sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Psychologie
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8807

PostPosted: Mon 11.10.2010 7:56    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Mon 31.1.2011 17:19    Post subject: Reply with quote

neví tu někdo (Ester?) jak je to se studiem psychologie v Brně? Konkrétně mi jde o to, jestli jsem stejně plnohodnotný psycholog po absolvování FSS i po absolvování FF. Na jejich stránkách píšou, že psychologie na fildě je zaměřena spíše klinicky a obecně, na FSS pak spíš vývojová a sociální psychologie. Ale chápu to dobře, že přesto jsem i z FSS schopná dělat klinickou psychologii? Zvažuju totiž, že na FF nebudu podávat přihlášku, protože bych musela dělat oborový test. Tu psychologickou část bych asi zvládla, ale je tam i biologie a mám pocit, že v té době (těsně před maturou) by toho na mě bylo celkem hodně přibrat si k tomu všemu ještě biologii, kterou bych se musela naučit..
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11400

PostPosted: Mon 31.1.2011 19:32    Post subject: Reply with quote

violet, po absolvování FSS bys kliniku dělat nemohla. a té biologie na přijímačky na fildu je maličko Smile
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Mon 31.1.2011 20:06    Post subject: Reply with quote

mě právě přišlo, že je tam toho hodně. Co tam vlastně teda je? Genetika, vývoj, biologie člověka?
A co teda po FSS dělat jde? Jenom vyloženě třeba takový ty partnerský poradce, pedagogický poradce apod?
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11400

PostPosted: Mon 31.1.2011 20:17    Post subject: Reply with quote

nepamatuju si to asi přesně, přece jen už je to celkem dlouho, ale mám pocit, že tam byla ta genetika, buňky, z člověka nervová soustava, smysly, žlázy s vnitřní sekrecí... jestli to není napsané na stránkách FF MU, tak mrkni na www.psych.upol.cz, tam to určitě u informací o přijímacím řízení je, a pochybuju, že by se to mezi školami nějak zásadně lišilo Smile

podle mě v podstatě všechno, kromě té kliniky, takže poradenství, školního psychologa, personalistiku, psychologii reklamy, koučink, v jakémkoliv sociálním centru, metodika prevence, vojenského psychologa, vězeňského psychologa, zážitkovou pedagogiku a teambuilding, na pracáku atd.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.


Last edited by Ester on Mon 31.1.2011 21:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Mon 31.1.2011 21:01    Post subject: Reply with quote

díky, kouknu se na to. Tak možná to na tu FF ještě zkusím. Chjo, ani se nejsem schopná rozhodnout kam se hlásit a to chci být psycholog Rolling Eyes Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8807

PostPosted: Thu 3.2.2011 18:24    Post subject: Reply with quote

pokud jsem to pochopila spravne (coz hrozne doufam, ze jo!), tak na prijimackach na ff uk si muzes vybrat jestli zsv nebo biologie. ja teda volim zsv:)
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11400

PostPosted: Thu 3.2.2011 20:56    Post subject: Reply with quote

já mám dojem, že violetku zajímá jen Brno Smile
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Wed 9.2.2011 8:41    Post subject: Reply with quote

jj, já se hlásím jen do Brna. O Praze jsem taky uvažovala (a tu volbu mezi zsv a biologií vám teda závidím!) ale vzhledem k tomu, že v Brně mám bydlení, zázemí ap tak, tak jsem usoudila, že do Prahy nepůjdu.

Jinak jsem se přihlásila i na FF a prostě tu biologii zkusím nějak zvládnout. Doufám, že se dostanu aspoň na jednu tu psychologii.
Back to top
View user's profile Send private message  
sadlos
kytky 0, meta: 25


Joined: 30 Jan 2013
Posts: 3

PostPosted: Tue 19.2.2013 9:26    Post subject: Reply with quote

violetka wrote:
jj, já se hlásím jen do Brna. O Praze jsem taky uvažovala (a tu volbu mezi zsv a biologií vám teda závidím!) ale vzhledem k tomu, že v Brně mám bydlení, zázemí ap tak, tak jsem usoudila, že do Prahy nepůjdu.

Jinak jsem se přihlásila i na FF a prostě tu biologii zkusím nějak zvládnout. Doufám, že se dostanu aspoň na jednu tu psychologii.


Povedlo se tam nakonec dostat? Psychologie mě dost láka, takže scháním co nejvíce informací... Rád bych někomu napsal, kdo tam osobně je... předem díky.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms