sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
čínská medicína
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16118
Location: up in the sky

PostPosted: Tue 21.10.2014 20:53    Post subject: čínská medicína Reply with quote

máte někdo zkušenosti s čínskou medicínou? (Hlavně jako "pacienti")

Já se chystám na akupunkturu - původně jsem sice těmhle metodám moc nevěřila, ale jednak na zahraničních webech ji hojně doporučují jako skvělý doplněk při ivf, a jednak začínám mít pocit, že na některé věci je západní medicína opravdu "krátká" a že polykání pilulí není lék na všechno.

Mám pocit, že Laura chodila na nějaký kurz, ale možná se pletu.
_________________
chci být člověkem, který se mi nehnusí.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13121

PostPosted: Wed 22.10.2014 8:03    Post subject: Reply with quote

Laura to vystudovala a nějakou dobu i praktikovala Smile je to velmi složitá věda, ale i se základy lze dobře pomoct skoro každému. nicméně mě na spoustu věcí nepomohla (což ale mohlo být i tím, že jsem neměla dostatečně dlouhou praxi a tak rozsáhlé znalosti, abych si pomohla sama a nechtěla jsem dát cca 1500 za návštěvu u profíka i s bylinkami, když jsem věděla, že těch návštěv budu potřebovat hodně)
to bych řekla, že na tom ztroskotá hodně lidí, buď si vybere praktika, který ještě nemá dost zkušeností a tak jeho komplikovanější nemoci nemůže pomoct nebo po druhé třetí návštěvě se mu zdá, že věci nepostupují tak rychle jak by si přál a zdá se mu to nákladné.

každopádně určité moudrosti čínské medicíny o běhu a fungování života a určité akupunkturní body používám často a s úspěchem.

akupunkturu určitě doporučuju, i baňkování, moxu, a výborná je akupunktura ucha, ta má podle mě nejrychlejší účinek. dají se jí ovlivňovat produkce a sekrece různých hormonů, ale to už je trochu složitější, terapeut musí správně vyhodnotit jestli stimulovat nebo utlumovat, jak dlouho a brát v potaz jaké bereš léky, které můžou výsledky léčby zkreslit.

stojí to za vyzkoušení, prostuduj si dotyčného stránky a reference než někam půjdeš Smile
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16118
Location: up in the sky

PostPosted: Wed 22.10.2014 9:02    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
chci být člověkem, který se mi nehnusí.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13678

PostPosted: Wed 22.10.2014 9:49    Post subject: Reply with quote

nemám zkušenost s čínskou medicínou, ale mám zkušenost s akupunkturou. kdysi jsem měla problém se zády a s přiskříplou míchou (půl roku jsem měla "ochrnutý" hamstring a lýtko levé nohy, nemohla jsem je nejen ovládat, ale necítila jsem ani na dotek) a akupunktura mi pomohla. dělala jsem teda tehdy hrozně moc věcí (všechno, co se dalo) včetně cvičení, rehabilitací, laseru atd. ale myslím, že akupunktura měla na to také vliv, že se mi to zlepšilo. teď nemám absolutně se zády problém, dokonce tak, jako kdybych to zranění ani nikdy neměla (ale to přičítám spíš kompenzačnímu cvičení a józe).

kamarádka si zase akupunkturou léčila migrénu a pomáhalo jí to také (ale vždy jen dočasně).
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Gilthoniel
Dancing in the moonlight


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4952

PostPosted: Wed 22.10.2014 13:35    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Victim is another name for lover.

Mé srdce děsící se prázdna, vánice
sní o minulosti a o příznivém klima!
Vrak slunce utonul v své krvi, která dýmá.
Ty ve mě zůstáváš jak zlatá monstrance!
(Baudelaire)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16118
Location: up in the sky

PostPosted: Wed 22.10.2014 13:46    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
chci být člověkem, který se mi nehnusí.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Wed 22.10.2014 15:38    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Alshwarya on Sat 16.7.2016 21:04; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 24.10.2014 6:55    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Wed 29.10.2014 16:38    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Alshwarya on Sat 16.7.2016 21:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16118
Location: up in the sky

PostPosted: Sat 1.11.2014 9:27    Post subject: Reply with quote

a co to je, to Tiens, Alsh?
_________________
chci být člověkem, který se mi nehnusí.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Sun 2.11.2014 20:43    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Alshwarya on Sat 16.7.2016 21:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13678

PostPosted: Thu 6.11.2014 15:16    Post subject: Reply with quote

a nespočívá hlavní princip té medicíny spíš jakože v celostním přístupu? ne že si vezmu nějaký čínský prášky nebo jdu akupunkrutu (a snažím se tím vyléčit něco), ale prostě že se jedná spíš o prevenci nemoci (a hledání příčiny toho, proč k ní došlo, jestli něčeho nebylo moc/málo) a upraví se vše a stále se hledá ten balanc, aby vše bylo ve správném poměru pro toho konkrétního člověka (jeden potřebuje to, druhej něco jinýho, včetně fyzické aktivity, spánku, druhů jídel, používaného koření/bylin etc)... nebo se pletu?

protože jinak mi to příjde jako spíš prvky vytrhnuté z čínské medicíny nějakým způsobem užívané.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
talisa
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 29 Nov 2021
Posts: 1910

PostPosted: Sun 16.1.2022 20:11    Post subject: Reply with quote

"Připíchnu" se tady s dovolením, protože mě trápí urologický potíže a řekla jsem si, že zkusím cestu čínský medicíny, příští týden jdu na úvodní diagnostiku, tak se ozvu s tím, jak to probíhalo. Máte někdo zkušenost s řešením podobných problémů přírodní/alternativnější cestou? Děkuju!
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13678

PostPosted: Mon 17.1.2022 1:32    Post subject: Reply with quote

částečně.
ne teda vyloženě kvuli nějakemu velkemu problemu, ale v podstatě, když cítím, že něco není dobrý, tak zkouším alternativní přístupy (jakože když mě lehce začne škrábat v krku, tak na to mám určité osvědčené přírodní věci. nebo jeden rok jsem mela asi 3x zanet mocaku (asi kvuli spermicidum, ktere hsne pouzivali jako antikoncepci... coz uz bych nikdy do sebe nedala- tixicke jak svine) a to jsem lecila brusinky + hodne vody (jakoze trebas vypijes 10 litru... je to nechutny, ale funguje to. byla jsem schopna se tak vylecit za jeden den a uz tuk tuk tyto problemy nemam).

moje máma má nefunkční štítnou žlázu a v 18-ti letech jsem kvuli tomu byla na testech, kde moje hodnota byla hranicni (myslim, že max je 4 a já měla 3,98 ).

před pul rokem (v srpnu) jsem byla opět na krevních testech a opět moje hodnota nebyla dobrá, takže jsem hledala, co mužu dělat a začala jsem užívat mořské řasy. minulé pondělí jsem byla opět na krevních testech a moje hodnota je 2, tzn. úplně normální hodnota a obrovské zlepšení.

ale vyloženě u naturopata jsem s ničím nebyla. mám jednoho herbalistu v Queenslandu od kterého občas objednám nějaké byliny a vyzvídám od něj, když potřebuju s něčím poradit.

momentálně mám zvýšenou jaterní hodnotu (asi nejspíš kvuli covid boostru.. jinak si to nedovedu vysvětlit, protože takhle dobře jsem nikdy nejedla a ani alkohol nepiju - vubec) - ne nic strašného, normální doktor by to asi ani neřešil. tak jsem pravě dnes objednávala 5 ruznznych bylin na jatra a ledviny a vyčištění krve (našla jsem si v knížce a muj herbalista mi to potvrdil, že to je vyborny výběr).
za 4 měsíce pujdu znova na testy, tak jsem zvědavá. dám pakvědět. ale za mě to je určitě lepší cesta než konvenční medicína, která dle mě neřeší příčinu, ale jen maskuje příznaky.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11958

PostPosted: Mon 17.1.2022 8:33    Post subject: Reply with quote

Mne cinska medicina vlekle zanety mocoveho mechyre vylecila.
Neustale se mi opakovaly, chodila jsem i na urologii, kde mi delaly vsemozna (lecky i priserne neprijemna) vysetreni a nic nenasli a konstatovali chronicky zanet mocoveho mechyre a naordinovali mi tabletu antibiotika denne vecer dlouhodobe...
Mama tenkrat nekde sehnala kontakt v Praze na MUDr Vančuříkovou, byla to normalni lekarka, ktera se zamerovala na cinskou medicinu.
Chodila jsem k ni skoro rok, pila ruzne caje a brala ruzne tablety, ale pomohlo mi to a mela jsem pres 10 let pokoj.

Ted se mi zanet sem tam objevi, ale vetsinou je to v navaznosti na nejaky velky psychicky stres..
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms