sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Elektrifikace na silnicích

 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta
View previous topic :: View next topic  
Author Message
spooon
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1308

PostPosted: Sun 10.10.2010 12:14    Post subject: Elektrifikace na silnicích Reply with quote

Co se to s tím světem děje? Není tomu tak dlouho co v časopisech a webech o autech byly normální auta. Tj. se spalovacíma motorama. Pak, kvůli největšímu podvodu co lidstvo zažilo, začali automobilky pomalu cpát do aut elektromotory. A nyní už je snad každý druhý auto s tím zázrakem, který zbytečně zvyšuje hmotnost auta.

Tenhle trend se mě moc nelíbí ale ještě ho sem schopnej akceptovat. On vývoj už docela pokročil, takže se dá říct, že pro přepravování z bodu A do bodu B tato technologie nese ovoce, snížení spotřeby, snížení hluku...

ale co se mi vůbec ale vůbec nelíbí, že to cpou i do sportovních aut! Proč?? Pravověrní řidiči nepotřebujou 20 koní a 100Nm navíc, ty si chtěj užít ryk benzínového motoru a ne bzučení otáčející se cívky mezi magnetama...jestli to bude pokračovat dál (jako že to tak vypadá) nezbude tu za chvíli ani jedno čistě benzínové auto.
_________________
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist."
Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
smain
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2060

PostPosted: Sun 10.10.2010 20:17    Post subject: Reply with quote

Nedávno představili i Octavii s elektromotorem. Temná budoucnost je už hodně blízko... :-/
Back to top
View user's profile Send private message  
spooon
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1308

PostPosted: Sun 10.10.2010 22:28    Post subject: Reply with quote

u tý mě to zas tak nevadí. Navíc když budou normální auta jezdit na elektriku, tak budu jenom rád, zbyde víc ropy pro nás Laughing

jen ať se to proboha nedostává do sportovních aut...
_________________
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist."
Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
smain
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2060

PostPosted: Mon 11.10.2010 6:27    Post subject: Reply with quote

Nebojím se o to, že by ropa došla ještě za mého života.
Zatím jsem si říkal, že elektromobily jsou zajímavý pokusy pro pár ekofanatiků. Když ale může udělat elektromobil už i Škodovka, tak může každej...
Back to top
View user's profile Send private message  
spooon
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1308

PostPosted: Mon 11.10.2010 13:19    Post subject: Reply with quote

taky se nebojím, že by ropa došla, ale když jí bude víc, bude pravděpodobněji pořád stejně drahá...
_________________
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist."
Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
smain
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2060

PostPosted: Mon 11.10.2010 13:38    Post subject: Reply with quote

spooon wrote:
taky se nebojím, že by ropa došla, ale když jí bude víc, bude pravděpodobněji pořád stejně drahá...


A nebo naopak. Protože se z ropy stane produkt jen pro pár magorů a nebude se jí produkovat tolik, stoupnou náklady na její zpracování. Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
spooon
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1308

PostPosted: Mon 11.10.2010 14:07    Post subject: Reply with quote

tohle mě nenapadlo. To se může stát, to je pravda...no budu doufat, že cena benzínu bude stále na přijatelné úrovni Smile
_________________
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist."
Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
spooon
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1308

PostPosted: Wed 13.10.2010 17:44    Post subject: Reply with quote

hned je lépe na světě
_________________
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist."
Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Sun 4.3.2012 22:49    Post subject: Reply with quote

já jsem naopak příznivcem ekoautomobilů či jiných alternativ, přijde mi zbytečný cpát tolik do drahých paliv, ale nejsem žádný expert a co jsem četl naposled, tak opravdu auto se srovnatelnými vlastnostmi a cenou je zatím v nedohlednu. Např. auto ujede 70 km a pak kdesi znovu dobít.
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Mon 5.3.2012 7:59    Post subject: Reply with quote

Čas na nestydaté selfpromo: Současné elektromobily skutečně konkurenceschopné nejsou.

Ale abych nebyl jen negativní - tzv koncept hybridu druhé generace, neboli plug-in hybridu, který se dá nabít přes noc a když to přes den nestačí, má na palubě malý spalovací motor, který funguje jako minielektrárna, podle mě docela smysl má. (Chevrolet Volt/Opel Ampera) Pořád ale platí, že musíte mít doma garáž se silnou zásuvkou, na prodlužovačky zapomeňte. A pořád platí, že je to velmi mladá technologie, takže má mouchy a je drahá jaxviň.
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9738

PostPosted: Mon 5.3.2012 10:30    Post subject: Reply with quote

Mně stačil nedávný Top Gear segment "Jedeme s elektromobilem na víkend na pobřeží". Ale i tak by mě docela zajímal test Tesla Model S, až bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Efendy
kytky 3, meta: 1050
kytky 3, meta: 1050


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1004
Location: naplavenina v Praze

PostPosted: Tue 13.3.2012 23:12    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:
Čas na nestydaté selfpromo: Současné elektromobily skutečně konkurenceschopné nejsou.

Ale abych nebyl jen negativní - tzv koncept hybridu druhé generace, neboli plug-in hybridu, který se dá nabít přes noc a když to přes den nestačí, má na palubě malý spalovací motor, který funguje jako minielektrárna, podle mě docela smysl má. (Chevrolet Volt/Opel Ampera) Pořád ale platí, že musíte mít doma garáž se silnou zásuvkou, na prodlužovačky zapomeňte. A pořád platí, že je to velmi mladá technologie, takže má mouchy a je drahá jaxviň.


tak jsem shlédnul celou reportáž a docela Laughing
Ale tak snad se to časem posune všechno dopředu a začnou se automobily s alt. pohonem prodávat a tím pádem cena spadne dolů.
_________________
www.andelslev.cz
Back to top
View user's profile Send private message  
spooon
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1308

PostPosted: Wed 21.3.2012 13:45    Post subject: Reply with quote

Pár let vývoje, vychytání much, zvýšení kapacity baterii a bude to konkurenceschopné. Tím spíš, když se začnou trošku masověji prodávat, čímž spadne cena. To je jedna věc, ale proč je cpou do každého druhého sportovního auta jako pomůcku ke konvenčnímu motoru?

Nehledě na to, že baterky opravdu nejsou moc eko. Nehledě na to, že proud, který se do baterii dává, se musí někde vzít, opravdu ho nevytváří zásuvka.


(jak sem se dočetl, on ten výrok možná nepronesla ona, ale ten obrázek je spíš pro zpestření)
_________________
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist."
Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Auta All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms