sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Nezadaní samotáři
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 392, 393, 394 ... 469, 470, 471  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Mon 24.1.2011 14:26    Post subject: Reply with quote

Ještě jsem chtěla dodat, že mám kamarádku, vyučenou a ta taky hodně čte, píše básně, krásně kreslí, zajímá se o psychologii, přivydělává si výkladem karet a astrologie, je zasvěcená do reiki, šije si šaty (je švadlena)...prostě to mi přijdou jako krásný zájmy a ani nemusí mít maturu nebo VŠ Cool A dá se s ní popovídat o všem.
Jinak maturu si chce dodělat a jejím snem je být porodní asistentka, jenže hned od narození její dcery na ni zůstala sama, teď má sice přítele, ale jak jí skončila mateřská tak musí pracovat, ale moc jí přeju, ať časem vystuduje i to, co by ji bavilo.
Jak jste v Těhotenství řešily ty duly, tak ji bych chtěla : )
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28496

PostPosted: Mon 24.1.2011 14:39    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Mon 24.1.2011 14:47    Post subject: Reply with quote

Tak zrovna to, že někdo chce/musí si místo školy vydělávat chápu, nenazvala bych to přímo "vykašláním" se, prostě to někdy nejde.
A že sem zase tahám politiku Embarassed ale vsadila bych se, že až bude školný všude tak těch lidí bude víc, co si to nebudou moct dovolit a radši půjdou hned do práce-a nemusí to souviset s jejich inteligencí a snaživostí plus někdo se chce radši realizovat v práci. No, uvidíme.
Každopádně i v manuálních profesích se dá vydělat hodně peněz, nebo když si ten člověk založí přímo svoji firmu-i když takoví si většinou k tomu dodělají maturu.
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Mon 24.1.2011 14:53    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Mon 24.1.2011 14:58    Post subject: Reply with quote

Tak to já zas mám naopak, vždycky jsem bývala spíš ve společnosti lidí s učňákem nebo maturou než doktorandů...a hodně mých bývalých taky nemělo VŠ vzdělání. S některými jsem si rozuměla více, s některými méně....třeba ten, co jsem o něm psala pár příspěvků zpět měl gympl, ale strašný debil Embarassed Přítel má maturitu-obuvník a o VŠ nikdy neuvažoval, ale je to ten typ člověka se kterým se dá mluvit v podstatě o všem a má přehled takže žádný problém Very Happy
Ed.Teď se živí programováním, dělá shop ČPS, stránky největšímu hotelu ve Zlíně atd.a nikdy žádné IT nestudoval-prostě vlastní zájem a píle : )
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28496

PostPosted: Mon 24.1.2011 15:11    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
Tak zrovna to, že někdo chce/musí si místo školy vydělávat chápu, nenazvala bych to přímo "vykašláním" se, prostě to někdy nejde.A že sem zase tahám politiku Embarassed ale vsadila bych se, že až bude školný všude tak těch lidí bude víc, co si to nebudou moct dovolit a radši půjdou hned do práce-a nemusí to souviset s jejich inteligencí a snaživostí plus někdo se chce radši realizovat v práci. No, uvidíme.
Každopádně i v manuálních profesích se dá vydělat hodně peněz, nebo když si ten člověk založí přímo svoji firmu-i když takoví si většinou k tomu dodělají maturu.


Ale jde, sama mam v Hradci x spoluzaku, co makaj na plnej uvazek, zivi rodinu, ale tu skolu si chteji proste dodelat...uci se po nocich, na prednasky si berou dovolenou nebo i neplaceny volno...kdyz se chce, tak to jde a nerikejte mi, ze ne. Treba po par letech, ale pokud clovek chce, tak si za tim jde.

ad skolny - skolny muze byt az v tom okamziku, kdy k tomu bude vymysleny system stipendii a pujcek. Coz pak ty lidi, co tu skolu vystudovat chteji neodradi od toho, aby ji vystudovali. Nejsme socialni stat jako je Dansko, aby vam za to, ze studujete VS jeste platili. Ale to je mimo debatu.
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14100

PostPosted: Mon 24.1.2011 15:14    Post subject: Reply with quote

greenwood wrote:
Ono totiz kdyz jeden z paru ma vysokou skolu (nebo i vic), maka na sobe atd. a ten druhy sice pracuje, ale v povolani, na ktery "staci" ucnak, popr. stredni odborna skola nevim, tak je mnohem vyssi pravdepodobnost, ze ten vztah bude nevyrovnany a presne tim bude trpet.


já nevim, možná jsem naivka blbá, ale tohle mi přijde jako hovadina. čim jsem starší, tim víc mi přijde, že prostě tyhle formální známky inteligence nic neznamenaj.
třecí plocha bude spíš, když jeden z páru na sobě bude makat a druhej bude vydělávat prachy a neuvidí dál než za plot. a bude fuk, který z nich má učňák a který vysokou.
ale jo...bude to třecí plocha pro lidi, kteří takhle na učňáky nahlížej. že je to něco míň.
a popravdě mě tenhle pohled vcelku sere a sere mě, že prostě je tahle nálada ve společnosti a neumíme ocenit odborníky, co dělaj rukama. nehledě na to, že když člověk vyleze z učňáku, tak i něco umí. narozdíl od středních různých druhů, kam se snaží samozřejmě rodiče narvat svoje děti, páč učňák je pro blbečky.
já nevim, já bych si člověka, co dělá svoje řemeslo s láskou a vyzná se v něm, vážila dost. už právě kvůli tomu, že si vybere něco takovýho, i když na něj plno lidí bude čumět jako na gumu z lidu.

ed. anny, uznávám, že jsem s nevysokoškolákem nežila, takže pouze teoretizuju.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cee
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 31 Jul 2008
Posts: 4951

PostPosted: Mon 24.1.2011 15:17    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by Cee on Mon 9.2.2015 21:16; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Skye
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 Nov 2008
Posts: 6766

PostPosted: Mon 24.1.2011 15:26    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:


já bych si člověka, co dělá svoje řemeslo s láskou a vyzná se v něm, vážila dost. už právě kvůli tomu, že si vybere něco takovýho, i když na něj plno lidí bude čumět jako na gumu z lidu.


Souhlasím
_________________
a na nebi hvězdy svítí
jen aby nakonec přestaly hřát
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28496

PostPosted: Mon 24.1.2011 15:29    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:
greenwood wrote:
Ono totiz kdyz jeden z paru ma vysokou skolu (nebo i vic), maka na sobe atd. a ten druhy sice pracuje, ale v povolani, na ktery "staci" ucnak, popr. stredni odborna skola nevim, tak je mnohem vyssi pravdepodobnost, ze ten vztah bude nevyrovnany a presne tim bude trpet.


já nevim, možná jsem naivka blbá, ale tohle mi přijde jako hovadina. čim jsem starší, tim víc mi přijde, že prostě tyhle formální známky inteligence nic neznamenaj.
třecí plocha bude spíš, když jeden z páru na sobě bude makat a druhej bude vydělávat prachy a neuvidí dál než za plot. a bude fuk, který z nich má učňák a který vysokou.
ale jo...bude to třecí plocha pro lidi, kteří takhle na učňáky nahlížej. že je to něco míň.


vsak ja to takhle i myslela, nicmene stejne tak to muze byt treci plocha, kdyz ten z ucnaku bude mit problem s tim, ze jeho partner ma vysokou skolu, takze si jako prece vyskakuje....coz je pak o sebevedomi, co si budeme povidat...

a vazit si cloveka co umi svoje remeslo je jedna vec, zit s nim vec druha Smile
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14100

PostPosted: Mon 24.1.2011 15:42    Post subject: Reply with quote

však jo, teoretizuju. ale asi budu víc odvařená z někoho, kdo mi udělá židli, než z někoho operujícího po telefonu s xx mio či jakže to bylo...
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9907

PostPosted: Tue 25.1.2011 15:05    Post subject: Reply with quote

Annyskův příspěvek o soužití s lidmi různého vzdělání a navazující diskusi o používání akademických titulů jsem oddělil do tématu Užívání akademických titulů, prosím pokračujte v ní tamtéž.
Back to top
View user's profile Send private message  
Crazy girl
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7214

PostPosted: Wed 26.1.2011 0:03    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 26.1.2011 0:11    Post subject: Reply with quote

Crazy, před tebou psal che, že diskuze pokračuje v jiným tématu, dal na něj i odkaz Wink Ale na tohle teda musím zareagovat:
Crazy girl wrote:

Na druhou stranu je to hodně i o výchově. Naši a celkově rodiče mých přátel vždycky pohlíželi na lidi z učňáků jako na něco míň, na lidi, který nejsou cílevědomý, umí jen řemeslo, apod.

Shocked A co by bez těch, co "umí jen řemeslo" dělali? Rolling Eyes Nemohli by si koupit ani rohlík a nábytek, auto a spoustu dalších věcí by si taky sami, předpokládám, nevyrobili Rolling Eyes
Ještě, že ty necílevědomý lidi z učňáků, co uměj jen nějaký řemeslo, ale nemají deset titulů, máme, jinak by se zhroutil celý systém, společnost potřebuje jak doktory tak truhláře Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Crazy girl
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7214

PostPosted: Wed 26.1.2011 0:20    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 392, 393, 394 ... 469, 470, 471  Next
Page 393 of 471

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms