sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Vesnice x Město (split z Hubnutí)
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
rohypnol--ka
kytky 3, meta: 1650
kytky 3, meta: 1650


Joined: 27 May 2008
Posts: 1589

PostPosted: Tue 26.1.2010 14:30    Post subject: Reply with quote

no... když je tu diskuze kde potkáte nejvíc obézních... Jednou jsem dělala ochutnávky v samoobsluze na malé vesnici a to jsem teda koukala, tam byla fakt většina lidí minimálně s nadváhou... Jinak jako nejsem vysazená proti tlustým lidem, a někteří to mají z nemoci, ale tohle bylo fakt poprvé, kdy jsem si uvědomila rozdíl mezi vesnicí a městem...

a když cpou rodiče malé děti těmahle sr.... tak se mi otvírá kudla v kapse... Vidím to na své malé sestřence, ta kokino a brambůrky to jo a pak pořádné jídlo nechce a naposledy jsem teď šla z bazénu a za mnou šla maminka s tak 3-4 holčičkou a holčička říkala, že jdou na párek... a to bylo prosím v neděli před polednem... tak jsem tak přemýšlela, jestli to měl být jakože nedělní oběd, nebo jen svačinka...
_________________
Sebelítost v nešťastné lásce ja úžasná, fantastický pocit. Jen v tom člověk nesmí zůstat dlouho, to pak sám sebe ničí.
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8463
Location: AT HOME

PostPosted: Tue 26.1.2010 14:56    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
rohypnol--ka
kytky 3, meta: 1650
kytky 3, meta: 1650


Joined: 27 May 2008
Posts: 1589

PostPosted: Tue 26.1.2010 15:16    Post subject: Reply with quote

no já si taky vždy říkala, že ty rozdíly už tak nejsou, ale tam mi to fakt takhle připadlo... ale zase taky je vesnice a vesnice Laughing no a že se na malém městě nedají sehnat věci co ve větších městech je pravda a rozdíly v oblékání jsou a ne že ne, zajeď někdy na vesnickou zábavu a pak na diskotéku třeba do Prahy/Brna/Olomouce... Laughing
_________________
Sebelítost v nešťastné lásce ja úžasná, fantastický pocit. Jen v tom člověk nesmí zůstat dlouho, to pak sám sebe ničí.
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8463
Location: AT HOME

PostPosted: Tue 26.1.2010 15:40    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Tue 26.1.2010 15:46    Post subject: Reply with quote

podle me v tom teda rozdil mezi vesnici a mestem je..
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Tue 26.1.2010 17:00    Post subject: Reply with quote

annysek wrote:
podle me v tom teda rozdil mezi vesnici a mestem je..

ano je.
nikdo tu běžně nekupuje ,,zdravé" věci, takže v osvícených vesnických obchůdcích jsou některé třeba celozrnné výrobky míň předražené, než ve městě, kde je o ně větší zájem. pravidelně toho využívám Smile
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8931

PostPosted: Tue 26.1.2010 17:04    Post subject: Reply with quote

lambretta wrote:

annysek, tak v praze jsem nebyla a mozna ze je brno vlastne vetsi vesnice Laughing

tak na tom se shodnem Laughing

jinak ale vidim mezi vesnici a mestem markantni rozdily. ale urcite ne v tom, ze na vesnici je vic tloustiku.
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8463
Location: AT HOME

PostPosted: Tue 26.1.2010 17:12    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 31140

PostPosted: Tue 26.1.2010 17:28    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8931

PostPosted: Tue 26.1.2010 18:32    Post subject: Reply with quote

maxmiliana wrote:
Lolita wrote:
ale urcite ne v tom, ze na vesnici je vic tloustiku.
a v cem teda?

temer ve vsem ostatnim.
podle me to prameni hlavne z moznosti, ktery jsou na vesnici uplne jiny nez ve meste (schvalne nerikam "mensi").
napr. uplne jinej kulturni rozvoj. treba zatimco v praze si muzu vybrat z desitek kin a desitek az stovek filmu, na ktery pujdu, na vesnici je v lepsim pripade jedno kino s jedinym filmem na ten vecer. a kino je jenom priklad.
prave diky ty kulturni rozmanitosti se tu podle me vic diferencujem a muzou vznikat subkultury, ktery na vesnici proste vetsinou nejsou.

a jasne, argument, ze pomer vetsiny lidi a tech odlisnejch (at uz v ty subkulture nebo v tom, ze chteji zdravou vyzivu apod.) muze byt silnej, ale v konecnym dusledku je to jedno, protoze jestli neco neni alespon trochu masovy, tak jakoby to neexistovalo. (nevim, jestli chapete, jak to myslim- na vesnici jeden clovek nikoho nezajima, v praze jich je 500. sice je to pomer vuci zbytku obcanu mensi, ale uz je to proste nejaka skupina, ktera se muze rozvijet, podporaovat, neco prosazovat. to se pak odrazi na sluzbach, ktery odpovidaj pozadavkum spotrebitelu)

na vesnici zatim stezi najdes moderni kuchyni. maj tam deset hospod a v deviti z nich ti nabidnou svickovou a smazenej syr. presne z toho samyho duvodu, ne protoze by tam nebyl nikdo, koho by to zajimalo, ale protoze ta cilova skupina je tak uzka, ze se to nevyplati.

a tak je to tam s vetsinou sluzeb a asi i diky tomu to tam proste podle me funguje uplne jinak.
ale to neznamena, ze jelikoz tam jeste nejsou tyhle trendy zdravy vyzivy a nemaj v kazdy jednote lososy a tofu a deset druhu salatu, tak je jich tam vic obeznich. zas tam nemaj mekace, fastfoody, zejo Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Wed 27.1.2010 10:37    Post subject: Reply with quote

Lolita wrote:
jasne, argument, ze pomer vetsiny lidi a tech odlisnejch (at uz v ty subkulture nebo v tom, ze chteji zdravou vyzivu apod.) muze byt silnej, ale v konecnym dusledku je to jedno, protoze jestli neco neni alespon trochu masovy, tak jakoby to neexistovalo. (nevim, jestli chapete, jak to myslim- na vesnici jeden clovek nikoho nezajima, v praze jich je 500. sice je to pomer vuci zbytku obcanu mensi, ale uz je to proste nejaka skupina, ktera se muze rozvijet, podporaovat, neco prosazovat. to se pak odrazi na sluzbach, ktery odpovidaj pozadavkum spotrebitelu)

lolito, ty jsi z města nebo z vesnice? u nás na vsi se právě tohle dá už leta normálně vyřešit tím, že zajdeš za sousedkou, co dělá v potravinách, poprosíš jí, aby se ti zeptala (například) u pekaře po nabídce (například) pečiva s dýňovýma semínkama. ona ti druhej den v obchodě řekne, že mají tohle a tohle za tolik a za tolik. a ty řekneš ,,tak mi Máňo vobjednej tenhle chleba s dýňovýma semínkama na každý úterý." a Máňa zavolá do pekárny a každý úterý máš po závozu ( jako jediná z vesnice) pod pultem schovanej svuj chleba s dýňovýma semínkama. akorát si pro něj musíš přijít a když ho nechceš, tak to musíš říct Máně pár dní dopředu.

edit: tohle je teda superkonkrétní příklad, je fakt, že to nebude asi fungovat u všeho. ale myslím, že hodně věcí se dá prostě domluvit.
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 31140

PostPosted: Wed 27.1.2010 11:28    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8931

PostPosted: Wed 27.1.2010 11:31    Post subject: Reply with quote

jo, to se nedivim. ja jsem tam totiz splacala vsechno tohle dohromady.

jivo, jsem z prahy. ale zas z takovy maly obce an kraji, ktera se v leccem podoba vesnici. treba si zamlouvame chleba na vikend apod. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Wed 27.1.2010 11:31    Post subject: Reply with quote

mně tohle příjde naprosto zbytečný řešit.
Já jsem z města, pro Pražáky z vesnice. Máme tady jedno kino, náměstí, zámek a pár obchodů. Autobusák a konečnou zastávku motorového vlaku. Jezdí k nám z okolních vesnic děti do škol, lidé do práce. Ale po třetí hodině už tu skoro chleba neseženem.
Jako malá jsem o prázdninách byla na vesnici, kde jsme si museli rohlíky objednávat den dopředu a největší spojení s kulturou bylo zajet do Ústí nad Orlicí pod kopec Very Happy , kde mají taky jen jedno kino. Laughing

Strašně záleží na tom, kde ta vesnice je přece. Třeba, když si vezmu vesnice u HK nebo Pardubic, kde mají perfektní spojení s těmito městy. U nás jezdí autobus do Pardubic (nejbližší nejvěští město, kde mají víc kin) dvakrát za den . Tak třeba v těchto vesnicích se určitě žije lépe než nám tady, každý má ještě svoji zahrádku, kde si tu svoji mrkvičku nebo brambor vypěstuje.

A stejně mi příjde, že v ČR je jediný město Praha a upřímně bych chtěla vidět jestli jsou všichni Pražáci kulturnější než lidi od nás. Embarassed Tady, když se něco děje, tak si toho ty lidi alespoň váží a všechny je to tak něják stmelí.

to je asi spíš jen takovej výkřik, co nic neznamená.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8931

PostPosted: Wed 27.1.2010 11:33    Post subject: Reply with quote

Alunka wrote:
Tady, když se něco děje, tak si toho ty lidi alespoň váží a všechny je to tak něják stmelí.

tohle se mi prave na vesnicich hrozne libi!
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms