sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Školné na VŠ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  

Jsi pro školné na VŠ?
ano
37%
 37%  [ 18 ]
ne
62%
 62%  [ 30 ]
Total Votes : 48

Author Message
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Tue 8.6.2010 19:06    Post subject: Reply with quote

no dobre ale tak to odbocujes od bezne situace a je to trochu o voze/o koze

v beznem pripade, kdy se dejme tomu nekdo rozhodne studovat VS a ma zrovna rodice napriklad sedici v tescu za kasou, ktery ho nemaj jak podporovat financne - myslis ze si takovej clovek dostatecne vydela brigadama ? ja si odobne myslim ze i tech 10k by mu urcite chybelo, v pripade ze by si bral/a pujcku na studium jak je to vice mene bezny v zahranici, tak v dobe kdy dostuduje vs a za normalnich okolnosti clovek zacina myslet na rodinu a sporit na bydleni dite atd bude teprve splacet resty z vs - to mne opravdu nepripadne optimalni a muze se tak stat ze nekdo kdo je talentovanej proste studovat nebude a misto toho tam bude blbejsi pepik, kterej ma rodice ktery mu to zacalujou .....protoze 10k/semestr = 20k rok = 100 litru na VS a to rozhodne uz neni zadnedbatelna castka podle me

jina situace je v pripade flakacu ktery prolizaj na vs s odrenyma usima opakujou zkousky a statnice na X-krat, ti at si to klidne platej, tam bych to klidne dala i dvojnasobek - v ramci motivace studovat poradne
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Tue 8.6.2010 19:10    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Tue 8.6.2010 19:10    Post subject: Reply with quote

jinak pri predstave ze bych platila skolne na nekterych univerzitach s tim ze bych tim prispivala i na ruzne pavedce predstirajici pavedecke prace na jejich pakatedrach mne je ponekud nevolno Smile) a ten system se podle me i pres platby proste nezmeni
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17754
Location: VePř

PostPosted: Tue 8.6.2010 19:13    Post subject: Reply with quote

ja bych to s talentovanyma pepickama nevidela tak cerne. nejaky vyhody pro excelentni studenty treba? nebo i pitomy prospechovy stipendium naklady na skolny skoro pokryje. podle me je spousta moznosti, jak tohle vyresit.
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28501

PostPosted: Tue 8.6.2010 19:14    Post subject: Reply with quote

ephe, ale vzdyt bys to zacala platit az v pripade, ze bys dosahla nejaky vyse rocniho platu, pokud bys nedosahla, tak nic platit nebudes...a navic bys to platila nekolik let, takze treba kdybych mela platit mesicne castku 4k pri platu 40-50k mi zas tak strasny neprijde...

se studentskyma pujckama je to horsi, to chapu, ale pokud vim, tak to zatim prosazuje jen TOP09, s tim, ze ale neni vylouceny, ze se prikloni na stranu odlozenyho skolnyho...

a s tim prispivanim na pavedy - ty prachy by sly statu, ktery by je prerozdeloval skolam podle jejich zasluh a snahy, takze predpokladam, ze rada techhle paved by skoncila
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35733

PostPosted: Tue 8.6.2010 19:18    Post subject: Reply with quote

ephe a jak poznas ze je nekdo flakac protoze ho to nebavi a zaslouzi si trest?
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Tue 8.6.2010 19:22    Post subject: Reply with quote

nj tak ale pochybuju ze ta latka na placeni by byla 40k pac to by ve finale neplatil zpatky skoro nikdo Smile (leda ze bych neco ohledne vyvoje platove situace u bezneho absolventa propasla)

a pokud by se jednalo o plat dejme tomu cisteho tak 17- 19k a budes do toho mit dite tak si myslim ze ti to proste bude chybet ty penize at uz to budes mit rozmelneny do kolika let chces, zvlast v situaci kde jeden nakup v tescu vcetne poloshnilych rajcat te stoji bezne litr

mery - talentovany pepicek jeste nemusi mit samy acka, talentovany pepicek muze mit napriklad becka a presto bude nasledne svoji praci vykonavat ok, ale bude holt platit protoze nemel ani stipko ani zadne jine vyhody
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Tue 8.6.2010 19:24    Post subject: Reply with quote

theres tu otazku sice moc nechapu, ale pokud nekoho nebavi studium vs tak nevim co tam dela
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17754
Location: VePř

PostPosted: Tue 8.6.2010 19:29    Post subject: Reply with quote

njn, tak se talentovany pepicek navic muze snazit, aby mel stipko a nemusel platit. motivace?
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28501

PostPosted: Tue 8.6.2010 19:34    Post subject: Reply with quote

ephe, ale tak to dosazeni platu nemusi byt absolventsky nastupni plat, nybrz plat treba za pet deset let...asi tam bude nejaka hranice, do kdy toho platu musis dosahnout, abys platil, nevim...ale je logicky, ze se to asi nebude odvozovat z nastupniho absolventskyho platu...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35733

PostPosted: Tue 8.6.2010 19:46    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Any
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 11 Sep 2007
Posts: 2606

PostPosted: Tue 8.6.2010 19:49    Post subject: Reply with quote

Já jsem pro placení školného. Sice teď, kdyby po mě někdo chtěl 10k za semestr, tak to prostě nemám, ale myšlenka odloženého školného se mi líbí. Pokud mi někdo řekne, vystuduj si, najdi si práci a od 35 začneš splácet, tak to beru. Prostě se mi ta myšlenka líbí. Akorát nejsem pro, aby to přerozděloval stát, tomu moc nevěřím. Spíš bych chtěla, aby aspoň část té částky šla přímo škole a ta za to platila vybavení, školení pro pedagogy, workshopy pro studenty atd.

Ještě ed na Theres: nesnáším u nás některé jedince, kteří si jdou na první termín zkoušky nebo testu jen prohlédnout test, aby pak věděli, co v něm je, jakej je styl otázek a pak jdou na opravu a mají lepší známky, než ti, co se učí rovnou. Sice je to asi nevyřešitelná situace, ale grr.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30283

PostPosted: Tue 8.6.2010 20:29    Post subject: Reply with quote

Já bych teda vůbec neřešila, jak je to spravedlivý/nespravedlivý, to nemá smysl.
Život spravedlivej neni a nikdy nebude, vždycky budou flákači, co jim to zaplatí rodiče, a lidi, který by studovali rádi, ale musí si vydělávat... ani si teda nemyslim, že by školný byla nějaká extra motivace, jako že by se lidi začali víc učit a honit známky (který stejně dost často neodpovídaj vědomostem, takže to opět spravedlivý nebude) ani že by tam nešli zašívači, tohle se podle mě nezmění.
Ale řekla bych, že to může školství jedině prospět. 10 000 je fakt umírněná částka (ano, pro někoho je to hodně, pro někoho pakatel) a pokud k tomu bude navíc odložený splácení, tak to snad nikomu ve studiu nezabrání.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Tue 8.6.2010 20:35    Post subject: Reply with quote

jsem pro placení, jednoznačně

ono to asi většině lidí nedochází(nemyslím tady, lae všeobecně) ale to vzdělání si člověk platí tak jako tak. A to prostřednictvím daní, které se pak různě přelozdělují. A když pak někde peníze chybí(jakože chybí) tak se můžou když to vezmeme v nejjednodušší rovině ty peníze sehnat tak žýe se vybere více na daních, tudíž za vzdělání na VŠ platí i lidé, kteří tam nikdy chodit nebudou a nebo si to budou platit studenti. Podle mě je druhá varianta spravedlivější.

Jinak se hovoří zatím o maximální částce 10.000,- za semestr. Maximální! To znamená 20.000,- za rok. To je 1667Kč měsíčně. A to počítám tu maximální částku. Myslím že naprostá většina lidí utratí tyhle peníze měsíčně za o mnoho nepodstatnější věci než je vzdělání, třeba se mnou v čele. A fakt si myslím že není až takový problém tyhle peníze vydělat, myslím tedy v Praze. Navíc je to částka kterou mnozí propaří třeba za večer...

Ale bez studentských půjček to nepůjde a myslím že to není asi ani myslitelné a hlavně si myslím že to nebude platit asi nikdo z nás tady, protože to asi nebude ze dne na den...

Já třeba nejsem vzorný student a nijak se za to nestydím, prostě mám svůj přístup, který neznamená ležet furt v knížkách, ale i tyhle peníze bych za to dal i kdybych si je měl půjčit.
Pro any Arrow není vše jen o známkách. Já třeba na tomhle chování co popisuješ nevidím až tak nic hrozného, naopak mi to přijde na jednu stranu inteligetnější pokud mají lepší výsledky a ušetří tím i čas. Systém to v podstatě tak umožňuje tak proč toho nevyužít?
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Tue 8.6.2010 22:08    Post subject: Reply with quote

(přesně to s tím pařením mě taky napadlo, když jsem to zhruba propočítávala Smile )
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Next
Page 7 of 12

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms