sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
trhy a spol.

 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
anika
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 3658
Location: mezi nebem a zemí

PostPosted: Fri 12.4.2013 20:52    Post subject: trhy a spol. Reply with quote

Nevím, nemohu tady toto téma najít, ale kam chodíte nakupovat na trhy, tržnice a máte tip na něco fakt vyzkoušeného a dobrého?
Já zatím vyzkoušeno Jiřák a Holešovice - hala 22.
_________________
„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“
— Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Sat 13.4.2013 19:05    Post subject: Reply with quote

v patek cely den byvaji docela fajn (ale mensi) trhy na andelu pred ING a v sobotu dopo jsou bozi na naplavce na druhe strane reky. i tam je par mist s teplym jidlem, miva tam stanek mama coffee a muzes si tam koupit kolac, kafe a pak si ho snist na slunicku u reky, coz je naprosto jedinecny Smile
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Harleyka
Keep it real!


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 1796

PostPosted: Sun 14.4.2013 13:16    Post subject: Reply with quote

Na Náplavce sú skvelé trhy, robia tam najlepšie latté a k domu domací malinový frgál Love Keď tu budeme bývať, tak tam budem každý týždeň Mr. Green
_________________
It´s so exhausting.. being this fabulous =)
Back to top
View user's profile Send private message  
anika
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 3658
Location: mezi nebem a zemí

PostPosted: Sun 14.4.2013 20:22    Post subject: Reply with quote

jj Náplavka je skvělá Smile, jsem sklérotik, na tu jsem zapomněla. Jj frgály hruškové. A taky pečivo z Petit France.
_________________
„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“
— Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 9983

PostPosted: Sun 14.4.2013 20:34    Post subject: Reply with quote

Na náplavce mě baví, že člověk nakoupí fakt všechno co potřebuje, plus si tam dá kafe a něco dobrýho a stráví bezva sobotu.

Paní Šťastná tam má nejlepší zeleninu, vtipný ženský tam dělaj nejlepší palačinky (nevím jak se jmenujou?) a paní s vajíčkama, má super vajíčka. A ještě maso! Nikdy jsem nekoupila žádný blbý. A loni tam byl párkrát stánek RMS a dělali čerstvý grilovaný věci Love + dřív jsem tam bývala pracovně a třeba kolem 7 ráno, kdy se všichni sjížděj má skvělou atmosféru, jak se všichni, co tam prodávají, znaj a hned po ránu si vymění ty nejlepší kousky.

Na jiřáku je to taky fajn, ale většinou tam nenakoupím všechno. Ale zase jsou středa + pátek + sobota, což je dobrý.

Všechny ostatní mám z ruky, ale všechny soboty, když jsem v Praze, jdu na Náplavku (což je asi zvyk pár stovek lidí Laughing )
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Mon 15.4.2013 9:44    Post subject: Reply with quote

Ja jsem na Naplavce jeste nikdy nebyla Embarassed hrozna ostuda a moc tam chci, ale nejak to zatim vzdycky nevyslo.

Jinak chodim do Haly 22, protoze tu mam blizko a Andel, ale tam toho byva docela malo.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cee
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 31 Jul 2008
Posts: 4951

PostPosted: Mon 15.4.2013 9:54    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
lucuska
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 2735

PostPosted: Mon 15.4.2013 10:07    Post subject: Reply with quote

Tak já akorát občas do Klánovic, tam mají výborný paštiky a grilovací klobásky, jablečný mošt ve velký krabici (název už nevím), pstruhy, pečivo a občas frgály. A pak do Říčan, tam jsem brala čerstvé těstoviny, černý chléb, pstruhy a čerstvé mléko.
Ale obojí jsou spíš menší trhy, takže pak se přemisťujeme do obchoďáku nakoupit zbytek. Ty trhy v Praze závidím.
Back to top
View user's profile Send private message  
anika
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 3658
Location: mezi nebem a zemí

PostPosted: Mon 15.4.2013 19:58    Post subject: Reply with quote

Kulaťák jsem ještě nezkoušela, ale chci tam v sobotu. Protože Náplavka je teď dvě soboty zavřená, tak mám nejblíž Kulaťák. Já chodím pro chléb, frgál, bio maso, oříškovou goudu, teď jsem kupovala i nějaké párečky (hodně masa, jemné párky), hodně biomed ( ostropestřec, lipový, jedlový atd.), zeleninu ... někdy i na teplé jídlo Smile, teď byly halušky se zelím a uzeným na Jiřáku Smile. Jo a vyzkoušela jsem domácí máslo a Shocked Love ... jiné už nekupuji. Jako když jsem byla malá u babi domácí máslo...
_________________
„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“
— Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
Skunkless
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2505
Location: Srdce Evropy

PostPosted: Fri 4.10.2013 17:32    Post subject: Reply with quote

Já obvykle chodím na Jiřák kde mají krom výběru zeleniny i moje oblíbené Lhenické šťávy (např. ta jablečná s řepou je fantastická!) a taky tam je stánek s nejlepší kávou, kterou jsem kdy pila.

Dá se nakoupit i na trzích na Pankráci, bývají tam myslím ve středu a když sezóna trhů skončí, chodím buď k paní u stánku před Poštou (naproti Bauhausu) a nebo do té oranžové tržnice (spousta vietnamců + jeden stánek se zeleninou) - i přes zimu tam seženu stokrát lepší brambory a kořenovou zeleninu než kdekoli v supermarketu.

Na Náplavce se mi taky líbilo, ale nemám to úplně při cestě.

Občas taky jezdím na Kubáň je tam taky docela výběr.
_________________
Život je fascinující..

Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8807

PostPosted: Sun 6.10.2013 17:46    Post subject: Reply with quote

ja chodim do haly v holesovicich. prijde mi tam velkej vyber a dobry ceny. a jeste tam naberu pomackanou a otlucenou zeleninu pro cokly za symbolickou cenu.

ale vajicka tam stojej za nic my prijde.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30622

PostPosted: Sun 6.10.2013 20:49    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29839

PostPosted: Sun 6.10.2013 20:52    Post subject: Reply with quote

já myslim, že tak, jako se dělá každý jednodruhový med, prostě se dají úly doprostřed toho, kde máš ty kytky, ze kterých chceš mít med, a včely mají určitou "doletovou vzdálenost", tak stačí, aby v tom okruhu nic jinýho nerostlo
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14080

PostPosted: Sun 6.10.2013 20:56    Post subject: Reply with quote

Koogi wrote:
Ja jsem na Naplavce jeste nikdy nebyla Embarassed hrozna ostuda a moc tam chci, ale nejak to zatim vzdycky nevyslo.

Jinak chodim do Haly 22, protoze tu mam blizko a Andel, ale tam toho byva docela malo.


neboj, koogi. já jsem ostuda s tebou. taky mi to na trhy na náplavce nikdy nevyšlo. a vzhledem k tomu, kolik tam chodí lidí, tak už se mi tam ani nechce. a kluk by to tam asi nepřežil. jednou jsme byli v holešovicích před desátou a z toho lidu radši utekl čekat ven.
takže já jenom holešovice jednou za čas. tam mi vyhovuje, že i když se tam doprdelim na poledne, pořád něco nakoupim.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24247

PostPosted: Sun 6.10.2013 20:57    Post subject: Reply with quote

jj, ta vzdálenost je 3 km, plus to má další podmínky (léčiva, umělé přikrmovaní)
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms