sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Učňáky
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Wed 26.8.2009 21:26    Post subject: Reply with quote

tenhle obor by mně bavil Love
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sat 29.8.2009 13:31    Post subject: Reply with quote

Piranha wrote:

A jak Suny zminovala ty vseobecny znalosti,ja myslim,ze to ani neni o lidech z ucnaku,ale o tom jaky ty lidi k tomu maji pristup....
...Takze bych opravdu lidi z ucnaku nehazela do jednoho pytle...

Ano, já jsem měla na počet nejvíc kamarádů z učňáku, ačkoliv jsem dělala gympl s vyznamenáním. S učňákama, co jsem znala z intru, byla sranda, ale když jsem jim řekla vtípek, který pronesl někdo u nás ve třídě, tak obvykle nepochopili. Pak jsem znala kamarádky spolužačky (krejčové) a ty nijak moc zářně inteligentní většinou nebyly a ani se o nic nezajímaly. Byla jsem s nima den před závěrečkama, měly poznámky okopírované jedna od druhé a bylo tam špatně čitelné slovo a ony se ho skoro všechny naučily nazpaměť špatně, takže ta věta nedávala smysl, ale jim to nedošlo - až kamarádce, která se zamyslela nad obsahem Smile Praxi teda měly těžkou a musely se samozřejmě učit i navrhovat a stříhat a na to je taky dost vzorců - to jsem docela koukala. skoro všechny z toho měly čtyřky.
Na druhou stranu můj otec je obráběč kovů, ale veškerý volný čas věnuje zahradničení, studiu zdravé výživy a vyhledávání novinek v oblasti biopotravin a také v oblasti hospodářství, doma se díváme prakticky jen na čt24 a čt1, takže přehled má obrovskej. Moje matka vyrostla v horách, kde mohla chodit jenom do jednotřídky, takže pak neměla jinou možnost než jít na učňák. Je prodavačka textilu a má dodělanou maturitu a pedagogické minimum. Dokud jsem se nenarodila já, tak vedla u nás ve městě největší obchod s textilem, galanterií a koberci. nechápu, proč teď pracuje jako školnice a ne jako ekonom, protože má obrovskou praxi a zná triky, které já jako chemik naprosto nechápu Laughing

myslím, že když na učňák jde "studijní typ" - člověk, co má zájem a snaží se bejt dobrej, tak to může někam dotáhnout.
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Sabrina
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 26 Jul 2007
Posts: 65

PostPosted: Wed 4.11.2009 20:09    Post subject: Reply with quote

moje dve spolužiačky zo základky išli na kadernícku učňovku a prijímačky tam mali ústne a to asi také že: príde k vám zákazníčka a umyjete jej vlasy za 50 korun, ostriháte za 200 a vyfúkate za 250. kolko bude platiť? Embarassed

a na záverečných skuškach som bola, lebo som bola robiť jednej modelku, teda na tej praktickej skuške a tá pozostávala z troch účesov:
1. ostrihanie chlapa strojčekom na strihanie (uplne normálne, po celej hlave tá istá miera)
2. urobiť melír nejakej žene, to sa robilo z takej červenej farby, ktorá sa dala šamponom zmyť a robil sa s alobalom
3. slávnostný účes, boli tri typy, ktoré si každá losovala a to také že svadobny, večerný a podla vlastnej fantázie...tam sa mohol použiť vlastne ten istý učes, podstatné bolo, akej farby ozdoby tam dali.. ten robila aj mne a to len tak že mi natočila vlasy na nátačky a potom ich sponkovala podla toho aby mi to urobila do drdola..

takže som si hovorila po tom čo som to videla, že ani by som na tu školu nemusela chodiť a spravila by som skúšky...
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30674

PostPosted: Wed 4.11.2009 22:04    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10028

PostPosted: Wed 4.11.2009 22:06    Post subject: Reply with quote

A proč by musela umět kadeřnice něco jiného? Než počítat a stříhat.. Myslím že biologie a dějepis by ji nenaučil líp stříhat.. a to co je zrovna in za střihy se naučí sama, většina kadeřnic jezdí na školení apod. Myslím že primitivní to není, a je důležitější zručnost..
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 4.11.2009 22:28    Post subject: Reply with quote

já si třeba myslim, že učňák může člověku dát do života víc než třeba gympl..ale to je asi spíš z jakýho úhlu se na to člověk dívá..
já třeba pracuju s lidma co mají učňák a naprosto jin chybí takový to anaklytický myšlení, nebo jak to nazvat..prostě vyřešit a pochopit problém, kde se pohybujou čísla a plusy a mínusy..ale třeba je to lidma.. nevim. ale jinak nevidim větší rozdíl.. jo možná v chování k lidem tak obecně, ale to taky může být v něčem jiným.
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Sabrina
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 26 Jul 2007
Posts: 65

PostPosted: Wed 4.11.2009 22:49    Post subject: Reply with quote

maxmiliana wrote:
Sabrina wrote:
takže som si hovorila po tom čo som to videla, že ani by som na tu školu nemusela chodiť a spravila by som skúšky...
tak to jsi sikovna, to ja bych nezvladla. Love


tak nehovorim, ze by som bola najlepšia, ale myslim ze by som dostala ten vyucny list, lebo proste mi nepripadalo tazke to co tam robili, nič špeciálne, vlasy tak strihám aj ocovi, sestre som už tiež robila melír a natočiť vlasy na nátačky by som myslim tiež zvládla
proste sa mi zdalo, že za tie tri roky čo tam chodili a učili sa vlastne len to jedno, by už mali ovládať kadečo.... neskôr som sa dala jednej z tých kamošiek ostrihať a už som ju o to viac nežiadala.... ale ona asi nebola tá najšikovnejšia, verím tomu že existuju aj také šikovné, že vedia urobiť na hlave hocičo, len som taku ešte nestretla, ked niekto taku pozná v bratislave, nech mi odporuci...

ja som s kaderníčkami nikdy nemala dobré skusenosti, poviem skrátiť vlasy o max 10 cm, je z toho 20... a jedna ma dokonale najnevala, povedala som jej že chcem mať vlasy ostrihané do rovna že nechcem žiadny oblučik lebo somt ak nosila vlasy už dlho a ešte nech mi len trochu preriedi konce... no a bol z toho oblučik a povedala mi na to, že sice je to obluk ale že inak sa to nedalo... (možno nemala pravítko)

vtedy som bola hrozne nahnevaná, lebo bola aj dosť drahá a nemala som to vôbec pekne, tak som si hovorila, že tie kaderníčky sa za tie tri roky čo chodia do školy maju naučiť len robiť s vlasmi.. nemaju každý semester 8 iných predmetov, ktoré musia ovládať, stačí ak sa naučia strihať, nezdá sa mi to tak vela... ale verím stále tomu, že to len ja mám smolu na kaderníčky Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 4.11.2009 22:54    Post subject: Reply with quote

no já teda kdysi dělala brigádu z kadeřnicí.. a krom toho že sebou furt tahala ten kufr, tak měla různý výkresy účesů, a tak aby to vypadalo jako vlasy.. no já vim prd co se tam učej.. ale já bych to nedala a to umim narysovat hřídel s perem Laughing
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Thu 5.11.2009 10:51    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms