sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
SOPA, PIPA, pirátství a protipirátství
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 20.1.2012 0:42    Post subject: SOPA, PIPA, pirátství a protipirátství Reply with quote

Tak co na tyhle zákony říkáte?
Zrovna vypli MegaUpload, mám toho plný FB :-O
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30289

PostPosted: Fri 20.1.2012 8:53    Post subject: Reply with quote

nic no
že až zruší putlocker a movpod, budu mít spoustu volnýho času Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26636

PostPosted: Fri 20.1.2012 11:04    Post subject: Reply with quote

Dokud funguje uložto.cz, tak můžu spokojeně spát Laughing .
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 20.1.2012 11:19    Post subject: Reply with quote

Je to demence a snad to neprojde. To by byl zacatek konce.
Vtipny bylo vcerejsi zjisteni, ze jeden z navrhovatelu SOPA mel na svych webovych strankach kradenou fotografii. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Fri 20.1.2012 11:25    Post subject: Reply with quote

mne sa snivalo tyzden pred tym ako zrusili megaupload, ze padne cely internet.. a odstahujem sa na aljasku..a potom zacne nuklearna vojna.. tak som zvedava Laughing uz to zacina Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Askari
Geronimo


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5862

PostPosted: Fri 27.1.2012 0:49    Post subject: Reply with quote

SOPA / PIPA / ACTA me stvou.

V soucasnosti ACTA uplne nejvic. Vyborne, takze kvuli kampani v USA SOPA + PIPA neprojdou jenom kvuli verejne aktivite, a ACTA si projde naprosto nepozorovane, podepsano uz... nemam to spocitany kolika zemema. Vc. USA protoze to, ze je to intruzivnejsi nez oba predchozi zakony samozrejme *nic* neznamena. Nechapu. A pak tu mame typicky papezstejsi-nez-papez Ceskou republiku. Necekane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Gilthoniel
Dancing in the moonlight


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4952

PostPosted: Fri 27.1.2012 8:13    Post subject: Reply with quote

sun, ty optimisto:) ale megaupload me docela hodne sere, jelikoz jsme meli ucet "navzdy"... Nevim, jak proti tomu bojovat?
_________________
Victim is another name for lover.

Mé srdce děsící se prázdna, vánice
sní o minulosti a o příznivém klima!
Vrak slunce utonul v své krvi, která dýmá.
Ty ve mě zůstáváš jak zlatá monstrance!
(Baudelaire)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 27.1.2012 10:58    Post subject: Reply with quote

Asi ti nic nevrati. Ja zkousel komunikovat s Filesonicem a zadal je vraceni penez a uplna ignorace. V odpovedich pisou porad jen dokola vykopirovany informace z webu.
Realita se zacina pomalu stavat takovou, jakou jsme znali jen z temnych scifi filmu. Confused

http://pctuning.tyden.cz/hardware/multimedia-zvuk-tv/23124-uvaha-o-co-posledni-dny-jde-mame-na-krku-megaprusvih?start=1
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Fri 27.1.2012 18:26    Post subject: Reply with quote

já zas moc nechápu, proč se tolik lidí rozčiluje nad tím, že zakazujou stránky, které podporují nelegální chování Laughing jako ano, taky stahuju, taky by mě štvalo, kdybych musela filmy a seriály a hudbu kupovat...ale taky jsem jsem srozuměná s tím, že abych já mohla legálně sosat, někdo to tam musí nelegálně nahrávat a vůbec se nedivím, že proti tomu někdo zakročí. byla to jen otázka času podle mě.

a přijde mi fajn, že když už teda boj, tak aspoň proti velkým zvířatům, ne takové ty malé exemplární trestíky pro jednotlivce, kteří někde něco stáhli (dodneška si pamatuju tu kauzu s tím klukem, co v kině nahrál simpsony. nic mi snad nepřišlo tak trapného, jak když se z něj snažili udělat obětního beránka a propíralo se to v médiích, aby teda všem ukázali, že takhle ne. vždycky jsem si říkala, že by místo toho stačilo udělat zátah na jediné studentské koleje, a měli by práce tak na rok Laughing )
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 27.1.2012 21:09    Post subject: Reply with quote

Geike, ACTA ma/bude mit obri dopad na celej internet (a nejen internet), nejde jen o nejaky stahovani filmu. Mimoto prave pak budou pomerne snadno postizitelni jednotlivci. A vsechno je to kvuli nenazranejm prasopsum v podobe vydavatelstvi. A to jeste pomijim to, ze FBI zasahlo nepravomocne mimo svoje uzemi, protoze my jsme USA, my muzeme vse a vsichni se nam klidte z cesty!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18460

PostPosted: Fri 27.1.2012 22:01    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Fri 27.1.2012 23:20    Post subject: Reply with quote

feli, o obsah té dohody jsem se ještě nijak nezajímala, takže na to nemám názor a možná bych s tebou i souhlasila, kdybych o tom něco věděla. ale stačilo mi to vyjádření těch anonymů, nebo jak si říkají, kteří včera napadli ty stránky vlády, jak kdyby to psaly malé kopající děti. výraz "tato organizace je něco podobného jako jiná organizace na slovensku" (citovala bych to přesně, ale zaboha to nemůžu najít) byl fakt na úrovni. na druhou stranu jsem vůbec netušila, že existuje nějaká organizace, které platím za to, když si pořídím třeba externí hard disk, a moc se mi to nepozdává teda.

já nevím, no, netvrdím, že je to správný postup v každém ohledu, ale prostě mě jen udivuje, kolik lidí se nad tím bouří, jak kdyby snad měli na stahování filmů a pod. nějaké právo. a to co říká Ruth možná platí pro ni a její knihu, ale asi ne pro lidi, co se psaním knížek, točením filmů a tvořením hudby živí. je mi jasné, že autor nemá z knížky ani 20% a že z těch 150 kč, co zaplatím v kině, dostanou autoři minimum, ale řešením mi nepřijde úplně ignorovat jakákoliv autorská práva a zavírat nad jejich porušováním oči (znovu teda opakuju, že mě to taky štve, protože sama jsem jedním z těch lidí, co té možnosti využívají).
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18460

PostPosted: Sat 28.1.2012 9:38    Post subject: Reply with quote

Geike - tady nejde ani o to, kolik z toho mám peněz ale o duševní vlastnictví, možná bys byla překvapená, kolik stars sdílí můj názor, ačkoliv vydělávají miliony dolarů
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 28.1.2012 12:24    Post subject: Reply with quote

Geike Arrow Ale ono nejde o nějaký zákaz stahování filmů, ale o plíživou cenzuru internetu celkově.
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Sat 28.1.2012 13:50    Post subject: Reply with quote

K sepsání tohoto článku mě donutila neustálá mediální masáž ohledně skupiny Anonymous - i mediální odezva na toto veřejné kleštění internetu.

Tak především - skupina Anonymous nejsou žádní hackeři. Jejich aktivity se omezují na přetížení cílové webové stránky a v důsledku i serveru, na kterém je provozována.

Druhým faktem je, že nic jako Anonymous neexistuje. Anonymous je kdokoliv, kdo se ke konkrétní akci chce připojit, stejně jako může každý přijít na demonstraci proti týrání zvířat nebo se naopak nechat týrat poslechem dechovky na mítinku KSČM.

Bez ohledu na to, zda legislativa stihla, nebo snad někdy stihne, dohnat technologický pokrok, nejedná se o nic jiného než o právo na shromažďování přenesené do kyberprostoru. Zatímco odboráři blokují magistrálu, geeci blokují webovou stránku. Zatímco po CzechTeku jsme se scházeli před ministerstvem, geeci se schází na IRC. Zatímco při blokaci Temelína se aktivisté poutají k bráně a odbory hnijí na magistrále, geeci provoz žádného podniku neomezují. Způsobená škoda? V porovnání s náklady na zajištění pořádku na demonstraci - prakticky žádná.

Stát by dnes rád kontroloval každý aspekt života svých občanů. Problém je, že narozdíl od fyzické demonstrace jsou ale tyto akce globální - Čech může demonstrovat za práva Američana, Američan za práva Čecha, a to klidně tím, že bude blokovat webovou stránku běžící v Británii. Tak čeho se bojí? Neuchopitelnosti davu, pocitu bezmoci cokoliv s tím dělat (takový vysoce decentralizovaný DDoS je věc obtížně řešitelná), ale především svobody vyjadřování. Revoluce v Egyptě nebo Libyi, nebo na - nám civilizačne bližším - Islandu, by se nestaly, pokud by lidé neměli možnost se svobodně domlouvat - v prvních dvou výše jmenovaných státech navzdory místním právním předpisům! Státu vyhovuje líná ovce co si koupí rohlík a pivo a po návratu z kolbenky usíná u kvalitního filmu Kameňák, ale děsí ho občan svobodný, bránící svá práva aktivně kdykoliv má o nějaké další přijít. Takového občana je třeba zakázat nebo vůbec nemít. Faktem je, že většina lidí je od přírody lína nebo prostě nemá čas. Petici kvůli každé blbosti vám na internetu podepíše každý, jít demonstrovat se ale každému nechce, a ještě kvůli tomu snad někam jezdit...

Internet, lépe řečeno moderní technologie vůbec, nám dávájí možnost přímé demokracie již dlouhá léta. Technologie je, vůle ne. Naopak, kohoutky je třeba pořádně utáhnout a zákony sešněrovat v zájmu Dobra - zákony umožnující cenzuru nám pod touto záminkou cpou již nějaký pátek a potichu a potají schvalují na zasedání výborů pro ochranu velryb v českých rybnících a dalšich vysoce produktivních odkladištích zasloužilých kádrů.

Díky technologii můžete dnes demonstrovat, a tím i volit, z pohodlí domova zatímco se vám vaří káva, nebo dokonce zatímco jste v práci - ztrácí tím vaše právo na vyjádření názoru váhu? NE!



Takže až příště uvídíte bombastické titulky o hackerech na titulce novin, nebo televizního moderátora jak mluví o útoku hackerů na FBI - představte si hromadu nasraných lidí před sídlem vlády s transparenty. Přemýšlejte, co je na tom mediálním obrázku špatně a jestli byste nešli často demonstrovat také, pokud byste mohli nebo nebyli tak líní...



Volené vulgarity vás vítají. Všude vábení vládních věrozvěstů, vampirická verbež. Vysátá veřejnost vlastní vlastní vojsko. V versus vlády, vulgární vyjádření vůle. Většina = vovce = Vy?

Jan Schermer


tohle mi prijde vystihujici.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms