sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
přítel si vůbec nevěří - co dělat?

 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mandarinka
kytky 0, meta: 25


Joined: 01 Jan 2010
Posts: 4

PostPosted: Fri 1.1.2010 12:13    Post subject: přítel si vůbec nevěří - co dělat? Reply with quote

Ahoj,
chtěla bych vás poprosit o pomoc - o jakoukoli radu, názor, prostě cokoli. Nevím, jak se zachovat.
V posledním týdnu tohoto roku jsem se seznámila s fajn klukem, je stejně starý jako já -21 - máme některé podobné názory a zjistila jsem, že je mi s ním dobře. Ale brzo jsem si všimla, že se hrozně podceňuje, nemá problém s tím označit se za (doplňte si libovolnou nadávku), prostě někde v hloubi duše se považuje za totálního loosera. Pro mě to bylo dost nepříjemné, protože mívám taky se sebevědomím občas potíže, ale právě protože vím jaké to je, bych mu chtěla pomoct. Jenže mám strach, že takový chlap pro mě nebude opora, že si ho nebudu vážit...
Abych to trošku upřesnila - kdyby ke mě tehdy večer na té zábavě přišla nějaká rozklepaná troska, tak bych to asi vzdala, ale on na mě působil právě opačně - dost klidně...ale vylézá to z něj teď a já nevím co dělat, chci mu hrozně pomoct, nějak mu to sebevědomí zvednout, ale JAK? Co mám dělat?
On je šťastný že je se mnou a mě je s ním hrozně dobře, ale pokaždé když o sobě tak hnusně mluví tak mě to bolí i za něj..nemá žádnou sebeúctu. Navíc si myslím že je na vině i jeho matka, co jsem slyšela, tak totální velitelka...On je prostě schopný se přede mnou tak ponížit až je mi to nepříjemné, ale přitom vím, že by zvládl se chovat jinak, myslím že na to má, je to šikovný kluk, mě se líbí a určitě nebudu jediná.
Smile
Co byste holky dělaly na mém místě? Jak v něm to sebevědomí trochu nakopnout, myslíte že to půjde?
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Fri 1.1.2010 12:28    Post subject: Reply with quote

podle mě mu musí to sebevědomí nenápadně podpírat, aby si aspon před tebou připadal jako chlap..
když se mu něco povede, v kterýkoliv oblasti, tak mu dej najevo, že máš radost.. problém je, že tyhle lidi si vlastní uspěch neuvědomujou..musíš ho přesvědčit, že důvodů k tomu,aby bsi sám sebe vážil je spoustu..
On si myslí, že je nula, a že je neschopnej, protože to slyšel celý život doma, takže mu to z hlavy nevymažeš..pokud si ho budš vážit ty, bude si vážit i sám sebe..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...


Last edited by hope on Fri 1.1.2010 13:25; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
flambelle
Servant
kytky 4, meta: 2950


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2863
Location: Praha/Red Room

PostPosted: Fri 1.1.2010 13:05    Post subject: Reply with quote

(hope, tohle si mandarinka asi moc neprecte, fakt nad tim olympem obcas premyslejte)
_________________
All work and no play makes Jack a dull boy.
...before I go I just wanna tell you, you were fantastic...absolutely fantastic ...
...he's slim...and a little bit foxy ...

Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9786

PostPosted: Fri 1.1.2010 13:26    Post subject: Re: přítel si vůbec nevěří - co dělat? Reply with quote

mandarinka wrote:
Co byste holky dělaly na mém místě? Jak v něm to sebevědomí trochu nakopnout, myslíte že to půjde?

Je možné že to půjde, ale pomalu a blbě. Když mu budeš věřit a dávat mu to najevo (pozor, nestačí naznačovat), tak mu s tebou třeba dojde že může fungovat jako samostatná osobnost a nenechat se deptat matkou. Bojím se že pro hodně lidí je snažší to tak nechat. Jestli je ti s ním ale dobře tak by to za tu snahu mohlo stát.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Fri 1.1.2010 16:17    Post subject: Reply with quote

Jestli je to fajn kluk, jak říkáš, tak určitě nesedí jen na zadku, ne? Studuje, pracuje? Má nějaké zájmy? Snažila bych se ho podpořit v tom, co dělá...

Bůh ví, kdo ho kde emocionálně přejel Mr. Green , třeba mu pomůžeš dát se dokupy.

Ad, mně tohle přijde jako rarita, poslední dobou narážím jen na pány s takovým egem, že nestačím zírat Rolling Eyes
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
mandarinka
kytky 0, meta: 25


Joined: 01 Jan 2010
Posts: 4

PostPosted: Fri 1.1.2010 16:47    Post subject: Reply with quote

hope wrote:
On si myslí, že je nula, a že je neschopnej, protože to slyšel celý život doma

Jo, to bude ono. Navíc mu kdysi na střední nevyšel nějaký vztah a prý to bylo celkem špatný (a asi i celkem trapas)..víc nevím a radši ani nechci zjišťovat, doufám že se to nějak zlomí a půjde to Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Fri 1.1.2010 16:51    Post subject: Reply with quote

no ona stačí i jedna špatná ex přítelkyně a chlap má pošramocený sebevědomí na hodně dlouho..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
mandarinka
kytky 0, meta: 25


Joined: 01 Jan 2010
Posts: 4

PostPosted: Fri 1.1.2010 16:54    Post subject: Reply with quote

Cantarella wrote:
Jestli je to fajn kluk, jak říkáš, tak určitě nesedí jen na zadku, ne? Studuje, pracuje? Má nějaké zájmy? Snažila bych se ho podpořit v tom, co dělá...

Jo, studuje na PdF, koníčky má a kamarády taky, já se právě děsila aby to nebyl nějaký asociál, to už bych mu asi nesvedla pomoct, ale právě mezi lidi chodí, doma nesedí.. Už jsem se domluvili že budem chodit ven a jezdit po výletech, to bude skvělé, se mnou nikdy nikdo nechtěla jet - kamarádi líní radši seděli doma - tak jsem sbalila batoh a jela sama - tak by teď mohl se mnou Very Happy to by bylo fajn.
Namachrovaných znám hodně a to mě taky odrazuje, nafouknuté ego a skutek utek - tenhle je právě opak akorát že extrémní.

Děkuju vám všem za rady, zkusím to, udělám co bude v mojich silách aby byl spokojený sám se sebou a věřil si. Za zkoušku to stojí, tak snad to půjde! Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9462

PostPosted: Fri 1.1.2010 17:53    Post subject: Reply with quote

Já tohle moc dobře znám, jsem člověk s celkem pošramoceným sebevědomím, už to tak mám roky a postupně se to zlepšuje. Stačil jeden blbej vztah a moje malinko nadprůměrnější sebevědomí skončilo pod bodem mrazu. Napravuje se to opravdu hodně těžko. Taky jsem o sobě dokázala říkat hnusný věci a hodně se podceňovat a taky mi pomohl přítel. I na začátku viděl, že mám nízký sebevědomí, ale neodradilo ho to, protože jsme si rozuměli a dá se říct, že už se to celkem spravilo Smile prostě mi dával najevo, že jsem skvělá, ve všem mě podporoval a vždycky umí ocenit, když něco dokážu, co jsem chtěla, nebo když se mi něco povede.
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Fri 1.1.2010 20:58    Post subject: Reply with quote

Něco ze zkušenosti.
Možná si to pár lidí pamatuje když jsem sem začal chodit. Každopádně tehdy jsme byl hodně nesebevědomý člověk, to jak ve vztahu k holkám tak asi skoro ke všemu.
No od té doby uběhlo pár let, a myslím že tenhle problém je odstraněný a překonaný...

Dle mého názoru v tomhle právě hrají výraznou roli vztahy s holkama. K tomu se zase snáze člověk dopracuje pokud má na čem stavět své sebevědomí, což znamená, aby měl něco v čem se cítí být uznávaný svým okolím a může to být úplně cokoliv. A pokud se zvládne tohle, začne se to postupně rozrůstat...každopádně tohle asi není proces na 2 měsíce, ale trvá to dlouho. Ale třeba podle sebe mohu říci že to jde. A dneska už mě nerozhodí skoro nic...

tak hodně štěstí Wink
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
mandarinka
kytky 0, meta: 25


Joined: 01 Jan 2010
Posts: 4

PostPosted: Sat 2.1.2010 15:13    Post subject: Reply with quote

Man of the world wrote:
tak hodně štěstí Wink

Dík Smile nějak už to dopadne.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms