sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
(Stávka) Práce, zlá vláda, vzdělání, peníze - jak to souvisí
Goto page 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Fri 10.6.2011 10:58    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 10.6.2011 11:55    Post subject: Reply with quote

Chápu, Geike, ale obávám se, že ti, kteří za to můžou nesedí v těch tramvajích, ale nahoře Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11743

PostPosted: Fri 10.6.2011 11:59    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
Chápu, Geike, ale obávám se, že ti, kteří za to můžou nesedí v těch tramvajích, ale nahoře Embarassed

taky si říkám, že to nebude tak jednoduché. nebo ty do toho nějak vidíš, Geike? (bez urážky, já moc ne, ale selským rozumem se mi nezdá, že by stávkovali čistě z plezíru, takže bych si kretény nechala od cesty Smile )
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12000

PostPosted: Fri 10.6.2011 12:02    Post subject: Reply with quote

Jo, taky jsem z toho fakt "nadsena". nemam se jak dostat do prace, ale tak asi me to trapit nemusi, kdyz se do ni nedostane nakonec nikdo.. Myslela sem, ze pojedu autem, ale kdyz maji blokovat i silnice:(
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30283

PostPosted: Fri 10.6.2011 12:05    Post subject: Reply with quote

no mně se to taky děsně hodí Laughing
a teda stávku prostě neuznávám, přijde mi to jako vydírání, což fakt nesnáším

dá se snad vyjednávat i jinak (i když chápu, že pro ně je to samozřejmě takhle jednodušší, protože si to prostě nemůžou dovolit ignorovat)
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Cee
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 31 Jul 2008
Posts: 4951

PostPosted: Fri 10.6.2011 12:07    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by Cee on Thu 5.3.2015 1:29; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 10.6.2011 12:09    Post subject: Reply with quote

Taky jsem si vzpomněla na Francii Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11743

PostPosted: Fri 10.6.2011 12:12    Post subject: Reply with quote

jj, mně se to taky nijak zvlášť nelíbí (a jestli Geike řeší ještě státnice, tak chápu, že se to nehodí úplně extrémně), ale přijde mi dost zjednodušené si to vysvětlit jako že jsou to všichni kreténi, kteří zaslouží vyhazov, a tečka. i když je to blbá strategie, tak to zřejmě nějakou relevantní příčinu má, kór u nás, kde lidi obvykle jedou sami za sebe, místo aby se spojili za nějakým společným cílem Smile
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Fri 10.6.2011 13:30    Post subject: Reply with quote

Ester, tak já to samozřejmě nemyslím tak doslova, jsem prostě nasraná. Moc nechápu, co to znamená, že za to můžou "ti nahoře" - tím myslí exi odbory? Odbory jsou přece zaměstnanci samotní. Upřímně je mi úplně jedno, co v tom mají za machinace, nevím kolik procent ze zaměstnanců jsou členové odborů a kolik z nich s tím třeba nesouhlasí. Určitě tam budou i ti, kteří s tím nesouhlasí, a asi nic nezmůžou, ale podle všeho je jich menšina. Ty bych teda samozřejmě nevyhazovala Very Happy

vždyť to teď bylo v Ostravě, podobná situace, a někteří lidi (stávkokazi), co chtěli pracovat, normálně pracovali a jezdili...a stávkující jim pomalu přecházeli přes koleje Laughing

a pardon ale "Odborářům vadí vládní reformy - zvláště pak důchodová. Jednak se obávají snadnějšího vyhazovu z práce v šedesáti letech, kdy už není snadné sehnat zaměstnání, za druhé pak toho, že někteří budou nuceni řídit tramvaje či metro do sedmdesáti let"

tohle se snad dotkne všech úplně stejně, ne? Stejně tak učitelky budou učit do 70 let, a stejně tak i všichni pracující, nepřijde mi, že by zrovna řídiči drah a MHD měli o tolik horší situaci, než všichni ostatní.

a toto
"Budeme možná osočováni, že si z vás děláme rukojmí, ale bude to stávka i za Vás, kteří se obáváte, jaký osud vám vládní návrhy zákonů připraví"
Zvracik
myslím, že nikoho z nás se nikdo neptal, jestli chceme, aby za nás stateční odboráři táhli do boje, takže za sebe děkuji, nemám zájem.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30283

PostPosted: Fri 10.6.2011 13:43    Post subject: Reply with quote

asi tak no.. kdyby aspoň chtěli něco opodstatněnýho, ale oni se v podstatě jen rozčilujou jak malý děcko, kterýmu se něco nelíbí

fakt zrovna odbory mhd nás všechny spasí před zlou reformou Confused
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Juliette
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 03 Mar 2008
Posts: 2742

PostPosted: Fri 10.6.2011 14:06    Post subject: Reply with quote

Geike máš pravdu, že u pracovníků MHD jsou ty jejich řeči mimo mísu, ale všichni na tom stejně nebudou. Ty když budeš celý roky sedět v kanclu, tak asi pokud nebudeš senilní, tak to zvládneš i v 70, ale lidi, co pracují fyzicky, jsou většinou "odepsaní" v 50 a opravdu by mě zajímalo, kde pak budou dalších 20 let pracovat.
Back to top
View user's profile Send private message  
čarodějnice
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 15 Apr 2010
Posts: 2441

PostPosted: Fri 10.6.2011 14:49    Post subject: Reply with quote

Geike wrote:
myslím, že nikoho z nás se nikdo neptal, jestli chceme, aby za nás stateční odboráři táhli do boje, takže za sebe děkuji, nemám zájem.


přesně tak..nesnáším tady ten alibismus..berou si do huby něco, co mně osobně přijde úplně zcestné.
Je to prostě politicky motivovaná akce, přesně jak psala Cee.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 10.6.2011 19:45    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Fri 10.6.2011 20:06    Post subject: Reply with quote

s dnešním trendem, kdy žena bez zkušeností nemá smysl, před dětma je riziková s dětma méněcenná a v 35ti po dětech stará.. se opravdu těším na 65ti leté byznywomenky Mr. Green
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Fri 10.6.2011 21:23    Post subject: Reply with quote

a copak uz je to schvaleny? jisty? vsichni maji oci navrch hlavy a bedujou, jak to bude hrozne, pritom se to jeste trikrat zmeni. ale to je proste asi i o politickem smysleni cloveka, ja jsem docela presvedcena o tom, ze duchodova reforma je nutnosti, a opravdu se momentalne nehodlam rozcilovat kvuli tomu, co bude za 50 let, do te doby se to jeste petkrat zmeni.

a bavi me, jak si vsichni mysli, ze lidi co sedi v kanclu, maji krasny nenarocny zivot a ustlano na ruzich. rekla bych, ze ruznych srdecnich chorob ze stresu je dneska pomalu stejne, jako nemoci z fyzicky narocnych povolani. samozrejme ne vsichni, jsou to extremy, na jednom konci hornik a na druhem vystresovany pretizeny manazer. ja nerikam, ze je to lehke, pracovat v 70 urcite neni zadny med. pochopila bych stavku horniku a pracovniku v huti treba - ale ne ridicu autobusu, ktery sedi na tom zadku cely den stejne, jak ten manazer.

a hope, ja si myslim, ze schopna zenska si najde praci i pred ditetem, i po diteti =)
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
Page 1 of 12

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms