sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Nákupy v Makru
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30291

PostPosted: Fri 21.5.2010 9:25    Post subject: Nákupy v Makru Reply with quote

Nakupujete v Makru? Já už mám sice řadu let ŽL, ale nikdy jsem si tam nezařizovala kartu, přišlo mi to blbý, když překládám, abych si tam chodila kupovat jídlo Embarassed
Ale zjišťuju, že jsem asi jediná a nakupujou tam skoro všichni, co podnikaj, i ty co ne, ale maj kartu přes někoho z rodiny.
Asi bych se tam teda chtěla taky podívat, hlavně kvůli tomu, že pořád sháním nějaký specifický věci, který skoro nikde nemaj. Ale fakt se bojím Laughing Jak to tam funguje? Není to blbý, když si tam dojdu prostě na rodinný nákup? Asi ne, když to dělá tolik lidí, ale já bych se asi strašně styděla Embarassed
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Fri 21.5.2010 9:32    Post subject: Reply with quote

Lenore: není to vůbec blbé, chodí tam na rodinné nákupy většina lidí, většinou pro potřeby podnikání tam lidi nakupujou spíš na nějakou tu zlatou kartu nebo co to je, prostě ve větším
mě teda není blbé tam koupit třeba jen papíry do tiskárny, parfém(leckdy fakt velké slevy) nebo balík müslityčinek nebo nějakou láhev alkoholu jako dárek, to tam mají i to co jinde ne Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Franchise
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 24 Aug 2008
Posts: 8436

PostPosted: Fri 21.5.2010 9:34    Post subject: Reply with quote

Lenore: Mám pocit, že na rodinné nákupy tam chodí 90% lidí, takže to rozhodně blbý není. Já tam chodím moc ráda, mají tam čerstvé ryby a maso za dobré ceny a všeho velký výběr. Dřív tam mohly jít na jednu kartu jen dvě osoby a plus probíhala kontrola u vchodu - muselo souhlasit jméno na kartě s občankou(karta byla nepřenosná), teďka už to nehlídaji.

ed. Evianek mě předběhla Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30291

PostPosted: Fri 21.5.2010 9:39    Post subject: Reply with quote

Takže se dá teda nakupovat i v nějakým menším množství? Já zas nemám tak velkou lednici, abych mohla na nákup jednou za týden Mr. Green
Třeba přítelovi rodiče tam nakupujou, ale ty fakt naloží plný auto a maj doma pultovej mrazák Laughing

A já teda jako živnostník, když nemám firmu, můžu udělat tu kartu i pro přítele?
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Franchise
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 24 Aug 2008
Posts: 8436

PostPosted: Fri 21.5.2010 9:46    Post subject: Reply with quote

Myslím, že můžeš, alespoň dřív to tak šlo, protože já mam kartu na ŽL mojí babičky.
A k tomu množství - většinou jsou tam zákl.potraviny ve většim balení (mléko, mouka), třeba zrovna ryby jsou na váhu, maso tak v balení od 2kg výš, a hodně věcí tam lze koupit jednotlivě.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 21.5.2010 9:52    Post subject: Reply with quote

Ted uz nechodim, ale driv jsem tam pravidelne chodil pro chlast, byl tam nejlevnejsi. Laughing Vubec se nemusis stydet, ze si jdes jen pro par veci.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30291

PostPosted: Fri 21.5.2010 9:52    Post subject: Reply with quote

Hm, tak jo, já se teda zkusím nebát Laughing

A teď ještě musím vymyslet, co vyplnit do kolonky Vyberte prosím tu činnost, pro kterou budete v MAKRO nejvíce nakupovat Mr. Green Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 21.5.2010 9:55    Post subject: Reply with quote

A jeste v Makru obcas maji brutalni akce na software, nedavno tam byly Windows 7 za polovinu, neskutecny.

Jediny co mi v Makru vadilo, ze se do obchodu nesmely brat zadny tasky, batuzky, kabelky, nic. Vsechno se to zaviralo do skrinek. Takhle to aspon bylo v tom nasem (a je mozny, ze je to uz jinak).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 38502
Location: Praha

PostPosted: Fri 21.5.2010 10:07    Post subject: Reply with quote

lenore, to je roztomily, jak se bojis Laughing
ja tam taky chodim obcas pro chlast, a vlastne jeste pro parfemy obcas Nevinnik
nikdy mi neprislo blby vypravit se tam pro jednu flasku
jidlo bych tam kupovat ve velkym nechtela, tatinek mi jednou privezl plato pribinaku a florianu, na takovy veci ja si zvykat moc nechci Laughing
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30291

PostPosted: Fri 21.5.2010 10:16    Post subject: Reply with quote

No jo, já jsem děsný Mirek Dušín a je mi strašně blbý nějak porušovat pravidla nebo dělat něco, co se mi nezdá úplně košer, i když je to třeba úplně normální Embarassed
Ale lepším se (nebo spíš teda kazím Mr. Green )

No ale zatím jsem furt nevymyslela, co má do tý kolonky napsat Mr. Green Jako mám tam napsat služby, nebo co... realitě by teda odpovídalo výroba a zpracování potravin, ale na to ani nemám oprávnění Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Fri 21.5.2010 10:18    Post subject: Reply with quote

já chodím do makra pro ryby, mají tam docela velký výběr čerstvých ryb a není to předražený.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9936

PostPosted: Fri 21.5.2010 10:39    Post subject: Reply with quote

Já tam chodím pro běžné trvanlivější potraviny, které pak není potřeba kupovat každý den, a třeba ve všech obchodech ani nejsou (zásoby eidamu, zmrzlých ryb, krav, ptáků, ledového čaje, čokolády, řas nori a tak podobně).

Lenore wrote:
No jo, já jsem děsný Mirek Dušín a je mi strašně blbý nějak porušovat pravidla nebo dělat něco, co se mi nezdá úplně košer, i když je to třeba úplně normální :oops:
Makro je omezené pro firmy a živnostníky, jsi-li živnostník můžeš tam chodit.

Lenore wrote:
A teď ještě musím vymyslet, co vyplnit do kolonky Vyberte prosím tu činnost, pro kterou budete v MAKRO nejvíce nakupovat :mrgreen: :lol:
Překladatelská činnost. (Copak překladatelé nepotřebujou jídlo a toaletní papír?)
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Fri 21.5.2010 10:54    Post subject: Reply with quote

My jsme tam kdysi taky jezdili, mámin přítel je živnostník - revizní technik elektro a jezdili jsme tam pro zubní pasty, toaletní papíry a salámy Laughing A nikdo na nás divně nekoukal.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30291

PostPosted: Fri 21.5.2010 10:55    Post subject: Reply with quote

Já vim, že tam můžu chodit, ale je určené pro živnostníky a firmy s tím, že to využijou ke svojí činnosti, ne? Jinak to dává smysl asi tak, jako kdyby bylo určené pro blondýny nad 170 cm a pod 55 kg.
Tak jako překladatel bych si tam mohla jít pro slovník Laughing

Překladatelská činnost tam neni. Nejblíž jsou asi ty služby. A proč je to vůbec zajímá? No vim, že tam budu kupovat převážně jídlo, tak bych tam ráda napsala jídlo, ale to k žádný činnosti kromě konzumace využívat nebudu.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9936

PostPosted: Fri 21.5.2010 11:16    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Jinak to dává smysl asi tak, jako kdyby bylo určené pro blondýny nad 170 cm a pod 55 kg. Tak jako překladatel bych si tam mohla jít pro slovník :lol:
Řekněme že když někde nejsou hrozny děcek ani postarších osob pátrajících po nejlevnějších pomerančích tak nákup může proběhnout ve větší duševní pohodě.

Lenore wrote:
Překladatelská činnost tam neni. Nejblíž jsou asi ty služby. A proč je to vůbec zajímá? No vim, že tam budu kupovat převážně jídlo, tak bych tam ráda napsala jídlo, ale to k žádný činnosti kromě konzumace využívat nebudu.
Jestli není položka "jedení" tak zaškrtni "služby".
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms