sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Moja cesta k uspechu :)
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Wed 11.4.2007 21:44    Post subject: Reply with quote

Takze dnes som najprv tvorila, cast vysledku som sem na aortu hodila ako obrazky, takze som robila aj fotky, aj ked s nimi nie som uplne spokojna. Pisala som do MishMashu - informacne, zatial ziadna odpoved. A napokon som poslala prvotnu primitivnu verziu stranky svagrovi, nech ju hodi na internet. Je na nej napisane, ze stranka sa pripravuje a nejake fotky Razz A napisala som byvalemu spoluziakovi, ktory studuje informatiku.


Nevie mi niekto poradit? Dogeyes
Ak chcem internetovy obchod asi potrebujem zivnost, ze? Myslite ze by som mohla na zaciatku vystavovat doklad na sestrinu, kym si na vlastnu nasetrim? Myslik
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Thu 12.4.2007 19:13    Post subject: Reply with quote

melly : nevím, nejsem právník, ale pročítala jsem stránku www.e-mandala.net (to je něco podobného, ne?) a tam ta paní píše, že není plátce daně, tak nevím jestli oficiálně podniká ...
každopádně tě obdivuju, doufám že si taky budu umět takhle jít za svým Wink
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 12.4.2007 21:29    Post subject: Reply with quote

Jiva Arrow No, u nas je to tak, ze zivnostnik nemusi byt platcom dph, ale neviem na zaklade akeho kriteria Shocked musim si to zistit. Sad

Dnes som trochu pracovala na novej verzii stranky, no bolo mi dost nanic, moc som nepokrocila. A nikto sa mi neozval Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Thu 12.4.2007 21:32    Post subject: Reply with quote

kritériem bývá obvykle určitá výše obratu, ale jaká je ta částka na slovensku nevím, odhaduju, že pod milion ročně to asi nepujde
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 12.4.2007 21:37    Post subject: Reply with quote

Kecka Arrow Ja nejak nechapem Embarassed Co s milionom obratu rocne? Akoze musim mat? Ci nesmiem mat?
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Thu 12.4.2007 21:40    Post subject: Reply with quote

platcem dph aspon v cr muzes byt dobrovolne, pokud chces nebo povinne, pokud splnis zakonem stanovenou podmínku. A v CR je tato podminka stanovena tak, ze pokud překročiš ročni obrat milion, musis byt povinne platcem dph, jak je to u vas si musis najit v zakone, ale hadam, ze podminka obratu tam bude, akorat castka se asi bude lisit
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 12.4.2007 21:41    Post subject: Reply with quote

aha, uz chapem, dakujem ti Pusnik Vyhladam si to.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Fri 13.4.2007 22:11    Post subject: Reply with quote

Dnes som pracovala na stranke, snazim sa tam opisat moju filozofiu a preco si vybrat prave Melly. Neslo mi to. Som chora a citim sa velmi neschopne. Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sat 14.4.2007 9:22    Post subject: Reply with quote

Nevie mi niekto prosim poradit ako vytvorit nakupny kosik na stranke? Dogeyes
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sat 14.4.2007 16:55    Post subject: Reply with quote

Plodim tu stranku, v sekcii - O nás mam zatial toto. Prosim o nejaku kritiku komu by sa to chcelo citat. Smile
Su tam aj obrazky, takze to posobi o nieco zivsie Embarassed


Naša filozofia


Len málokto z nás sa cíti úplne spokojný s tým, ako vyzerá. Možno preto, že sa mu kedysi smiali deti v škole, možno kvôli partnerovi, možno za to môžu časopisy plné krásnych slečien s dokonalou postavou. Je to náš každodenný boj na tému krása. Občas akoby nám unikalo, že krása je v každom človeku, stačí ju objaviť, dotknúť sa jej. Každý z nás môže byť krásny a nepotrebujeme preto slepo nasledovať módne trendy. Značka Melly verí, že každý z nás môže zažiariť a pritom ostať sám sebou. Krása má predsa mnoho podôb...


Prečo si vybrať značku Melly?


Minule som vošla do obchodu s dámskym oblečením. Pani predavačka mi na môj pozdrav len čosi zamrmlala a mala som pocit, že si ma prezerá ako votrelca, ktorý ju vyrušil pri šálke kávy. Po asi minúte som z obchodu ušla s veľmi nepríjemným pocitom, že ju svojím nákupom iba obťažujem. U nás sa s takým prístupom nestretnete. Je pre nás nesmierne dôležitý priateľský, osobný prístup ku zákazníkom, dôvera a ochota sú pre nás na prvom mieste. Záleží nám, aby ste boli s nákupom spokojní a zavítali opäť na naše stránky. Nebojte sa nám ozvať s akoukoľvek otázkou, radi Vám odpovieme, sme otvorení Vašim námetom a pripomienkam.

Každý výrobok z nášho sortimentu je hand made, vyrábaný ručne, je mu venovaný čas a starostlivosť jedného konkrétneho človeka. Vo mne osobne ručne vyrábaná vec vzbudzuje celkom iný pocit než niečo strojovo vyrábané. Vždy si predstavím, že niekto niekde do tohto výrobku vložil kúsok seba, fantázie, schopností... a to tej veci dodáva neopakovateľné čaro.


Keď som stála na pošte, všimla som si slečnu v rovnakom svetríku. V autobuse sa zas vedľa mňa postavili navlas rovnaké balerínky, aké som práve mala na sebe. Nevadilo mi to, ale prišla som si ako jedna z davu a kútiku duše túžila byť trošku iná... jedinečná. Značka Melly jedinečnosť a výnimočnosť podporuje.Všetky naše výrobky sú totiž vyrábané v limitovaných sériách niekoľko kusov, niektoré z nich sa vyznačujú absolútnou exkluzivitou, sú jediným kusom, ktorý už viac nebude vyrobený. Vy môžete byť tá jediná vyvolená, ktorá s ním zažiari.To je celkom príjemná predstava, no nie? Wink

Určite oceníte aj možnosť navrhnúť si šperk. Určite to poznáte - máte kúpené plesové šaty a zúfalo sa k nim snažíte zohnať vhodný šperk. Ale kde nič, tu nič... Netrápte sa. U nás máte možnosť navrhnúť si šperk podľa svojich predstáv a našich možností Smile Osobne sa cítim občas spútaná ponukou obchodov, kde je stále plno tovaru, veľa krásnych vecí, ale častokrát jednoducho "nie pre mňa". U nás šperk práve pre seba nájdete a ak nie, radi Vám ho vyrobíme.


Keď som s tvorbou šperkov iba začínala, kamarátka sa ma spýtala: " Vieš vyrobiť aj niečo pre mňa? Mne sa z obyčajnej bižutérie vždy zapália uši..." A ja som je povedala:" Niečo vymyslíme." A tým sa riadim doteraz. Hľadáme s Vami riešenia pri akýchkoľvek problémoch (napr. precitlivelosť na bižutériu, atypický obvod zápästia...). Všetko sa dá, keď sa chce, nebojte sa preto ozvať. Vždy Vám radi vyjdeme v ústrety.

Cez deň hravá, večer elegantná a na rande tak trochu sexi? Už nemusíte obiehať desať obchodov, aby ste sa zladili podľa svojho vkusu i nálady. Značka Melly Vám prináša množstvo vzorov, techník, farebných kombinácií, veselú farebnú bižutériu na deň aj eleganciu na večer. Stále iná, ale stále vy, krásna a navyše bez námahy. Na našich stránkach nájdete veľký a neustále sa rozširujúci výber ručne vyrábaných šperkov, rôzne štýly, materiály, farby i cenové relácie.
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Sat 14.4.2007 16:59    Post subject: Reply with quote

4. odstavec odspodu - vypustila bych to "no nie?", dala bych tam jenom "nie?" Smile
Jinak se mi to zdá moc pěkný.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Sat 14.4.2007 19:49    Post subject: Reply with quote

Mě se to libi, akorat bych vypustil, nebo přeformuloval to "Všetko sa dá, keď sa chce" vyzni to jako by se ti někdy nechtělo (což se muže stat, ale zakaznik to vědět nemusi ne ? Takhle by mohl nabyt dojmu, že když se s nějakou připominkou ozve, že tě to muže obtěžovat ) Wink Laughing
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Mon 16.4.2007 11:31    Post subject: Reply with quote

Ochu, Nocturmas Arrow Dakujem, ze ste si dali namahu. Opravim co sa da. Smile

Za posledne dni som velmi pracovala na novej verzii stranky, no a prva primitivna verzia, ze stranka sa pripravuje je konecna funkcna a pracujem teda na nejakej schopnej verzii s katalogom a tak. A vytvorila som jedny nausnice, na ktore som pysna. Aspon nieco. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Tue 17.4.2007 19:35    Post subject: Reply with quote

Dnes som hrozne uspesna Shocked Bola som v tom obchode, vela sa toho predalo, konecne sa to trochu rozbieha, som taka rada....
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Tue 17.4.2007 21:06    Post subject: Reply with quote

Gratuluju
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
Page 2 of 11

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms