sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
ubyva sebevedomych holek bez problemu?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Tue 13.2.2007 22:50    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Třeba tím, že chlap to dítě nebude 9 měsíců nosit v břiše a pak rodit? (chtěla jsem dát toho wildovskýho smajlíka Laughing )


To by som mu radšej nezverila Laughing
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuzla
kytky 1, meta: 150
kytky 1, meta: 150


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 126

PostPosted: Tue 13.2.2007 23:07    Post subject: Reply with quote

Alseri wrote:
zuzla, ja súhlasím s Janicou. Všetko je o prístupe a o tom, ako si to pripustíš. Že budeš stará slivka ? Každá baba bude raz stará slivka, hlavne keď si tak bude pripadať. Potom už je len otázka či sa dokážeš vysporiadať s veternými mlynmi a neísť na plastiku. Ak seba berieš v pohode a ostatných s rezervou, môžeš nájsť zlatú strednú cestu a vyhneš sa ,,podriaďovaniu".
A strata nezávislosti pri dieťati ? Podľa mňa je to všetko o vzťahoch, komunikácii (ako to berie partner a ty), teda ak príde materstvo vo veku kedy ešte nemáš istotu na konte. Pokiaľ myslíš ,,závislosť" v zmysle ,,dieťa závislé na matke" opäť je to o tom, ako si to utriediš v hlave. Ak to dieťa berieš ako žena vysporiadaná so životom a pripravená na materstvo, tak aj tú ,,závislosť" prejdeš bez nejakého veľkého uvedomenia. Everything is in your mind.


Samozrejme jedna cast je o tom ako si co pripustis a ta druha o tom, ze v urcitom zmysle nemame na vyber, len sa podriadit faktu.

Zlatu strednu cestu sa snazi najst kazdy, ale kto je taky superman, ze ju dokaze skutocne najst. Napisane to znie vzletne, ale bohuzial chlap sa moze rozhodnut aj po 50-ke, ze splodi potomka, dovtedy ho nic netlaci a moze zit ten svoj zivot skutocne ako chce, bez toho, aby rodinu nejako zasadne riesil. Zena chce nechce je z touto otazkou konfrontovana pomerne skoro. Preto tam bola rec o "starej slivke" a sedivom eleganovi.

Ako zena vysporiadana so zivotom? Kedy si zena moze povedat, ze je vysporiadana so zivotom? Co to vlastne podla teba znamena?

Pravdu povediac poznam minimalne mnozstvo zien, ktore by tu zavislost preslo bez nejakeho uvedomenia. To snad ani nie je mozne.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Tue 13.2.2007 23:19    Post subject: Reply with quote

zuzla, pokiaľ pod potretím chápeš toto:

Janica wrote:
ono záleží taky na vůli, jestli se chceš přizbůsobovat těmhle sepsaným požádavkům nebo ne , a já rozhodně ne Laughing


prípadne moje príspevky (neviem na koho narážaš), tak si myslím že to čo vravíš je trochu vytrhnuté z kontextu, pretože by som skôr povedala, že išlo o reakciu na požiadavky na vzhľad, na potrebu utrácať za oblečenie a pod.
Biologické predpoklady tu myslím nikto nezjednodušoval.

Ak sme sa nepochopili, tak s týmto

Court wrote:
Puvodni debata ale vznikla z toho, ze tu padaly nazory ze obdobne veci si nemusime pripoustet, ze zit si muze kazdy po svem a ze jake si to udelas takove to mas - a to proste do urcite miry neni pravda, to je cele.


samozrejme súhlasím. Zároveň sa však stotožňujem s tým čo už bolo napísané, že pokiaľ sa žena na materstvo v správnom čase veľmi teší a očakáva ho, tak kariéra ide tak trochu na druhú koľaj.
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Tue 13.2.2007 23:25    Post subject: Reply with quote

zuzli, k poslednému príspevku:

To už som písala vyššie, moja ,,citácia" hovorila o hmotných veciach. Nemyslela som biologické znevýhodnenie.

Žena vysporiadaná so životom v zmysle, že je uzmierená s biologickými zákonitosťami a svoju pozornosť venuje príprave na dieťa.

Ad prejdenie závislosti bez uvedomenia. To ani netvrdím....ide skôr o to, kto sa s tým dokáže vysporiadať lepšie a kto horšie. Teda závislosť od postoja.
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8195

PostPosted: Tue 13.2.2007 23:40    Post subject: Reply with quote

Alseri wrote:

samozrejme súhlasím. Zároveň sa však stotožňujem s tým čo už bolo napísané, že pokiaľ sa žena na materstvo v správnom čase veľmi teší a očakáva ho, tak kariéra ide tak trochu na druhú koľaj.
ono je jasne ze v urcitem case se zena musi rozhodnout, ale netvrdila bych, ze kdyz zena dite opravdu chce, tak je prirozene ze kariera pujde stranou
v tomhle uz court psala, ze kazda za uspokojeni touhy po diteti plati jinou cenu a veim tomu ze jsou zeny ktere jdou na materskou treba prave proto, aby uz nemuseli do prace, nebo ktere se tesi na to, az je bude zivit manzel
napsala bych to jeste jinak - to ze se nektera s lehkosti vzda kariery nemusi byt vubec umerne touze po diteti
proto i zena ktera po diteti hodne touzi muze stejne tak touzit po tom byt uspesna i jinde nez mezi plinkami
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Wed 14.2.2007 4:24    Post subject: Reply with quote

Preto som použila výraz ,,tak trochu". V zásade vám neodporujem a je možné že som to poňala trochu jednostranne. Ale chcela som poukázať na to, že takisto nie je vždy všetko čierno-biele.
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuzla
kytky 1, meta: 150
kytky 1, meta: 150


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 126

PostPosted: Wed 14.2.2007 13:01    Post subject: Reply with quote

Alseri wrote:
zuzli, k poslednému príspevku:

To už som písala vyššie, moja ,,citácia" hovorila o hmotných veciach. Nemyslela som biologické znevýhodnenie.

Žena vysporiadaná so životom v zmysle, že je uzmierená s biologickými zákonitosťami a svoju pozornosť venuje príprave na dieťa.

Ad prejdenie závislosti bez uvedomenia. To ani netvrdím....ide skôr o to, kto sa s tým dokáže vysporiadať lepšie a kto horšie. Teda závislosť od postoja.


Ja som sa zase len na tie hmotne veci nepozerala, mne to znevyhodnenie ide ide ruka v ruke s dusevnom.

Na jednej strane hovoris, ze zalezi od Tvojho postoja. Samozrejme, lenze tu je prave pes zakopany.

Nemozes si vybrat, musis sa proste prisposobit.

Nie je treba sa podriadit tlakom. Samozrejme, ale ktore tlaky okolia tu ma clovek na mysli? Obycajne tlaky vacsinove, ktore hovoria o tom (presne ako ty)
ze zena je vysporiadana so zivotom a teda na tej najspravnejsej ceste, ked je vysporiadana s tym, ze proste nema inu volbu ako sa podriadit.

Takze nemozem suhlasit s Janicou
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Thu 15.2.2007 18:44    Post subject: Reply with quote

Tak v tom bol ten hlavný konflikt. Nemôžem hovoriť za Janicu čo mala na mysli tým čo povedala, ale ja som sa teda sústredila iba na hmotu .O))

Iste, prispôsobiť sa musíš. Ale asi som priveľký optimista, tieto veci až tak neriešim, proste ich beriem ako sú. Pre diskusiu je to zaujímavé, ale ponosovať sa nemienim. Podobne tomu bolo aj v čase keď som myslela že som tehotná a dokonca som s nikým ani nechodila, prácu som síce akú-takú mala, ale bez istoty a v septembri som nastupovala na výšku. Ale nepochytila ma nerva za to, že ,,budem mať" brucho, bolesti, že sa roztrhnem, škola a sny budú v riti, kam s dieťaťom...atď. Dokonca ma prekvapilo keď sa ten chalan (neskôr môj priateľ) hodlal poriadne ujať svojej zodpovednosti Embarassed
Preto v kuse hovorím o postojoch. Chápem však, že každý premýšľa inak.

Podobne aj s tlakmi okolia...ja nehovorím o vysporiadanosti do ktorej ťa tlačí okolie, aby si bola ochotná sa podriadiť. Vravím o vysporiadanosti teba samej, bez ohľadu na okolie. Ale o tom je ťažko hovoriť, lebo ja danosti ktoré žena má neberiem ako trest, ale ako výhodu.

Som rada že sa v budúcnosti nebudem musieť prizerať ako môj chlap tehotnie, radšej si urobím všetko sama a poriadne Laughing
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
zuzla
kytky 1, meta: 150
kytky 1, meta: 150


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 126

PostPosted: Sun 18.2.2007 18:31    Post subject: Reply with quote

To Alseri

Jasne stazovanie sa nema vobec ziaden vyznam, to nie. Ja to beriem len ako realisticke konstatovenie.

A tvoj priklad o tehotenstve ukazuje ako kazdy berieme veci uplne odlisne. Ja by som teda k rozmyslaniu o porode ani neprisla a nechala si to rovno zobrat. Pretoze by som sa na situaciu dopredu divala realisticky a napriklad by som nezniesla pocit, ze ma musia zostat zivit rodicia, pretoze sama to nedokazem. (nehovorim, ze je to lepsi alebo horsi postoj, len poukazujem na tu rozdielnost pristupu)

No ak postavenie zeny beries ako vyhodu, tak si jednoznacne vo vyhode a mozem Ti len zavidiet.

Ja to beriem ako fakt, ktori ma urcitym sposobom znevyhodnuje voci chlapom.

A keby nam deti rodili chlapi, som si ista, ze situacia by bola presne opacna. To, ze su chlapi taki akymi su, formoval a formuje aj fakt, ze rodime my.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Page 12 of 12

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms