sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Reinkarnace, regresivní hypnóza, astrální cestování apod.
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 21.3.2007 15:44    Post subject: Reinkarnace, regresivní hypnóza, astrální cestování apod. Reply with quote

Čtu teď knížku od psychiatra Raymonda Moodyho Život před životem, která pojednává o regresivní hypnóze (reinkarnační regresi) a dost mě to zaujalo. Takže, jaké jsou vaše názory? Věříte v minulé životy a převtělování? Vy, co trpíte psychickými problémy, depresemi nebo fobiemi, byli byste ochotní podstoupit regresivní hypnózu během níž se ocitnete v minulých životech? Věříte, že tento zážitek pak může objasnit vaše problémy? Nebo to pokládáte za blbost, popř. za riziko (jako já)?
A co astrální cestování? Zkusil jste to někdo nebo to chcete zkusit?
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Wed 21.3.2007 15:47    Post subject: Reply with quote

Exi, já mám doma od Moodyho Život po životě.

Kdysi sem do toho byla zažraná, ale teď na posmrtnej živto nevěřím ani na minulý životy, nic takovýho.
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Wed 21.3.2007 15:50    Post subject: Reply with quote

já na to trochu věřím, nebo spíš věřím, že když se někdo třeba zabije, tak že se znovu narodí a bude znovu nějak postaven před podobný problém ... jednou jsem o tom četla knihu, nevím jak se jmenovala ale bylo to tam hezky vysvětlený a přišlo mi to skoro až logický Laughing

Ale celkově se přiznávám, že mi to je nějak jedno, neřeším to, nezamýšlím se moc nad tím atd.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28814

PostPosted: Wed 21.3.2007 16:05    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
Anouck
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1445

PostPosted: Wed 21.3.2007 18:46    Post subject: Reply with quote

villete wrote:
Verim. Ale ne na vsechno - hlavne ne v tech podobach, jak to byva prezentovano. Verim v to, o cem se mluvi jako o karme.
A astralni cestovani - ano:)

A zkousim AC nebo povedlo se ti?
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Wed 21.3.2007 18:54    Post subject: Reply with quote

Teď jsem někde četla, že regresivní terapie pomáhá řešit spoustu psychických poruch, když už nic jiného nepomáhá. Ale vážně pochybuju o tom, že by se člověk pomocí toho vrátil do nějakého svého údajného bývalého života Rolling Eyes
Ta holka, o které to bylo říkala, že se viděla jako čarodejnice, kterou upálili. A kde byla ty staletí mezi tím upálením a nynějším životem? To nemají domyšlené...
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 21.3.2007 19:06    Post subject: Reply with quote

Možná ta holka měla více minulých životů, ale vybavil se jí ten tenhle (jako čarodějnice). Tomu Moodymu se jich prý vybavilo 9, z různých historických období a byl vždy různými postavami : ) V té knížce (i když je už starší, teď jsou možná už aktuálnější výzkumy) píše, že se neví, kde ta duše "mezitím" je, ale zároveň, že lidé se rodí několikrát a vždy je v jejich životě podobná událost, která skončí až když ji v jednom z těch životů úspěšně vyřeší.
Já na to celkem věřím (už dávno, nejen kvůli té knize), ale té hypnózy bych se bála. Jsem srab, bojím se, že bych si vybavila něco hrozného (byly tam příběhy, že se lidé viděli na zapálené hranici, že je někdo zavraždil nebo znásilnil apod. a prožívali to realisticky, i s tou bolestí a zoufalstvím Bojik ). A AC bych se taky bála a moc mě to neláká-mého přítele ano a nadšená z toho nejsem.
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Thu 22.3.2007 18:30    Post subject: Reply with quote

Myslím že něco takového už jsem taky četla, ale rozhodně ne celou knížku. No, hodně mě tyhle věci zajímají, a zároveň děsí, ale nikdy jsem se tím víc do hloubky nezabývala.
Chtěla bych třeba ovládat meditaci, vidět auru... Cesta do minulých životů mi přijde až moc děsivá Embarassed
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Thu 22.3.2007 18:39    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Nikky on Tue 27.5.2008 12:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Thu 22.3.2007 18:49    Post subject: Reply with quote

Verim, ze existuje reinkarnacia,aj aura...A citala som o tom dost knih, z niektorych mi skoro siblo, ocividne som sa nad tym moc zamyslala a nebola som na urovni tie informacie prijat. Sladka nevedomost.....
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18437

PostPosted: Thu 22.3.2007 19:02    Post subject: Reply with quote

Tuhle knížku od Moodyho jsem četla, když mi bylo asi 11 a hned se tím nechala strhnout, uvěřila jsem, ale dneska už dávno nevěřím. Myslím, že smrt je prostě konec s velkým k.
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Thu 22.3.2007 19:11    Post subject: Reply with quote

já věřím...mno, začalo to asi podobným způsobem jako u Nikky. A narozdíl od Suny, které to přijde 'skoro logické' mě to přijde logické naprosto Wink

Četla jsem knihu Život po smrti, hodně mě zaujala a dá se říct že i ovlivnila... Podle této knihy ta duše přebývá mezi pozemskými životy v astrálním světě. v té knize je to vysvětlené hodně dobře, ale už je to rok, co jsem ji četla, takže nevím jak dobře si to pamatuju a nechtěla bych mystifikovat... ale myslím že podle té knihy má být odstup mezi pozemskými životy docela velký, nejmíň padesát let... duše těch životů prožije spustu, stoupá na vyšší úrovně až se dostane do nirvány...
v té knize ten svět popisují často z vyprávění různých médií nebo lidí co prošli klinickou smrtí, takže je asi na každém jestli tomu uvěří nebo ne...
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Thu 22.3.2007 21:52    Post subject: Reply with quote

Astrální cestování? Tomu nevěřím .... Minulé životy a život po smrti ano. Myslím si, že prostě žijeme pořád. Taky věřím na dejavu, že to je prostě okamžik z minulého života. Třeba když si říkáte, že tohle už jste zažily. Nebo jedete někam, kde jste poprvé a někdo cizí se vás zeptá kde je např. kostel a vy mu naprosto automaticky popíšete cestu a ono fakt Shocked . Nikdy jste tam nebyli, ale víte kudy jít .... Myslím, že je to právě tím, že už jsme tam byli v minulém životě.
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Fri 23.3.2007 21:22    Post subject: Reply with quote

Dellores: ..proč nevěříš na astrální cestování?
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Askari
Geronimo


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5862

PostPosted: Sat 24.3.2007 15:02    Post subject: Reply with quote

Svym postojem k woowoo vecem jsem celkem provarena, nicmene formy prezentace se mi, podobne jako villete, obvykle prilis nezamlouvaji.

(stejne si myslim, ze by clovek mel mit ujasnene hlavne veci "tady" pokud to jde... a az potom neco dalsiho.)
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms