sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Jak často pijete alkohol?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16290
Location: up in the sky

PostPosted: Wed 20.1.2010 13:41    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
chci být člověkem, který se mi nehnusí.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Wed 20.1.2010 13:48    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16290
Location: up in the sky

PostPosted: Wed 20.1.2010 13:51    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
chci být člověkem, který se mi nehnusí.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Wed 20.1.2010 14:09    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Wed 20.1.2010 14:19    Post subject: Reply with quote

Já nepiju skoro vůbec.
Dřív jsem semtam pila, ale vlastně to byla jen taková pubertální snaha zapadnout do party, i když mi to vůbec nechutnalo. Objednala jsem si třeba pivo, i když mi v životě nechutnalo, a strašně jsem se modlila, ať už to mám dopité a ať mi nějaký dobrák rychle neobjedná další. Laughing To jsem byla ale husa, dnes to nechápu...

Jednou tak za půl roku si dám dvě deci vína, ale vždycky po prvním loku lituju, co že to byl zas za nápad Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8463
Location: AT HOME

PostPosted: Wed 20.1.2010 15:24    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13922

PostPosted: Wed 20.1.2010 22:15    Post subject: Reply with quote

Pití jakýhokoliv alkoholu (i víno) každý den, považuju už za závislost. Nemusí to být fyzická závislost, ale psychická asi bude. Zajímavý je, že takhle každý den pije opravdu hodně lidí (nebo jich aspoň hodně znám - většinou to jsou paradoxně ženský a musí mít každý den aspoň pár dcl vína).

Ale závislost může být samozřejmě i v případě, kdy člověk pije třeba jen jednou za měsíc a zmastí se tak, že se pak 3 dny válí někde v louži před putikou (tohle byl případ jednoho lékaře).

Je to individuální. Někdo může být ožralej každej tejden a závislej není a někdo pije úplně stejně a už je to alkoholik. Závisí na různejch faktorech, včetně genetických dispozic (které já bohužel mám Confused ).

Se závislostí na alkoholu jsem se bohužel setkala hodně osobně u člena rodiny. Naštěstí ta doba je už pryč a ten člověk se "vyléčil" (resp. abstinuje).
Zúčastnila jsem se taky proto spousty sezení se "závisláky", kteří na těchto sezeních vyprávěli své příběhy a zajímavé je, že paradoxně strašně moc alkoholiků jsou právníci, lékaři, inženýři atd, kteří si alkoholem kompenzují náročné povolání.

Jinak já skoro nepiju (3x za rok?), protože mám druhý den po alkoholu deprese, ale mám zas jiný neřesti.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.


Last edited by Člověk on Wed 20.1.2010 22:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Wed 20.1.2010 22:22    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28843

PostPosted: Thu 21.1.2010 10:54    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
rohypnol--ka
kytky 3, meta: 1650
kytky 3, meta: 1650


Joined: 27 May 2008
Posts: 1589

PostPosted: Thu 21.1.2010 16:21    Post subject: Reply with quote

Tak já piji asi docela hodně, v průměru tak 3 krát za týden, někdy piji třeba každý den v týdnu (ale přiměřeně, třeba 1 nebo 2 sklenky za večer,ne že jsem každý den opilá) a jindy za týden nic, tenhle týden jsem ještě nebyla v hospodě (což je u mě zvláštní úkaz Laughing ). Ale většinou piji s mírou, ale tak párkát za rok se mi stane, že mi ráno není dobře, ale fakt málokdy. Většinou piji víno, občas pivo nebo Frisco, zvládnu za večer tak 3-5 skleniček vína nebo piva, závisí na kondici Laughing Dřív jsem pila i tvrdy, teď skoro ne, občas panáka Lemonda nebo tequily (na tom mě baví hlavně ta sůl a citrón Laughing ) když mě někdo pozve a nebo si dám občas colu (light) s bílým rumem. Whiskey není špatná, ale je drahá, takže to taky vyjímečně

Zvyk otevřít si víno doma k televizi, knize, práci jsem si dovezla z Erasmu... Ale to tak jednou za měsíc a občas si koupíme víno napůl se spolubydlou a večer popíjíme. Naposledy jsem to udělala v sobotu večer a jak mi pak šla bakalářka od ruky Laughing ale zase, dala jsem ani ne 4 dc bílého...

teď než jsem narazila na tohle téma jsem přemýšlela, že si koupím na víend lahvinku vína, budu sama samotinká na bytě, tak k filmu nebo bakalářce si ho asi načnu... to bude pojodička a lepší dvě čtyři decky vínka než pytlík brmbůrek ne??? Laughing

Alkohol piji jak pro chuť tak občas i pro uvolnění, třeba když jdeme tancovat, tak prostě málokdy se odvážu bez alkoholu, ale zase když chci, tak dokážu sedět v hospodě a pít nealko a to většinou light Colu a občas naředěný džusík a mezi svýma se dokážu bavit i bez alkoholu
_________________
Sebelítost v nešťastné lásce ja úžasná, fantastický pocit. Jen v tom člověk nesmí zůstat dlouho, to pak sám sebe ničí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8931

PostPosted: Thu 21.1.2010 17:00    Post subject: Reply with quote

Člověk wrote:

Je to individuální. Někdo může být ožralej každej tejden a závislej není a někdo pije úplně stejně a už je to alkoholik.

tohle je velka pravda. mam ve svym okoli lidi, ktery podle me problem s pitim maj a pak lidi, ktery pijou jeste vic a rekla bych, ze problem nemaj.
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Thu 21.1.2010 20:39    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Everything can be taken from a man or a woman but one thing: the last of human freedoms to choose one’s attitude in any given set of circumstances, to choose one’s own way. - Viktor E. Frankl
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18460

PostPosted: Thu 21.1.2010 23:06    Post subject: Reply with quote

Efendy wrote:
až třeba povolí nějaké menší množství alkoholu v krvi za volantem.

to asi sotva
Back to top
View user's profile Send private message  
wewe
Why is raven like a writing desk?


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3873

PostPosted: Thu 21.1.2010 23:17    Post subject: Reply with quote

v poslednej dobe by som skor povedala ze nepijem, kedze nie je skym, a na ten level aby som si doma sama nieco nalievala som este nedosla Cool
raz za 2-3 mesiace ked sa podari ist na pivo s priatelom...na silvestra som sa tesila ze si daco dam, a dala som si akurat tak antibiotika Evil or Very Mad

pivo mam rada, s tvrdeho celkom mozem vodku a tequilu, ostatne farebne moc nemusim a vino mi ale absolutne nechuti
mam to ako kenzie, alkohol u mna tiez stiera zabrany co mam pri zoznamovani a som komunikativnejsia

predtym som zvladla tak 5 az 8 velkych piv za jeden vecer a bola som akoze slusne z toho v nalade Mr. Green no ale teraz mi stacia 2 a som asi v rovnakej...telo si odvyklo no
_________________
Not until we are lost do we begin to understand ourselves.

And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music...
Follow your joy
ॐ नमः शिवाय
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Fri 22.1.2010 14:23    Post subject: Reply with quote

U mna je to rozne, vacsinou si vypijem v piatok/ sobotu, ked som na nejakej akcii, alebo si ideme sadnut von s partiou. Aj to nie vzdy mam chut.
A potom tak raz za tyzden - 2 si s priatelom otvorime vino, ked pozerame film.
Ked niekam idem cez tyzden, nejak nemam chut pit...a vekom idem po kvalite, nie kvantite.
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 5 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms