sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Zaměstnání v soukromém sektoru vs. ve veřejné správě

 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ja
Guest





PostPosted: Sat 31.3.2012 9:19    Post subject: Zaměstnání v soukromém sektoru vs. ve veřejné správě Reply with quote

Inspirovala mě diskuze na jiném fóru, kde se objevily ohlasy jako např.

-po škole na takových 20 let do soukromého sektoru...vydělat si nějaké peníze..prostě se zabezpečit. A pak jak budu unavený podnikáním a přesčasy....huráááá do státního nebu učit na výšku:)))Teplé místečko kde se člověk nepředře a nějakou tu korunu tam vydělám taky..dobrý plán ne?Smile)

-jaký máte zkušenosti s prací v soukromé sféře? haha...
jasně ž je to tam pružnější - ale taky pružnější v tom jak troubu oškubat, každý přidání si musíte vydupat apod.
spokojený státní zaměstnanec s tabulkovým platem je na tom možná líp a kolektiv je taky lepší pokud je v práci pohoda a klid a jasně daný pravidla odměňování i propouštění

Taky myslíte, že zaměstnání v soukromém sektoru = větší zkušenosti, lepší plat, mnohem delší pracovní doba, člověk musí "makat".. x zaměstnání ve státním sektoru = menší zkušenosti, nižší plat, pevná pracovní doba a člověk se nepředře?

Spolužáci, kteří odešli do veřejné správy, se mi zdají spokojenější než ti ze soukromé sféry a navíc mají paradoxně i vyšší platy, čas na své koníčky a hodně výhod, kteří ti ze soukromé sféry nemají.

Na druhou stranu v soukromé sféře se po několika letech mzda zvedá rychle, ale za jakou cenu? (asi jsem ovlivněná tím, že známý, který začal po škole podnikat, dostal nedávno infarkt, ve 32 letech, on ale žil naprosto šíleným stylem života, jeho pracovní den měl tak 20 hodin, neustále se dopoval energy drinky a kafem, stresoval se, jedl jen pokud měl chvilku času mezi jednáními apod., teď by měl zpomalit, ale začíná se chovat stejně, jako předtím Crying or Very sad )

Čemu dáváte přednost vy?
Back to top
 
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30269

PostPosted: Sat 31.3.2012 9:25    Post subject: Reply with quote

Já dávám přednost tomu podnikání Laughing
Už bych asi nikde být zaměstnaná nechtěla. Ale kdyby jo, tak rozhodně ne ve státní sféře, když vidím, jak funguje ta byrokracie. Laughing No možná tam stejně jednou skončim, ale to spíš jako hobby Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13889

PostPosted: Sat 31.3.2012 9:37    Post subject: Reply with quote

je: podle mě se to nedá takhle zevšeobecňovat. jinak moje první asociace o tom "lepším kolektivu" ve veřejné sféře byl kolektiv mojí mámy ve škole. A ten je cokoliv, jen ne dobrej Laughing Většina těch učitelek tu práci ani nedělá ráda (moje máma je v tomhle výjimka, chtěla učit odjakživa a baví ji to i po mnoha letech, i když taky už míň než na začátku (což je daný právě hlavně tím "suprovým" kolektivem) a vztahy mezi nima jsou nic moc (moje máma proto radši moc ani nevylejzá ze třídy a je tam prostě jen s těma dětma a ostatní učitelky se snaží ignorovat, jinak by to tam v tý drbárně asi nevydržela).

myslím si, že je jedno jestli státní nebo veřejný sektor nebo podnikání, hlavně by tě ta práce měla bavit.

ed: ale je pravda, že já teda v práci denně vypiju taky tak 6 kafí Confused (o víkendu ho přitom ani nepotřebuju)
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Sun 8.4.2012 18:23    Post subject: Reply with quote

s působením ve státní sféře nemám zkušenost, průměrně to bude znamenat nižší mzdu a míň práce, ale zas se to nedá paušalizovat. Např. učitel na gymplu a naproti tomu ve zvláštní škole, tam to může být sebevražda, stačilo vidět film Bastardi, kde to nebylo určitě zas tak daleko od reality.
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 8.4.2012 18:41    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
anika
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 3658
Location: mezi nebem a zemí

PostPosted: Sun 8.4.2012 20:54    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
„Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“
— Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms