sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Sebeobrana pro zeny
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11461

PostPosted: Sun 1.4.2007 11:39    Post subject: Reply with quote

Aha, finta "Ahoj, za tři minuty jsem tam, jak to jde, co Martina, jak je na tom s tím svým, nerozešli se?" funguje nejen u mě viditelně. Laughing
Jinak u sebe nic, co by se dalo použít k obranně, nemívám, spíš to řeším preventivně, nechodím v noci sama atd. Protože já bych se asi ubránit nedokázala, přestože mám žlutý pásek.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21237
Location: in my own time

PostPosted: Sun 1.4.2007 11:41    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:

Nekde se rika, ze je dobre nasilnikovi rict neco o sobe...ale nevim, tomu moc neverim, ze by to zabralo.


ja jsem cetla, ze je dobre ho necim "sokovat", treba mu rict, ze se tvuj tata vcera zabil pri autonehode (samozrejme to nemusi byt pravda)
a kdyz uz dochazi k nejhorsimu, tak je pry dobre se mu "znechutit" - zvracet, mocit...
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sun 1.4.2007 11:44    Post subject: Reply with quote

Jo, tu cigaretu si zapaluju preventivně taky. Naštěstí jsem ani nikdy žádného úchyla nepotkala (pokud nepočítám jednoho bývalého, ale ten mě mlátil a jednou znásilnil doma v soukromí-a ubránit jsem se neměla šanci), akorát nedávno jsem večer seděla na lavičce před barákem a kouřila, když mě začal obtěžovat úplně sjetý (nebo co) maník, tak jsem vstala a šla domů (naštěstí jsem to měla hned za rohem) a on za mnou a něco na mě řval, málem za mnou vlezl až do vchodu, tak tak jsem mu přibouchla dveře před nosem. To jsem měla nahnáno i když jsem byla u baráku, od té doby večer na tu lavičku nechodím a kouřím hned u vchodových dveří.
Back to top
View user's profile Send private message  
chewing_cow
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2155
Location: ano

PostPosted: Sun 1.4.2007 11:45    Post subject: Reply with quote

Já si taky tak plánuju že bych tomu útočníkovi vrazila něco do očí, ale bojim se, že bych byla tak blbá a neudělala to dost silou abych mu moc neublížila. Embarassed

Jinak nosim v ruce v kapse pepřák, ale mám pocit že bych slzela spíš já. Laughing

No a když mám nějakej blbej pocit tak volám domu ať mi jde někdo naproti. To jako-telefonování mě nenapadlo, vyzkoušim: )
_________________
No moc nekoukejte. Chci zpátky olymp.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sun 1.4.2007 11:46    Post subject: Reply with quote

no zvracet ani močit na počkání neumím ... a myslím že v tu chvíli by mě nic nenapadlo ... že bych se jen snažila bránit, nic víc.

STejně tak ty choroby si myslím, že by mi ani neuvěřil a že se mi zabil táta, to mu asi bude ukradený ....

Mně zas někdo říkal, že pokud je to normální úchyl, tak má být holka v klidu, nemá se bránit atd, protože to ho vzrušuje nejvíc, když je jak leklá ryba a dělá že ji to je jedno, tak ho to odradí. Ale zajímalo by mě, kdo tohle zvládne předstírat.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 1.4.2007 11:50    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sat 7.6.2008 10:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sun 1.4.2007 11:54    Post subject: Reply with quote

no právě Confused

Asi jediná šance je nechodit sama a když, tak alespoň aby kolem byli lidi, nechodit v minisukýnkách po nocích atd, protože mám jednu kamarádku, kterou kdysi někdo znásilnil a vím, že říkala, že to je bez šance se ubránit ... stačí si představit, když mě kluk chytne za ruce a drží, tak nemam šanci se mu vyvlíknout a to se vsadím, že mě žádnej nedržel vší silou Laughing tak jak bych se pak mohla ubránit někomu, kdo tu sílu klidně použije ... stačí aby mi jednu vrazil a už budu na zemi ....

Ale myslím si, že v tu chvíli bych se asi bála hlavně toho, aby mě nezabil...
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17711
Location: VePř

PostPosted: Sun 1.4.2007 11:57    Post subject: Reply with quote

ja nevim, ja se vzdycky strasne bojim, aby na me neprenesl nejakou pohlavni chorobu. nad zabitim nepremyslim (radsi), tehotenstvi se da resit, psychicka ujma ciste teoreticky taky, ale tyhle veci..
no nevim. pro me vsude jezdi tata nebo volam, ale ne jako, ale fakt si povidam s mamou. ale teda ja moc nikam nechodim a uz vubec ne vecer.
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sun 1.4.2007 12:02    Post subject: Reply with quote

Nejhorší je, že kdyby nám někdo nedejbože ublížil tak s tím ani nemá cenu jít to oznámit na policajty. teda já bych už nešla, když mě ten bývalý kdysi ztřískal tak jsem to ohlásila a oni mi řekli něco v tom smyslu, že si za to můžu sama když jsem s ním chodila, dali to na přestupkovou komisi, tam mi neuvěřili vůbec (a přitom to řešily ženské Shocked ) a on z toho vyšel úplně v poho. Prostě zasraná česká společnost Zvracik A to jsem měla i papíry od doktora a tak Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26576

PostPosted: Sun 1.4.2007 12:02    Post subject: Reply with quote

Holky a nevíte někdo o sebeobraně v Brně? My jsme s kámoškou chětly začít chodit,a le prostě na žádný kurzy jsme nenarazily. A to hledáme už ěnjakej ten měsíc Confused Všude nabádají, že se ženský mají naučit bránit. Ale jak, když ani v takovým velkým městě nic takovýho není?! Už jsme rozhodnutý i napsat policajtům, jestli o nějakých kurzech neví Embarassed Laughing Všude jsou jenom karate a různý bojový sporty, se kterýma se člověk sice možná ubrání, ale po 10 letech ne po 10 lekcích Confused

Já se bojím strašně, když jdu někde sama ve tmě. Vlastně se bojím i v šalině, ve městě, takových těch divných lidí. Mám navíc hodně bujnou fantazii, takže si naháním hrůzu i v situacích, kdy mi nic nehrozí. V každým vidím úchyla a vraha Embarassed Jediný opatření co mám, jsou klíče v ruce, mezi každým prstem jeden klíč, přichystaný na bodnutí (někdo mi to říkal, že tak do toho dát člověk víc síly, tak tomu veřím a mám mín strach Laughing ). Uvažuju o pepřáku a chci na ty kurzy sebeobrany. Jo a telefon využívám v těhle případech jen tak, že tam mám předem nacyhstanou nějakou předvolbu - policie, mamka a mám to v ruce nebo v ruce v kapse a naivně veřím, že by to nějak mohlo pomoct.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 1.4.2007 12:03    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sat 7.6.2008 10:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Sun 1.4.2007 12:04    Post subject: Reply with quote

to mě napadá taky... a s tím těhotenstvím, nedovedu si představit, že bych žila v zemi, kde se potrat ani v tomhle případě nepovoluje... Evil or Very Mad
bojím se, i když jdu v 7 večer v zimě domů Confused
jinak pro mě často jezdí mamka, tuhle mě a kamarádku rozvážel kamarád, protože se nás bál nechat chodit po městě samotné, a naposledy jsem se vnutila k Mery Mr. Green
spíš se bojím o sestru, ta chodí domů k ránu, sama a ještě ani často nejezdí autobusem, jde "společensky unavená" pěšky... to mi připadá jako hrozný risk, fakt doufám, že na to nedoplatí Dogeyes
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14087

PostPosted: Sun 1.4.2007 12:08    Post subject: Reply with quote

ohledně toho volání jsem kdysi četla, že to neni dobrý. že se pak míň soustředíš na okolí a útočník má větší šanci tě překvapit.
já většinou mám v jedný ruce klíče v druhý pepřák a držim se v dostupné vzdálenosti od divných lidí, případně v dostupné vzdálenosti od někoho normálně vyhlížejícího. v době nočních tramvají si beru taxíka. to už neni moc šancí, že by se u nás v ulici někdo normální vyskytl. ještě tak kolem té jedenácté tam jsou pejskaři a tak.
a v tramvaji se tvářim hodně hnusně, abych se náhodou někomu nezalíbila.
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13156

PostPosted: Sun 1.4.2007 12:08    Post subject: Reply with quote

nemyslím že když bych řekla útočníkovi že jsem hiv pozitivní atd,že by ho to odradilo..možná v tom stejném článku jsem taky četla, říct prostě něco šokujícího nebo být úplně v klidu..třeba na něj s ledovým klidem vypálit "tebe já znám!"..nebo prostě začít mluvit něco o něm, vymýšlet si o jeho rodině,přátelích,práci,třeba se trefíš a on bude v šoku..ale nevím no...každopádně jen když takhle o tom přemýšlím,zvedá se ve mě takovej vztek, stejně jako loth, zadarmo bych se nedala!
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Sun 1.4.2007 12:09    Post subject: Reply with quote

no já bych se asi bála jet taxíkem, co kdyby taxikář byl úchyl... tak mám číslo na taxikářku, ale ještě jsem to nezkoušela.
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms