sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Islám - ano či ne?
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Mon 5.3.2007 20:06    Post subject: Islám - ano či ne? Reply with quote

"Pana Hoffmana náhle napadla taková překvapivá myšlenka — jestli oni ti islamističtí radikálové nás nakonec nechtějí násilně přivést k islámu. Nerozumějte mi špatně — zaplaťpánbůh, že Vám to konečně došlo. Před Hitlerem se zavíraly oči tak dlouho, až už bylo pozdě. S islamisty možná je ještě čas něco udělat. Jenom by mě zajímalo, zda Vás v té souvislosti třeba nenapadlo, jestli tomu Bushovi, ze kterého Vás tak mrazí v zádech, něco podobného nedošlo už o chvilku dřív."

Na tento úryvek jsem narazila před chvilkou na internetu. Myslíte si, že na tom něco je? Jaký je váš názor na toto náboženství? Je opravdu nebezpečné? Co si myslíte o terorismu?

(Případně jestli máte nějaké materiály o terorismu a islámském fanatismu, můžete je prosím hodit sem? Děkuji Smile )
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Mon 5.3.2007 20:35    Post subject: Reply with quote

tak islámští fundamentalisti chtějí, aby se islám stal všezahrnujícím náboženstvím a tou jedinou a správnou ideologií, takže v jejich pojetí určitě nebezpečný je...když nazývají ty, kteří proti jejich teroristickým praktikám vystupují novodobými křižáky Rolling Eyes

hlavně bych oddělila samotný islám od terorismu z kořeny v překrouceném výkladu Koránu..
v tom druhém případě je podle mě náboženství jen zástěrkou pro něco horšího, komplex ze ztráty území, historického ponížení..ale je fakt,že něco podobnýho už tady několikrát bylo..
_________________
-léta už tajím svoji příslušnost, v zemi co vyměnila hrubost za slušnost-
Back to top
View user's profile Send private message  
kyokushi
kytky 4, meta: 2150
kytky 4, meta: 2150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1963

PostPosted: Mon 5.3.2007 20:40    Post subject: ed Reply with quote

odmazano --che
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18460

PostPosted: Mon 5.3.2007 21:07    Post subject: Reply with quote

Nightwish wrote:

hlavně bych oddělila samotný islám od terorismu z kořeny v překrouceném výkladu Koránu..

Praise
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19743

PostPosted: Mon 5.3.2007 21:17    Post subject: Reply with quote

Já Korán nečetla a nevím co v něm je. Moje sestra žila s muslimama 3 měsíce a to mi stačilo k tomu, abych si na ně udělala svůj obrázek. Naivně jsem si myslela, že když se přestěhujou do Evropy za prací, příjmou také alespoň trochu evropský styl života - nikoliv. Možná narazila na špatnou rodinu - nevím.
4-letá holčička ji řekla, že když nebude hodná, useknou ji ruce a hodí ji do ohně - tohle oni mají z Koránu (podle všeho) místo Polednice Smile Přístup k ženám nemusím snad ani komentovat.
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Mon 5.3.2007 21:28    Post subject: Reply with quote

Tak myslim, ze je vcelku jedno, jestli jde o Islam, Krestanstvi, nebo Hinduismus... Vsechny extremni formy mohou byt nebezpecne. Jen o Islamu se vic mluvi, co krizacke vypravy krestanu ve stredoveku, zneuziti Husovych myslenek...?

Tim, ho ovsem "nebranim", to co se ve svete deje, vazne presahuje vsechny meze, i kdyz nic neni samo od sebe, po akci nasleduje reakce...
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14100

PostPosted: Mon 5.3.2007 21:38    Post subject: Reply with quote

Byzzy wrote:
Naivně jsem si myslela, že když se přestěhujou do Evropy za prací, příjmou také alespoň trochu evropský styl života - nikoliv.


pokud by ses ty přestěhovala do islámských zemí přijala bys jejich styl života?
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19743

PostPosted: Mon 5.3.2007 21:43    Post subject: Reply with quote

Gigli nevím - nepřemýšlela jsem o tom. Já tam chválně napsala, že jsem myslela, že příjmou alespoň trochu. Nečekala jsem, že ho příjmou se vším všudy. Ale aby dělali se sestry služku (vlastně tohle by ani po služce asi nechtěli) a chlap nechal svoji manželku s 7 měsíci těhotenství tahat nábytek z domu do domu a on se natáhl na gauč a koukal na ni - to se mi prostě nelíbí.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Mon 5.3.2007 21:51    Post subject: Reply with quote

gigli wrote:
pokud by ses ty přestěhovala do islámských zemí přijala bys jejich styl života?


no to je dost dobra otazka....nicmene byzzy ma pravdu s tim ze pokud jdu nekam mezi cizi vetsinu, tak je normalni se zacit chovat stejne jak ta vetsina.....stejne tak pokud ja pojedu do arabskych zemi / ted nemyslim na vylet na 14 dni/ tak tezko budu na ulici chodit v minisukni...

jinak proti arabum a dalsim nic nemam pokud me nejakym zpusobem neohrozuji a chovaji se slusne, nikdy nerikej nikdy, ale araba jako takoveho vzhledem k nabozenskym regulim bych nechtela
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19743

PostPosted: Mon 5.3.2007 21:54    Post subject: Reply with quote

Já fakt nemám nic proti tomu, že se třeba denně několikrát modlily atd. Ono to možná je taky v tom, že ne každý muslim je stejný že. Ale prostě jejich způsob stravování, přístup k úklidu atd. to se mi prostě nezamlouvala no.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14100

PostPosted: Mon 5.3.2007 21:55    Post subject: Reply with quote

byzzy a nebyl ten chlap prostě jen hulvát?
ephelides, já si myslim, že by ses měla chovat hlavně podle zákonů té země, ve které žiješ. začít se chovat jako většina by mi bylo proti srsti.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Mon 5.3.2007 22:01    Post subject: Reply with quote

gigli Arrow no tak prave proto bych mezi arabama nikdy nebydlela pac by me to taky bylo proti srsti Very Happy jenze proste pokud nekdo chce zapadnout - ted tim myslim pokud oni prijdou sem, tak by se proste meli chovat tak jak se to ocekava a jak rikas podle danych zakonu a ne delat vyrvaly na ulici kriminalitu a podobne

edit Arrow jinak pro me za me doma at si kazdej chodi v prosivanych obleckach, modli se v 5 rano a uctiva ramadan jak je libo Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Mon 5.3.2007 22:22    Post subject: Reply with quote

proti muslimům nic nemám...
každé náboženství má své extrémy, stejně jako islám....minimum muslimů jsou teroristé, teroristé jsou i křestane i ateisté.... většina muslimů teroristy neobdivuje , ale nenávidí stejně jako my...
muslimové josu jiní, ale rozhodně ne špatní... vlastě je ta jejich ideologije daleko dokonalejší a přesněji formulovaná než jakékoli jiné náboženství včetně křestanství...
navíc se pořád zdůraznuje jak jsou na tom ženy v islámských zemích špatně... většinou to tak není, většině žen to vyhovuje a v praxi jsou na ně muži daleko hodnější než jsou muži k nám, víc o ně pečují, nádherně se starají o své děti...
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19743

PostPosted: Mon 5.3.2007 23:46    Post subject: Reply with quote

Gigli - jo jasně, to mě taky napadlo, ale nevím jak by se to dalo poznat.
Back to top
View user's profile Send private message  
lucuska
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 2735

PostPosted: Tue 6.3.2007 0:25    Post subject: Reply with quote

ephelides wrote:
gigli wrote:
pokud by ses ty přestěhovala do islámských zemí přijala bys jejich styl života?


no to je dost dobra otazka....nicmene byzzy ma pravdu s tim ze pokud jdu nekam mezi cizi vetsinu, tak je normalni se zacit chovat stejne jak ta vetsina.....stejne tak pokud ja pojedu do arabskych zemi / ted nemyslim na vylet na 14 dni/ tak tezko budu na ulici chodit v minisukni...

jinak proti arabum a dalsim nic nemam pokud me nejakym zpusobem neohrozuji a chovaji se slusne, nikdy nerikej nikdy, ale araba jako takoveho vzhledem k nabozenskym regulim bych nechtela

v cizích zemích se přizpůsobuješ jen do té míry jaká je únosná pro tvou zemi, tj. nebudeš zdravit na veřejnosti ženy, chodit odhalená do památek, atd., ale neznamená to, že se začneš modlit a vyznávat jejich hodnoty
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms