sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Motivace, soustredeni
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Wed 26.1.2011 16:57    Post subject: Reply with quote

Mám teď hrozný problém se soustředit na učení. Mám se teď učit 2 předměty najednou - ekonomiku podniku a sociální psychologii a já děsně nesnáším předměty jen na biflování, což tyhle dva zatím jsou. Nevydržím u toho ani 2 hodiny, pořád něco dělám, kreslím si zvýrazňovačema, prsty mám plné záděr nebo jen tak čumím do blba. Navíc si nic moc z toho, co se "učím" nepamatuju. A to beru už měsíc něco na paměť a koncentraci, evidentně to nezabírá.
Když jsem se učila účetnictví, kde se něco počítá nebo geografii cr, která je zajímavá, tak jsem tenhle problém neměla. Co s tím? Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29839

PostPosted: Wed 26.1.2011 17:11    Post subject: Reply with quote

Tak ani bobule na paměť a koncentraci tě nepřimějou se to učit, když nechceš. Kdyby něco takovýho existovalo, tak beru všema deseti Laughing

Já teda když se mám něco učit, tak se i tu nejnudnější látku snažím podat nějak zábavně. Jinak to fakt nejde. Ale zas s učením většinou problémy nemívám, protože mě skoro všechno baví, horší je to s prací.

Moje nejnovější donucovací metoda je toto. 25 minut se musíš soustředit a pak si na 5 minut musíš dát pauzu. Poměrně to funguje, aspoň na mě. Něco podobnýho jsem teda dělala už dřív, ale teď když na to mám speciální software, je to hned lepšejší Laughing

Jinak je tu i téma na strategie učení
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20411

PostPosted: Wed 26.1.2011 17:23    Post subject: Reply with quote

jé mít to rajče, tak bych se učila hned Mr. Green

ale musím přiznat, že mi jdou jen ty věci, kde se něco odehrává, můžu si zapamatovat nějaký proces, s těma čiste drtícíma věcma (jako pojem pojem pojem pojem) mám taky problém. No ale z povinnosti (nebo spíš proto, že danou zk prostě chci udělat a bez ní by to nešlo) se prostě učím.

Z Haeminého přirovnání histoly k básničkám o hovně jsem si teď málem poprskala monitor oolongem Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Haemoglobin
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 2079

PostPosted: Wed 26.1.2011 21:18    Post subject: Reply with quote

tak omyl. i basnicky o hovne jsou lepsi. tam je cas od casu aspon nejaky rym...
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Mon 7.2.2011 16:35    Post subject: Reply with quote

lol, to rajče je boží Laughing hlavně ta sada, za rajče, tričko a tužku s bločkem 30e, nekupte to =)

Lenora a jaký máš software? já to asi zkusím, už mi celkem teče do bot. Mým největším morem je to, že píšu diplomku na počítači s netem - a nejsem schopná se donutit to nezapínat, co chvíli čučím na kraviny a efektivita je nulová.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30622

PostPosted: Mon 7.2.2011 18:27    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Mon 7.2.2011 19:35    Post subject: Reply with quote

max takové poznámky si dělám taky (njn, seznamy, papírky a "plány", to je něco, co mi jde dobře, narozdíl od jejich realizace =), ale myslíš jako psát celou diplomku nejdřív na papír? to by mě asi kleplo...

nejhorší že já ten internet ani nepotřebuju, no. takže prostě asi vypojím kabel a zakopu nějak pod stůl, aby se mi nechtělo si to znovu tahat nahoru a zapojovat. to jedno oranžovomodré kolečko na liště je prostě strašně lákavé Laughing a jdu zkusit to rajče, jakože fakt asi. hlavně teda se těším na učení, to bude asi ještě lepší. hezky sedět v haldě papírů, jen číst a opakovat, nemít zapnutý počítač a podtrhávat barevnýma fixama Love a dělat seznam co umím a neumím a odškrtávat...ježiš, v životě by mě nenapadlo, že se budu na učení tak těšit Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28420

PostPosted: Mon 7.2.2011 19:42    Post subject: Reply with quote

geike, taky se ted odhodlavam k psani diplomky, musim do konce unora toho mit idealne 30-40 stran Rolling Eyes a pri predstave, ze bych to cely psala v ruce mi ta ruka dreveni uz ted Laughing
ale segra takhle napsala jak bakuli, tak jednu diplomku, psala pres den v kavarne a po nocich to prepisovala do kompu a slo to...a pak tu kavarnu zminovala i v ty dekovaci casti diplomky Laughing a psala to vsechno obycejnou tuzkou, aby mohla gumovat a prepisovat....no, ja jako levak bych si to automaticky cely mazala, takze to delat nebudu..
ale muzes to zkusit Mr. Green treba par stranek, nebo takovy ty kostry ramcovy a pak to jen vycpat slovy...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Mon 7.2.2011 19:57    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28420

PostPosted: Mon 7.2.2011 20:02    Post subject: Reply with quote

no, 1. brezna mam odevzdat pracovni verzi, coz je tak plus minus 50% textu, hlavni je uvod a teoreticka cast, ehm...ale tak snad to stihnu, ja hodne vychazim z bakalarky, takze 15-20 stranek pujde z bakule....
a 29.dubna se to finalne odevzdava...takze tak nekdy v prvni polovine dubna to budu muset dat svy vedouci...

ja jsem si nejakou mensi pripravu delala v brazilii, hlavne jsem tam i sbirala materialy a tak...i kdyz jednu cast si budu muset snad celou vyfabulovat a zaver bude takovy, ze spoluprace v teto oblasti zkratka neprobiha Laughing Rolling Eyes Confused ale uz jsem to naznacovala ty svy vedouci a ona rikala, ze to se tak nekdy stane, no...

ja zas tak volno mit nebudu, chodim do prace a do skoly, ale proste ted na to sednu, vyplodim, co muzu a pak to behem brezna zfouknu, jinak to nepujde...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Mon 7.2.2011 21:08    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26498

PostPosted: Mon 7.2.2011 22:32    Post subject: Reply with quote

Geike wrote:


btw vždycky když tady čtu o tom, že někdo dělal něco do školy v kavárně, říkám si, že to musím jít zkusit =) ale moc si neumím představit sedět tam třeba celý den, to se asi docela prodraží...


Presne! Spis si to dokazu predstavit nekde bez obsluhy, v Mc, menze nebo tak Laughing ale predstava, ze by kazdou ctvrt hodinku prisel cisnik "date si jeste neco?", tak bych byla jen nervozni a nemohla se soustredit Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Claris
Každý den odvahu!
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 28775
Location: v nadoblačnu

PostPosted: Mon 7.2.2011 23:51    Post subject: Reply with quote

terinas wrote:
Geike wrote:


btw vždycky když tady čtu o tom, že někdo dělal něco do školy v kavárně, říkám si, že to musím jít zkusit =) ale moc si neumím představit sedět tam třeba celý den, to se asi docela prodraží...


Presne! Spis si to dokazu predstavit nekde bez obsluhy, v Mc, menze nebo tak Laughing ale predstava, ze by kazdou ctvrt hodinku prisel cisnik "date si jeste neco?", tak bych byla jen nervozni a nemohla se soustredit Smile
to musíte chodit do těch správných kaváren. V Brně obzvlášť doporučuju Falk nebo Podnebi Smile Pracují tam mladí lidé a dokážou pochopit, že se učíte a nechodí se ptát moc často. Vážně, učení v kavárně nemá chybu Love
_________________
Pane, ať jsi stéblo trávy nebo obyčejný list,
prosím dej, ať aspoň trochu umím ve tvých vzkazech číst.
Prosím dej, ať řeči stromů aspoň trochu rozumím,
ať vědí, že se učím a že nic neumím.

Dej, ať zlomím svoji pýchu, dej mi hledat pokoru,
když se trápím zbytečnostmi, ať pohlédnu nahoru.
Ať mi stačí dohlédnout na obzor, který jsi mi dal,
ať se smířím se vším, co jsi mi kdy vzal.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Tue 8.2.2011 0:00    Post subject: Reply with quote

Claris přesně na tebe jsem si při tom vzpomněla, že se musím jít podívat do tématu restaurací =)
já se tak těším, až bude krásné jaro, a kytky a ptáčci a já si vezmu učení a půjdu do kavárny jako velká slečna Laughing Love
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26498

PostPosted: Tue 8.2.2011 0:03    Post subject: Reply with quote

Geike, myslim, ze az na to uceni prijde, tak si za tyhle nateseny posty budes dobre nadavat a nechapat Mr. Green
(ale ja mam co rikat, mne skoncilo zkouskovy pred par dny a uz si taky rikam, jak se tesim, az se budu na balkone na slunicku ucit....to prejde, az fakt bude muset Laughing )
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms