sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Levné pobytové zájezdy u moře
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Tue 27.3.2007 20:45    Post subject: Reply with quote

jej a muzu se optat, jestli mate tip na nejake levne apartmany v chorvatsku?.


Last edited by strawberry on Tue 27.3.2007 21:18; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 27.3.2007 21:13    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Hele, o kolik je výhodnější jet s cestovkou, nebo co ta cestovka všechno nabízí, že se to vyplatí víc, než jet "na vlastní pěst"?
Podle me tohle nemuzes moc srovnavat. Bez cestovky mas daleko vetsi volnost v tom kam jedes, jak dlouho tam jsi atd. Teda pokud mas na mysli poznavacku, na tu bych s cestovkou asi nejel. Na nekolika jsem byl, je to pekny, ale ... rad bych si vyfotil urcity veci a nebyla sance (nekdy nebyla sance ani ten fotak vytahnout Mad ). Je to desnej fofr, stihnout hodne veci za kratkou dobu. Nejses panem svyho casu a programu. A zase jet nekam s cestovkou s ubytkem na jednom miste a tam si pujcit auto a cestovat po svym taky asi nema smysl.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30283

PostPosted: Tue 27.3.2007 21:21    Post subject: Reply with quote

No já jsem s cestovkou nikdy nejela a přijde mi to hrozně nevýhodný, právě jak píšeš, že člověk nemá volnost. Ale spousta lidí tak jezdí, tak mě zajímá, v čem je ta výhoda.
Nějakou "jistotu" bych v tom teda neviděla, když si vezmu, kolik cestovek krachuje a jaký mají problémy Laughing

Válet se k moři bych teda nejela ani sama ani s cestovkou, ale i tam nevidím, v čem je ta cestovka lepší. Vyjde to levněji? To asi ne, když na tom ta agentura musí vydělat...
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Tue 27.3.2007 21:29    Post subject: Reply with quote

kostra wrote:
jej a muzu se optat, jestli mate tip na nejake levne apartmany v chorvatsku?.

strejda tam má známýho - chorvata co pronajímá apartmány v Gradacu kolem 10€ za noc, tak jestli chceš, můžu se ti na to optat.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 27.3.2007 21:29    Post subject: Reply with quote

Protoze s cestovkou to mas pohodlny a vubec o nic se nestaras, naopak jsou tam lidi, kteri se staraji, aby ti nic nechybelo (teda aspon tak by to byt melo Smile ).

Kdyz jedes na vlastni pest, tak je to presny opak. Kazdy ma svoje + a -. Me by treba ted extremne vadilo, ze si v klidku nemuzu udelat fotky kde chci. Protoze cela skupina turistu na tebe nebude cekat, ze Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30283

PostPosted: Tue 27.3.2007 21:34    Post subject: Reply with quote

No tomu bych až tak nevěřila, že se o mě někdo postará, asi jsem v tomhle skeptik.
Pro mě by to prostě nebylo, radši si všechno zařídím sama a mám volnost. Jenom tak sonduju, co na tom lidi láká... ale tak chápu, že někomu to vyhovuje a nechce se mu už na dovolený o nic starat.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Tue 27.3.2007 21:39    Post subject: Reply with quote

mno, kdyz bych jela na poznavaci zajezd, tak urcite s cestovkou, protoze uz maji asi osvedcene trasy, a proste by to meli mit zmakly.
Vetsinou je to ale fakt tim stylem, ze se musi stihnout hodne veci za den.

Chce to asi najit program, kde bude nejaky cas i na osobni volno(coz si myslim, ze by melo byt zahrnute skoro v kazdym planu)
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30283

PostPosted: Tue 27.3.2007 21:41    Post subject: Reply with quote

Já normálně ty trasy z cestovek vykrádám Laughing S tím, že si to pak přizpůsobíme podle momentální situace.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Tue 27.3.2007 21:43    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Já normálně ty trasy z cestovek vykrádám Laughing S tím, že si to pak přizpůsobíme podle momentální situace.

to je taky dobrej napad Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Tue 27.3.2007 21:44    Post subject: Reply with quote

Ja bych teda na poznavacku s cestovkou nejel uz ani omylem. Je sice fakt, ze to za ty leta maji zmakly, jezdi na ty samy proflaknuty mista, bohuzel to ale neznamena, ze jsou to mista, ze kterych budes nadseny 100% i ty. 100% nadseny totiz budes jen z mist, ktery opravdu cilene chces videt a pak je jedina moznost si to usporadat sam. A v dobe kdy jsou k dispozici spickovi pruvodci treba od Lonely planet neni vubec problem udelat si svou trasu a ty pekny mista si najit. A kdyz mas gps, tak je to jeste vic easy. Je ovsem potreba si planovat dopredu, udelat si nejakou hrubou kostru, na ni nabalovat atp.

Neni nad to, kdyz si udelas piknik treba na nadhernym skalnim utesu nad morem, kde bys s cestovkou byla 10 minut a pak bys frcela zase na dalsi misto Confused Zajdes si... kamkoliv. Nejhorsi zazitek byla prohlidka Rima ve 4 hodinach, ble.

Treba kdyz jsem byl na Islandu od Kolbaby, tak tam rikal, ze se vyplati jet bez cestovky, protoze tam je tolik nadhernych mist, ktery cestovky vubec nenavstivi, protoze jsou mimo hlavni trasy, takze si tam musis zajet atd. Nejsou to proflakly mista, takze tam ani nejsou davy turistu a muzes si tu prirodu v klidku "vstrebavat".
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Tue 27.3.2007 21:47    Post subject: Reply with quote

já právě s cestovkou na poznávák nikdy, protože to je pět minut tam deset minut tam a hodinu u benzinky na čurání.

My si vždycky děláme z pobytovýho poznávák. Neni nad to jezdit s domorodcema autobusama a vlakama Laughing .

Jinak si myslím, že pro typickýho Čecha, kterej neumí nijak dobře žádnej světovej jazyk, aby se domluvil je rozhodně lepší jet s cestovkou - už proto, že to leckdy výjde levněji.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30283

PostPosted: Tue 27.3.2007 21:47    Post subject: Reply with quote

Já jsem se vůči cestovkám zatvrdila jako malá, když jsem se na parníku do zoo skamarádila s jednou holčičkou, která tam byla s rodiči s cestovkou a pak jsem si s ní nemohla hrát, protože museli všude chodit pohromadě, kam určila průvodkyně Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Tue 27.3.2007 21:50    Post subject: Reply with quote

feli - no tak si vyberu takovej program, kde budou ty mista, kam chci jit.

Je ale fakt, ze jsem nebyla na 20 poznavacich zajezdech, abych to mohla nejak sesumirovat.
Vetsinou to probihalo stylem - ted jdeme tam a tam, kdo chce, muze jit, kdo ne, muze se rachat v mori, jit nakupovat nebo proste kamsi Smile
to se mi libilo.

Btw to s tim Rimem ti verim Shocked my jsme tam byli snad cely den a i to je malicko
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Tue 27.3.2007 22:00    Post subject: Reply with quote

Lenore Arrow no treba na lyzarskym zajezdu je levnejsi skipas pac to maji jako skupinovou slevu, podobne byt to mohlo byt s nejakyma vstupnyma atd nicmene si me privedla k zamysleni ze asi zase tak hypervyhodne to vzdy byt nemusi Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28501

PostPosted: Tue 27.3.2007 22:35    Post subject: Reply with quote

tak je jedna cestovka,s kterou bych jela na poznavak a to je CK Mundo,uz ji tu nekdo nekde doporucoval...je fakt super, spousta kamaradu s nima byla,moje kamoska dokonce letos bude delat jejich pruvodce v Pobalti...ja bych s nima chtela strasne moc jet do Maroka Dogeyes

a co se tyce tech levnych- invia je fakt super agentura,my jsme si pres ni nasli zajezd od eximu,ctrnact dni pred odjezdem...do tuniska polopenze za 10tis vcetne pojisteni a hotel byl uplne super... Wink
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 2 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms