sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
budoucnost
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Plánujete?
ne, nemám frontální lalok
20%
 20%  [ 4 ]
ano, ale jen v horizontu do pěti let
60%
 60%  [ 12 ]
ano, mám vše naplánováno v horizontu: dovolená v Chorvatsku, početí prvního dítěte, koupě nového vozu etc...
20%
 20%  [ 4 ]
Total Votes : 20

Author Message
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sat 25.6.2011 4:56    Post subject: budoucnost Reply with quote

jak moc vnímáte budoucnost a jak moc plánujete? zabýváte se často plánováním? omezuje Vás to nebo Vás to naopak naplňuje?

já po přečtení knížky od Dana Gilberta mám pocit, že postrádám frontální lalok mozku, je mi úplně jedno co bude zítra a kdyby mi někdo řekl ať vyskočím z letadla padákem a bude to půl na půl jestli přežiju, tak do toho jdu, což přece není klasicky instinktivní

je plánování širších horizontů ale to pravé jak být šťastná(ý)? proč nežít jen právě tímto okamžikem?


Last edited by evianek on Sat 25.6.2011 5:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sat 25.6.2011 5:30    Post subject: Reply with quote

tady alespoň ochutnávka na TED: http://www.ted.com/talks/dan_gilbert_asks_why_are_we_happy.html
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18460

PostPosted: Sat 25.6.2011 7:34    Post subject: Reply with quote

No plánuju i neplánuju. Mám své sny, představy o budoucnosti, ale vím, že jejich uskutečnění záleží i na náhodě, která mě možná zavane úplně jinam.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30283

PostPosted: Sat 25.6.2011 7:52    Post subject: Reply with quote

hehe, asi nemám frontální lalok Laughing

ale z letadla bych neskákala
jenom fakt hodně nerada plánuju, samozřejmě musim, ale snažim se v co nejkratších horizontech, mám plány třeba na příští týden, ale na příští rok jen velice mlhavé... rozhoduju se o všem na poslední chvíli Confused
což je trochu problém, protože přítel je naopak typ, co má rozplánováno všechno do posledního detailu na deset let dopředu, takže v tom občas narážíme
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Sat 25.6.2011 9:40    Post subject: Reply with quote

Plánuju věci, které mě baví. Hlavně cestování - to mě strašně baví + musím plánovat kvůli financím, abychom na tu cestu vůbec měli. Nákladnější výlety plánuju v horizontu i 2-3 let. Embarassed Laughing
Dítě rámcově tak do 5 let - spíše z rozumového hlediska, protože bez dítěte zůstat nechci.
Ostatní neplánuju, stejně pak všechno dopadne jinak.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 31138

PostPosted: Sat 25.6.2011 9:55    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Sat 25.6.2011 15:48    Post subject: Re: budoucnost Reply with quote

evianek wrote:

je plánování širších horizontů ale to pravé jak být šťastná(ý)? proč nežít jen právě tímto okamžikem?


myslim, ze se to nevylucuje. muzu si uzivat dnesek a pritom mit alespon minimalne ramcovou predstavu, co bude zitra, za tyden, za rok...

myslim, ze prave tahle kombinace je (pro me) klic rekneme teda ke stesti, kdyz uz to tu takhle bylo zmineno, ja bych rekla spis spokojenosti, ale to je fuk

ale jo, kdyz uz jsme u toho, tak mam v kalendari terminy na brezen 2012 a ovulaci vypocitanou do konce roku 2011 Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Erin
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 19 Sep 2009
Posts: 2452

PostPosted: Sat 25.6.2011 16:05    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 38483
Location: Praha

PostPosted: Sat 25.6.2011 16:15    Post subject: Reply with quote

mne teda planovani desi a akceptuj uvlastne jen terminy, ktery jsou mi vnuceny zvenci Laughing jako treba, kdy si mam jit koupit cocky, kdy k manikerce a kdy odevzdat neco do skoly. ale nikdy neplanuju nic, co planovat nemusim. treba se casto divim, kdyz se chci s nekym sejit a on muze jenom jeden den, protoze ma prave spoustu planu, je mi to zkratka hrozne vzdaleny. jednou za cas se ale zase rada na neco dva tydny tesim. to se pak casto chodim do toho diare koukat na tu planovanou udalost, jak to tam mam hezky napsany Laughing
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Sat 25.6.2011 17:38    Post subject: Reply with quote

Já to mám podobně jako Erin. Nemám úplně ráda neplánované spontánní akce u kterých nevím co čekat. Baví mě plánovat si dopředu různé činnosti, mít nějakou představu jak budou přibližně vypadat moje dny třeba příští týden. Ale není to tak, že bych si to nalajnovala minutu po minutě a pak se toho na 100% držela. Spíš si dělám takové přibližné plány, ale nebráním se změnám.
Pokud jde o vzdálenější budoucnost, mám určité záchytné body. Vím třeba, že příštích 5 let chci studovat, že dítě bych ráda měla kolem 30 a že v průběhu následujících 5-7 let chci navštívit určitá místa a cestovat. Ale protože vím, že okolnosti někdy změní můj směr (jako třeba teď s vysokou) tak to neberu nějak závazně a nebráním se novým věcem, které mohou přijít, proto do vzdálenější budoucnost neplánuju nějak konkrétně přesně, spíš mám určité cíle, které vím, že bych ráda nějak splnila v určitém časovém horizontu.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 25.6.2011 22:54    Post subject: Reply with quote

Kéž bych neměla frontální lalok, to by byla krása Embarassed Kdysi jsem plánovala-nebo to možná byly spíš takové určité představy, ale to je jedno, protože mi nikdy nevyšly ani ty základní věci...jo, možná maturita Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
shanzik
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 26 Apr 2009
Posts: 990

PostPosted: Sun 26.6.2011 9:09    Post subject: Reply with quote

Plánuju jak blázen a hrozně mě štve, když to nevychází. Ne třeba moc dopředu, ale podrobně. Potřebuju mít vždycky max informací, co bude, kde a tak. Jsem hrozný nervák. Manžel je naopak laxní, typicky řeší, až když je v průšvihu a já jsem pak zoufalá.. Teď momentálně jsem trochu na vážkách v pořadí státnice, rigo, justičky, dítě. Kdo mi poradí? Laughing
_________________
Nad řekou leží kouř, a já zas po roce
citím dým z natí a tlející ovoce...
vždycky pln bolesti, smutku a neklidu
jakoby naposled podél své řeky jdu
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 26.6.2011 16:27    Post subject: Reply with quote

shanzik - napadlo me, ze sis to uz podvedome seradila sama, koukni na to, coz? Wink
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sun 26.6.2011 16:50    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Sun 26.6.2011 16:57    Post subject: Reply with quote

Tak já patřím někam doprostřed, plánuji a když usínám, tak vím co budu dělat druhý den, plánuji kam a kdy pojedu na dovolenou apod. Jinak zas nějaký termíny, do kdy co musím udělat si nedávám, protože bych se zbytečně stresoval, např. s mytím po zemi, až budu mít náladu, tak to udělám a je jedno jestli to proběhne včera, dnes a nebo zítra.
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms