sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Daňové přiznání
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Fri 23.3.2007 12:05    Post subject: Daňové přiznání Reply with quote

Prosím nějaké daňové odborníky (kecka? Dogeyes) o radu.
Do kolonky pojištění za rok 2006 mám zahrnout i doplatky za sociální a zdravotní za rok 2005, nebo jenom zálohy za ten rok? Přijde mi logický tam dát i ty doplatky, když se platily v roce 2006, ale zase se bojim, abych si něco nestrhávala neoprávněně.
Přiznávám, že tomu systému vůbec nerozumím. Prostě jak vidím ty růžový papíry, tak se mi dělá černo před očima a začínám panikařit Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Fri 23.3.2007 12:14    Post subject: Reply with quote

dojdi na FU a tam ti to pomuzou vyplnit. Ja tam jdu v pondeli. Pokousel jsem se o to svepomoci a vyslo mi, ze mam doplatit 5000 dan, cozž je blbost, tak jsem to udelal jinak a vyslo mi, ze mi maji vratit 11 000 coz je jeste vetsi blbost. Smile
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Fri 23.3.2007 12:18    Post subject: Reply with quote

Tak to já vim, jak to vyplnit, a vychází mi (bohužel) pravděpodobná částka. Která se mi vůbec nelíbí, takže bych radši, kdyby ten základ byl nižší Mr. Green

Jenom u tohohle si nejsem vůbec jistá a stát kvůli tomu hodinovou frontu na úřadě, kterej mám fakt z ruky, se mi teda vůbec nechce. Chci tam přijít, odevzdat a nazdar. Stačily moje pitomý dotazy minule, přehazovali si mě tam jak horkej brambor Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Fri 23.3.2007 12:20    Post subject: Reply with quote

ja taky jak to vyplnit a ptreveze kvuli te castce se mi to taky nelibi, zvlaste kdyz nemam nic platiti a teoreticky by mi mely vratit. Ale ja tam musim. Nastesti nas FU je maly, takze to snad pujde rychle.

ED delas to aspon elektronickou formou?
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 23.3.2007 12:24    Post subject: Reply with quote

Ja tam vzdycky zahrnuju i ty (ne) doplatky, ktery jsem v aktualnim roce platil.
Vemu vypis a sectu uplne vsechny platby a hotovo, zatim problem nebyl.

ed: jinak to delam ve formulari stazenym z Aspektu, uz nekolikaty rok, vytisteny primo z excelu a tak podany
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9775

PostPosted: Fri 23.3.2007 12:27    Post subject: Re: Daňové přiznání Reply with quote

Lenore wrote:
Do kolonky pojištění za rok 2006 mám zahrnout i doplatky za sociální a zdravotní za rok 2005, nebo jenom zálohy za ten rok?

No, pokud jsi to nezahrnovala do přiznání za rok 2005, tak bych to tam nacpal. Přece je nesmysl abys ty doplatky před státem tajila, ne?
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Fri 23.3.2007 12:29    Post subject: Reply with quote

zákon říká, že pojistné je možné odečíst od základu daně pouze v případě, e bylo zaplaceno, a to nejpozději do konce měsíce po uplynutí zdaňovacího období nebo jeho části. A taky že pojistné je nákladem zdaňovacího období, ve kterém bylo zaplaceno. Takže pokud bylo zaplaceno včas a v roce 2006, je to částka, o kterou se snižuje základ daně.

Máš radost Razz , kdyby sis chtěla počís, čerpala jsem z §24, odstavec f zákona platného k 1. 1. 2006
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Fri 23.3.2007 12:30    Post subject: Reply with quote

tak pozde no, aspon to je z vice zdroju Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Fri 23.3.2007 12:35    Post subject: Reply with quote

Ach jo, tak tomu popisu od kecky vůbec nerozumím, v tomhle jsem fakt retardovaná Laughing

Ale beru to, jako že jo. Teď ještě zjistit, kolik jsem platila Paranoidnik Myslela jsem, že si to najdu v elektronickým bankovnictví, ale tam jsou platby až od půlky roku. Tak jdu hledat výpisy Rolling Eyes

Jo a taky vlastně mám na daních nějakej přeplatek (pár stovek), s tím se dělá co? A jak zjistím, kolik to přesně je? Embarassed
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Fri 23.3.2007 12:40    Post subject: Reply with quote

no přeplatek zjistíš přesně až vypočítáš daň. Pokuds měla přeplatek loni a nebyl ti vrácený tak se to bere jako zaplacená záloha na daň (mělas přeplatek loni, finančák ti nic nevrátil - o to se myslím musí žádat, nevím, nikdy jsem nikomu s přeplatkem přiznání nedělala Laughing , tak je to záloha na daň letos), prostě zaplatíš o tu částku míň

Já vím, že to píšu strašně složitě, jenže už mě to tlučou do hlavy osm let a proste to nedokažu vysvetlit lidem, co o tom nic neslyšeli
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 23.3.2007 12:41    Post subject: Reply with quote

Ze socialky a ze zdravotniho by ti mely prijit vypisy, kde vidis presne kolik si ten rok do nich vrazila, zda mas nejaky nedoplatky atp.
Jestli ti vyslo, ze mas preplatek, tak si to muzes nechat poslat na ucet nebo slozenkou.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Fri 23.3.2007 12:54    Post subject: Reply with quote

Mám přeplatek na dani z loňska, protože jsem to nějak blbě spočítala Laughing Ale nepamatuju si, kolik to přesně je, tak abych si to odečetla, musím to nějak zjistit. Nic mi od nich nepřišlo, říkala mi to přímo paní na FÚ. Že si můžu zažádat o vrácení (což mi přišlo zbytečný, šlo o asi o tři stovky), nebo si to můžu příště odečíst. Tak jsem si řekla fajn a teď už samozřejmě netuším, kolik to přesně bylo Rolling Eyes
Jsem debil, no... fakt finance a já, to nejde dohromady Embarassed

BTW jsem zjistila, že budu mít přeplatek i na pojištění, protože jsem jim poslala zálohu ještě v lednu.

Ach jo, jdu se někam zahrabat a stydět se.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Fri 23.3.2007 12:57    Post subject: Reply with quote

takže předpokládám, žes odevzdávala papírový přiznání. To sis ho neofotila?

Rada všem: papírový přiznání ofotit, elektronický zálohovat. Já vím, že tedka se vám to zdá zbytečný, ale za rok si ušetříte spoustu nervů

To víš že ti nic nepošlou, když si neřekneš, vlastněs pučila 300 státu na rok a bez uroku. To oni se neozvou sami od sebe, nakonec jsou to tvoje penize. Ale zkus si tam zavolat, na FU by meli mit evidenci tehle přeplatku a nedoplatku, třeba ti to i řeknou když budou mit naladu
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Fri 23.3.2007 13:04    Post subject: Reply with quote

To mně to právě řekla ta paní, já o tom neměla ani ponětí. Náhodou byla i milá Shocked
No asi tam budu muset zavolat... ach jo, moje oblíbená činnost.
Aspoň se mi podařilo najít ty doplatky na pojištění.

Nenávidim daňový přiznání Evil or Very Mad Asi začnu dělat nějaký úniky, ať to aspoň stojí za to Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Fri 23.3.2007 13:07    Post subject: Reply with quote

Pristup FU je fakt ***** Kdyz tam clovek ma nedoplatek, tak si pekne pockaji, pak ti poslou dopis s oznamenim a pekne naparenym penale. Kdyz tam je preplatek, tak ani nepipnou.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms