moje dítě...aneb rodičovská traumata
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sat 14.10.2017 13:27    Post subject: Reply with quote

Nepišes zuzo nějakej blog o tom.. Me třeba přijde super ze si někdo řekne ze pujde nějakou cestou a drží se jí.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8188

PostPosted: Sun 15.10.2017 9:20    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8188

PostPosted: Sun 15.10.2017 9:23    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26158

PostPosted: Mon 16.10.2017 7:59    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35474

PostPosted: Mon 16.10.2017 8:06    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24272

PostPosted: Mon 16.10.2017 8:17    Post subject: Reply with quote

No já nevím, napsat, že někomu něco přebývá, mi celkem urážející přijde.
_________________
Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho cestu, přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál tak, jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit a tvrdit, že někoho znáš. Ano, nesuď člověka, dokud se neprojdeš v jeho botách.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8188

PostPosted: Mon 16.10.2017 9:11    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Franchise
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 24 Aug 2008
Posts: 8381

PostPosted: Mon 16.10.2017 10:07    Post subject: Reply with quote

Leni.ce wrote:
No já nevím, napsat, že někomu něco přebývá, mi celkem urážející přijde.


Ano, vědomosti, moc přemýšlení nad pro mě jednoduchými věcmi.

Tady se fakt už nedá prezentovat svůj názor aniž by se na člověka hned nesesypalo moralizujici komando. Confused
_________________
Zítřek Ti nikdo neslíbil ...
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10025

PostPosted: Mon 16.10.2017 12:52    Post subject: Reply with quote

Mne se nelíbí, ze nejvíc vyhroceně se tady ted k výchově vyjadřují ti, kdo deti nemají. Každy muže mit svůj názor, to je jasný, ale když vycházím ze své zkušenosti, tak ta je taková, ze teprve az když dítě mas, začíná se formovat tvoje mateřství. Je opravdu velky rozdíl mezi chováním se k cizímu dítěti a vlastnímu dítěti, z toho se usuzovat nedá. U mě osobně pak došlo k obratu o velky kus úplně jinam.

Nejsem zastánce vědeckých metod ve výchově a zuzy postupy na me příliš vědecké jsou, ale předem (dokud deti nemá), nikdo nemuze vedet na jaké pocity se pak bude člověk spoléhat a jaký instinkt se projeví (jak psala hyenecka), protože ty pocity jeste nezažil a instinkt mu k tomuhle tématu jeste nic poradit nemohl. Zuzy instinkt ji dovedl k její metodě. Kam vás dovede váš instinkt, az budete v te situaci, myslim moc předvídat nemůžete.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24272

PostPosted: Mon 16.10.2017 12:59    Post subject: Reply with quote

Fran, tak to pardon, já to pochopila tak, že má zuza o kolečko navíc Laughing
A spíš mi přijde, že se to tady vždycky sesype na ni.
_________________
Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho cestu, přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál tak, jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit a tvrdit, že někoho znáš. Ano, nesuď člověka, dokud se neprojdeš v jeho botách.
Back to top
View user's profile Send private message  
Franchise
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 24 Aug 2008
Posts: 8381

PostPosted: Mon 16.10.2017 14:17    Post subject: Reply with quote

Kačenko, to je trochu diskriminující. Confused Takže s dítětem v břiše se vyjadřovat nemůžu a bezdětní také ne - resp. jen do určité míry. Já prostě tenhle postoj k výchově mám, možná je dost striktní a fakt si nemyslím, že by se to porodem změnilo.
_________________
Zítřek Ti nikdo neslíbil ...
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10025

PostPosted: Mon 16.10.2017 14:52    Post subject: Reply with quote

Fran, piš kam chceš co chceš, ono je to zajímavý číst. Já jen psala že se mi to moc nelíbí, že je to takový zvláštní že nejvíc se zuzou polemizujou bezdětný, který o své budoucí výchově ještě moc neví.

Samozřejmě ty základní hodnoty zůstanou, ony ty hormony zase neudělají z člověka magora Laughing , ale tady na aortě / na sobě / v okolí vidím fakt velké změny v tom jak si člověk myslí že to bude přirozeně dělat vs. jak to pak přirozeně dělá. Schválně tam vkládám to slovo přirozeně, protože tě pak může dost překvapit, že tě tvůj instinkt dovede jinam než bys řekla.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8188

PostPosted: Mon 16.10.2017 14:54    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13898

PostPosted: Fri 7.1.2022 17:04    Post subject: Reply with quote

Pročítala jsem si reakce na instagramu @detijsoutakylidi a donutilo mě to přemýšlet o mých vlastních traumatech. U mě to rozhodně není vše o rodičích. Naši byli zlatý, hodně se nám věnovali a dělali, co mohli, ale něco bylo v té době prostě normální.

V mém dětství bylo dost fyzických trestů a bylo normální dostat na prdel nebo facku za nějakou úplnou blbost. Hlavně od táty, máma mě snad uhodila možná jednou? Běžný bylo takový to - proč brečíš? - Nevim. Crying or Very sad - Tak nebreč, nebo ti dám na prdel, abys měla proč. A nebyla to planá výhružka, často jsem fakt dostala, když jsem nepřestala. A jasně, že jsem věděla, proč brečím. Někdy prostě člověk brečí, protože v tý chvíli neumí dělat nic jinýho a brečet pomáhá. A někdy nejde přestat. Tak tohle svým dětem dělat určitě nebudu.

Nebo - a proč? - proto, že jsem to řekl. Rolling Eyes Klasika.
Zajímavý pro mě je s tím rodiče teď po třiceti letech zpětně konfrontovat. Táta třeba je přesvědčenej, že to, jaká jsem, pramení z jeho skvělý přísný výchovy Laughing Přitom já to vnímám úplně opačně. Tyhle věci ve mně vyvolávaly spíš vzdor a touhu se vymezit a třeba udělat schválně pravej opak.
Počítám do tří... 1... 2... 3... Na 3 radši udělám, co se po mně chce. Tohle se opakuje několikrát, takže pak zkusím, co se stane, když to neudělám. No hned dostanu na prdel Laughing OK, s tím se dá žít, takže příště si klidně nechám dát na prdel, než dělat něco, co nechci Laughing

Dostalas jedničku? To se od tebe očekává. Dostalas dvojku? Nic moc, příště přines jedničku. Dostalas trojku? Tady máš 300 příkladů a jestli budeš mít víc než 3 chyby, dostaneš dalších 300. True story Laughing Matika mi ve 4. třídě nešla a z tohohle mám legitimní trauma Exclamation

Po mně vždycky všechno rychle steklo, ale co to se mnou udělalo, vidím až po letech. Jestli budu mít někdy dceru, určitě jí nebudu v 5 letech říkat, že má velkej zadek, a v 7 letech, ať si nebere ty legíny... Svým dětem nebudu odpírat svačiny, "aby jedly oběd". Pamatuju si, jak jsem měla vždycky strašný hlad, ale musela jsem čekat na oběd. Tak jsem pak toho snědla z hladu dvojnásobek a dostala jsem výsměch, že budu tlustá. Nebo jsem do sebe někde něco tajně nacpala nezdravýho.

Ve školce jsem jednou nechtěla sníst buchtu po obědě, protože náplň byla nějaká kompotovaná švestka, ble prostě. A učitelky přivedly všechny děti, co byly už převlečený a připravený na spaní, a nechaly je nastoupit kolem mě v jídelně, kde už jsem seděla sama. A komentovaly to jakože - podívej, děti už chtějí spinkat a kvůli tobě nemůžou, podívej se na ně, jak jsou smutný... podívejte se na ni. Tenkrát jsem nechápala, co je mi do toho a bylo mi to vlastně jedno, zabejčila jsem se, že to prostě nesním. Ale tohle mi říct moje dítě, že se stalo, tak tam asi nakráčím a udělám tam ze sebe pořádnou Karen. Já to tenkrát mámě asi ani neřekla, protože jsem měla pocit, že to já jsem udělala něco špatně.

Když mi byly dva roky, byla jsem hospitalizovaná v nemocnici. Jednou v noci jsem si počůrala postel, protože jsem měla vysokou postýlku a neuměla jsem sama sundat tu těžkou bočnici a vylézt ven na nočník. Když to pak sestra ráno zjistila, řekla mi, že jsem čuně, a jestli si doma taky čůrám do postele. Dva roky mi byly Shocked
_________________
Za práva holubů.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Fri 7.1.2022 20:16    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Děti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 7 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms