sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
studentsky volby

 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8898

PostPosted: Tue 4.5.2010 12:56    Post subject: studentsky volby Reply with quote

tak jaky je vas nazor.
je to podle vas predvolebni fraska nebo to skutecne muze aktivizovat mlady lidi v politickym zivote?
mely by se zverejnovat vysledky jiz ted nebo az po volbach?
proc podle vas nektery skoly vysledky zverejnily?

maji mit vubec mlady lidi podilet se nejakym zpusobem na "svy budoucnosti" nebo jsou zatim moc nezkuseny a snadno zmanipulovatelny?

podporujete, zavrhujete nebo je vam to fuk?
Back to top
View user's profile Send private message  
celita
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11261

PostPosted: Tue 4.5.2010 13:13    Post subject: Reply with quote

My sme volby meli a volila u nás většina lidí. Rozhodně si nemyslím že by to mohlo mladý lidi zmanipulovat (btw to tvrdila čssd nebo jaká strana?). A ohledně výsledků, nevadí mi že se je dozvíme až po volbách, ale pochybuju že by to někoho z dospělých mohlo přetáhnout k volbě jiné strany než původně zamýšlel.
_________________
Jakmile jednou letíš, je pozdě přemýšlet, jestli to byl dobrý nápad, nebo ne.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8898

PostPosted: Tue 4.5.2010 13:17    Post subject: Reply with quote

to tvrdi spousta lidi v tyhle afere, ze mlady lidi jsou snadno zmanipulovatelny a tak jen prejimaji nazory svych ucitelu, rodicu atp. a nemaji vlastni hlavu

jo a celkove si myslim, ze taky mezi mladejma ne ze by byl trend volit pravici, ale je hodne popularni trend nesnaset levici. tak mozna i v tomhle jsou snadno zmanipulovatelny..
Back to top
View user's profile Send private message  
Faiby
+


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 5707

PostPosted: Tue 4.5.2010 13:31    Post subject: Reply with quote

no, kdyz o tom tak premyslim, tak fakt asi neznam skoro nikoho z mych znamych, kdo by volil nakou jinou stranu, nez "prece to, co se odjakziva voli u nich doma"

taky sem to tak v podstate automaticky dvakrat udelala, ale letos se trhnu
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8463
Location: AT HOME

PostPosted: Tue 4.5.2010 14:17    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Tue 4.5.2010 18:04    Post subject: Reply with quote

Já taky nějak nechápu, proč s tím zveřejňováním/nezveřejňováním dělají takové cavyky.
Přijde mi to jako fajn nápad. Možná to pár lidí ovlivní, jestli jít/nejít k volbám, i když ve většině případů jde o studenty, kteří ještě k volbám jít nemůžou. Podle mě se pak někdo zalekne jednoznačného vítězství pravice (jak to podle těch zveřejněných výsledků zatím vypadá) a tak půjde vhodit hlas levici, i když se mu původně nechtělo jít volit vůbec, nebo byl nerozhodnutý.
V téhle souvislosti jsem si vzpomněla, že mě docela pobavil komentář jedné slečny, proč by volila TOP 09 - prý chce nové tváře v české politice:-). Mně teda ty tváře zas tak nové nepřijdou.
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Tue 4.5.2010 18:57    Post subject: Reply with quote

Toho jsem si všimla u více lidí, že mají pocit, že TOP 09 je v podstatě úplně nová strana plná nových lidí. Obecně mi přijde, že se spousta lidí pořádně nezajímá o to koho volit, moc neví kdo má jaký program (jen velmi obecně) a že se dost lidí nechá strhávat předvolební kampaní a nepřemýšlí nad tím, jestli ta strana co slibuje řešení určitýho problému náhodou v minulosti ten problém neprohloubila apod.

Každopádně zveřejnění těch studentských voleb mi nepřijde nijak špatný.
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9815

PostPosted: Tue 4.5.2010 22:12    Post subject: Re: studentsky volby Reply with quote

Lolita wrote:
maji mit vubec mlady lidi podilet se nejakym zpusobem na "svy budoucnosti" nebo jsou zatim moc nezkuseny a snadno zmanipulovatelny?

Kdyby byla nezkušenost, zmanipulovatelnost a neschopnost si dát věci do souvislostí důvodem k k odebrání volebního práva tak by ho nemohl mít skoro nikdo.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms