sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Prezentovanie pred spolužiakmi

 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sabrina
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 26 Jul 2007
Posts: 65

PostPosted: Wed 4.11.2009 23:09    Post subject: Prezentovanie pred spolužiakmi Reply with quote

ahojte, dúfam že tu nie je podobná téma, ale hladala som a nenašla.

mám taký problém, začalo to v druhej triede ked mi nevyšla prezentácia na jednom predmete a bol to hrozný trapas, dosť ťažko som to niesla , ale až neskôr som si uvedomila, ako ma to poznačilo... odvtedy mám hrozný strach z prezentovania a už som štvrtáčka a prezentujeme niečo pravidelne, stala sa z toho pre mna nočná mora...
pritom to prezentujeme len pred spolužiakmi a učitelkou, je nás v kružku asi 20 a mám so spolužiakmi celkom dobré vzťahy... a môžem byť na tu temu dokonale pripravená, aj tak to nejak pokašlem... hned ako sa postavim pred tabulu, začne mi hrozne biť srdce že mám pocit že odpadnem, ja sa to snažím odignorovať, ale prenesie sa mi to aj do hlasu, ktorý sa mi začne trochu triasť a ked sa počujem, tak ma to vystresuje ešte viac a tá prezentácia potom dopadne hrozne, lebo nedokážem povedať nejaku rozvinejšiu vetu, polku toho čo som chcela povedať zabudnem a čakám kým to len skončí, potom sa hrozne hanbím pred spolužiakmi a utekám domov kde si lahnem do postele a musím sa utešiť nejakým filmom...

nikdy pred tým som nebývala nejaká trémistka, na strednej mi nerobilo problém ustne odpovedať alebo kresliť na tabulu a vysvetlovať, preto tomu nechápem čo to so mnou je a ako to mám napraviť, aby som sa už tak z toho nestresovala, ked si uvedomujem, že o nič nejde, a vždy si myslím že dalšia prezentácia už dopadne lepšie, ale dopadne to vždy len zle a už strácam tým dosť sebavedomia

zajtra mám prezentovať zase jednu tému, má to trvať asi 20 minut a ja už teraz mám z toho stresy, bojím sa že sa budem zakoktávať, že si niekto všimne aká som nervozna a to práve nechcem.. poradte mi prosím či existuje niečo čo by mi mohlo pomôcť.... Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9738

PostPosted: Thu 5.11.2009 1:00    Post subject: Reply with quote

Zítra asi nic, ale dlouhodobě by mohlo pomoci to prouště zkoušet více, a doufat že to časem opadne. Třeba něco prezentuj kamarádkám v kavárně, nebo se zapoj do debatování, máš-li ho poblíž -- to dává možnost si projevy zkoušet každý týden.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Thu 5.11.2009 9:28    Post subject: Re: Prezentovanie pred spolužiakmi Reply with quote

Sabrina wrote:
a že si niekto všimne aká som nervozna a to práve nechcem


a proc? kdyz s nimi dobre vychazis, tak by nemel byt problem rict, jakou mas tremu...ja bych z toho mozna udelala i legraci, nebrala bych se tak vazne, tim to bude jeste horsi

ja mam tenhle problem jen kdyz o tom danem tematu moc nevim, ted v utery jsem delala prezentaci ve francouzstine o Tintinovi v Kongu Rolling Eyes Laughing a jak jsem si tam stoupla, uplne strasne se mi trasly ruce s papirem s poznamkama, tak jsme se tomu zasmali, coz trochu odlehcilo situaci a bylo. A pristi tyden se tam bude trast zrovna tak nekdo jinej, takze to vubec neresim.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30622

PostPosted: Thu 5.11.2009 10:24    Post subject: Re: Prezentovanie pred spolužiakmi Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35442

PostPosted: Thu 5.11.2009 10:41    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
henessy
to je vsetko


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1712
Location: vetrak:)))

PostPosted: Thu 5.11.2009 13:13    Post subject: Reply with quote

Ja som mala problem s tym , ked som musela na strednej odpovedat pred tabulou.Teda lepsie povedane, nemala som to rada. Radsej som pisala pisomky.
Urcite nie si jedina , ktora to tak preziva , ale ako tu uz bolo napisane, treba si na to len zvyknut a cvicit, cvicit Wink
_________________
mejk sam faking noiz
-----Memento-----
lesik:)
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 5.11.2009 14:48    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms