sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Znamení
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 10.4.2007 22:08    Post subject: Re: Znamení Reply with quote

Sugababe wrote:
mexxie wrote:
otázka č. 1: Jaké jste znamení? Lev s ascendentem v Raku a Měsícem ve Vodnáři Laughing

Very Happy ach, sem dojata Praise Mexxie... kde si tyhle věci zjistila?

V knížkách a na netu. Docela jsem se o tyhle věci zajímala Smile

Lenore, já tomu tak napůl věřím, napůl nevěřím. Někdy si říkám to samé, co ty, jindy mám pocit, že to fakt funguje.
Zkoušela ses do toho někdy ponořit trochu hloubějc? Když si dáš dohromady celý horoskop, včetně vztahů mezi planetami, postavení v domech atd., tak vycházejí docela zajímavé věci.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Tue 10.4.2007 22:10    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30283

PostPosted: Tue 10.4.2007 22:13    Post subject: Reply with quote

mexxie - Jo máma tohle hrozně žere, takže má doma spoutu knížek. Já jsem si taky dělala ty podrobný horoskopy, jednu dobu mě hrozně bavila numerologie.. ale prostě to beru jenom jako zábavu, nedokážu tomu věřit.

Mo, máš pravdu, v tomhle mám opravdu hrozně extaktní přístup. Na druhou stranu věřím spoustě věcí, který by třeba někomu připadaly divný. Ale nemůžu je logicky vyloučit Mr. Green


Edit - třeba kdyby v tom nehrály roli planety, ale nějaký bezejmenný "záhadný síly", tak jsem zticha, nemůžu to dokázat, ale nemůžu to vyloučit.
Planety jsou pro mě ale kus hmoty, asi jako židle, jenom prostě větší. A z postavení židlí u stolu taky nevyvozuju, že zítra bude můj šťastný den Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 10.4.2007 22:22    Post subject: Reply with quote

Numerologii jsem zkoušela taky, ale přijde mi příliš jednoduchá. Pár čísel ve mřížce, to prostě není dostatečné.
V osobním horoskopu je ale tolik aspektů, že vytváří docela dobrý obraz o člověku. Neberu to nijak zásadně, ale občas narazím na detaily, které mě trošku zarazí. A to si pak říkám: co když to fakt funguje Cool ?
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 10.4.2007 22:24    Post subject: Reply with quote

No jo, ale je třeba dokázáno, že Měsíc způsobuje příliv a odliv, a má vliv na lidskou psychiku. Proč by i jiné planety nemohly působit podobně Mr. Green ?
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Tue 10.4.2007 22:26    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30283

PostPosted: Tue 10.4.2007 22:28    Post subject: Reply with quote

Jo, je pravda, že je to "vědecký", propracovaný, působí to tak, že na tom musí přece něco být. Ale z výše uvedených důvodů tomu prostě fakt nemůžu věřit.
A to že to "vychází" je podle mě do značné míry efekt "vidím to, co chci vidět" (nějak se to jmenuje, ale jsem líná to hledat).

Já bych třeba udělala pokus - dát někomu údaje o narození neznámého člověka a pak jeho známým nechat posoudit, jestli to na něj sedí. Ach jo, už zas do toho pletu pokusy, fakt jsem měla být vědec Embarassed Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 31138

PostPosted: Tue 10.4.2007 22:33    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 7.5.2008 7:16; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30283

PostPosted: Tue 10.4.2007 22:33    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
Proč by i jiné planety nemohly působit podobně Mr. Green ?


Protože jsou moc daleko? Navíc to by se pak musely započítavat všechny planetky a asteroidy...

Navíc je docela rozdíl mezi přílivem a odlivem a tím, jestli jsem introvert nebo extrovert. To se asi přitažlivostí nevysvětlí.

No nic, jdu spát. Až budou objektivní důkazy, že to funguje, tak tomu budu věřit Razz

Mo - já předpokládám, že spousta věcí je úplně jinak, než si dneska myslíme. Ale to nemá vliv na to, že astrologii nevěřím.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6854

PostPosted: Tue 10.4.2007 22:36    Post subject: Reply with quote

mexxie - fakt ti prijde numerologie jednoducha? Shocked mne teda ne, pekne jsem se do toho zamotala Embarassed , ale kdyz mi to vykladala, presne to na me sedelo, dost tomu verim:)

jinak jsem rak, ale ty descendenty a ascendenty mam tak podivne, ze se jak rak moc nechovam - coz na me sedi, treba horoskop od suga uplne:) ale astrologii (bohuzel), vubec nerozumim jinak Sad
_________________
Jen lidská mysl dokáže udělat z nebe peklo a z pekla nebe.
"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré de Balzac
Back to top
View user's profile Send private message  
Askari
Geronimo


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5862

PostPosted: Tue 10.4.2007 22:48    Post subject: Reply with quote

Formalne vzato ryba, ale vzdycky jsem rikala, ze psychicky jsem spis lev a trvala jsem na tom....

Vzhledem k tomu, ze chodim se lvem a docela si rozumime, nemyslim, ze jsem se o tolik sekla Mr. Green A jinak je mi to fuk. Znam docela dost lidi, co si datum narozeni tak nejak zvolili, protoze nemeli jinou moznost, stejne na ne ty charakteristiky sedi nebo nesedi jako na vetsinovou cast populace, co pouziva data narozeni standartne. takze bych to tak nejak moc neresila.

(Nechci rikat, ze to nekdo "resi" nebo tak, spis jenom to, ze neberu jako urcujici datum, kdy se nekdo narodil.... Tmp ze moje byvala se taky nebrala podle znameni, ve kterem se narodila, ale podle toho, jak se *citi*)
Back to top
View user's profile Send private message  
Askari
Geronimo


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5862

PostPosted: Tue 10.4.2007 22:51    Post subject: Reply with quote

Zaujala me jedna vec- dobra, v tyhle diskuzi tak nejak nekolik, ale jedna zvlaste:
Lenore, co jsou to prosim "objektivni dukazy"? U neceho jako hermeticke vedy? Mam na mysli ted spis to, ze jako brane pravidlo se vetsinou pocita to, co je pochopene ve stejnem symbolickem smyslu vice pozorovateli, vetsinou se vychazi z nejakych tradic a takove ty kecy....

ale astronom vam na to stejne rekne, ze jsou to vsechno kraviny, protoze napasovat planetkam nejaky wumblemumble charakteristiky jen tak cvicne, aby se nezapomnelo, ze nejaky planetky jsou, umi kazdy Very Happy

(No nic, jenom se tak bavim absurdnimi spory mezi ruznymi svetonazory, tot vse.)
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Tue 10.4.2007 22:54    Post subject: Reply with quote

jsem stir, sedi to na me, ale neverim tomu..


Last edited by annysek on Tue 10.4.2007 22:55; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 10.4.2007 22:54    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Já bych třeba udělala pokus - dát někomu údaje o narození neznámého člověka a pak jeho známým nechat posoudit, jestli to na něj sedí. Ach jo, už zas do toho pletu pokusy, fakt jsem měla být vědec Embarassed Laughing

To je právě to, co mě zajímá. Dokážu si vyložit vlastní horoskop, ale chtěla bych vědět, jestli ty věci vidím jenom já, nebo by je viděl i někdo nezaujatý Confused

Kess, já na numerologii moc nedám Confused Vždycky mi z toho vylezlo něco hrozně neutrálního a nezapamatovatelného.
Taťka se ale setkal s nějakou ženskou, která tomu rozumněla, dělala mu rozbor celé naší rodiny, a docela zíral, jak nás všechny odhadla Smile
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19743

PostPosted: Tue 10.4.2007 23:08    Post subject: Reply with quote

Mám to jako Max - když mi Suga dělala horoskop, říkala věci, které na mě přesně sedí! Jako by mě opravdu znala. Ale nevím, jestli jsem toho o sobě moc nevyžvanila na board Embarassed (ale tím nechci říct, že toho Suga zneužila, jen tak pro můj pocit).

A jednou mi nechala sestřednice udělat "horoskop" od jedné pacientky, co k chodila. Sama ji to nabídla. Sestřenice tomu vůbec nevěřila, ale ta paní ji vůbec neznala a hodně věcí, co ji řekla perfektně sedělo. Nechala nějak i "prohlídnout" jejich byt a to co ji o něm řekla sedělo taky (v tom bytě před nima bydlel satanista). Tak jsem si to nechala udělat na mě a přítele. Ta paní mě nikdy nevidělala a nikdo ji o mě nic neřekl a přesto tolik věcí sedělo. Především to, že se ráda nechám "vést" a že mě přítel "učí žít".
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Next
Page 4 of 17

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms