sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
zubař
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
*alishka
Guest





PostPosted: Tue 20.3.2007 18:05    Post subject: zubař Reply with quote

Tak tohle tema bylo i na starem foru..

Nevite, proc nemuzou zubari vrtat vic jak dva zuby? dneska jsem byla na prevenci, mela jsem tri kazy (zasr... osmicky Confused ) a ona ze mi udela jen dve a na tu treti me objednala az za 14 dni Shocked ...
Back to top
 
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 20.3.2007 18:06    Post subject: Reply with quote

Ali: tak to nevím, ale kamarádce vrtali 6 zubů najednou (má s tím šílený problémy) a kamarádovi 12 zubů Confused (to není vtip těch 12, ale to bylo po úrazu, tak to je možná něco jiného)

Neodsunul to třeba jen kvůli času? že měl plnou čekárnu a chtěl na to víc času? já když měla kaz, tak mi to vyvrtal provizorně, zaplácl tím šedým (nevim co to je) a objednal za 2 měsíce, kdy se mi věnoval asi hodinu (už mi tam dával bílou plombu).
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Tue 20.3.2007 18:10    Post subject: Reply with quote

me jednou taky vrtal zubar dva zuby najednou.. takze tim to asi nebude, ze by se to nemohlo
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Tue 20.3.2007 18:18    Post subject: Reply with quote

Moje zubařka si to taky takhle odkládá.....kámošce trhala jeden zub v březnu a druhej v dubnu.... Laughing nevim proč to takhle je, možná kvůli bolesti nebo co já vím
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 20.3.2007 18:21    Post subject: Reply with quote

Nikky wrote:
Moje zubařka si to taky takhle odkládá.....kámošce trhala jeden zub v březnu a druhej v dubnu.... Laughing nevim proč to takhle je, možná kvůli bolesti nebo co já vím


jo kamarádce taky takhle po měsíci, ale ona na ten druhej už nikdy nešla Laughing
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19596

PostPosted: Tue 20.3.2007 18:34    Post subject: Reply with quote

Holky já nevím, ale podle mě je podstatný rozdíl jestli vrtá nebo trhá!

Důvodů může být podle mě víc. Když mluvím o vrtání, tak mě napadá, že pacient třeba může být vynervovaný a tak je pro něj lepší jít na každý zub zvlášť (třeba jako já) a pak taky, že za každý zákrok mám body - penízky Smile

U trhání je to podle mě něco jiného a taky záleží na tom, jaké zuby se trhají. Neumím si nějak představit, že bych si nechala vyrvat třeba všechny osmičky (dělají to, ale jen s hospitalizací) nebo třeba i tři. Rozdhodně bych na to nepřistoupila. Jedna je to docela velký zákrok (ale to asi každé trhání), v puse je otevřená rána, můžou být kompikace.
Já jsem taky na jedno trhání byla začátkem března a na druhé jdu příští týden. A jsem za to ráda, za tu dobu se mi dala dopořádku ta jedna strana a jsem připravena na druhou Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Tue 20.3.2007 18:36    Post subject: Reply with quote

potřebovala bych doporučit dobryho zubaře v Brně
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Tue 20.3.2007 19:46    Post subject: Reply with quote

Mně trhali dvě osmičky asi měsíc po sobě a byla jsem ráda. Bylo to v pohodě, hned jsem jedla a druhej den šla do školy Smile Zato kamarádkám to dělali na Karláku a nic moc, tam bych nešla ani za nic...Vytrhli jim obě najednou, ještě jim u toho roztrhli koutky a obě to měly strašně oteklý, nemohly jíst a byly přes týden doma. Když jsem to řikala mý doktorce, že nechci trhat oba najednou, tak se divila, že to se prej ani nedělá...tak nevim no Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11963

PostPosted: Tue 20.3.2007 21:26    Post subject: Reply with quote

no, s tim vrtanim- mne mamka prave rikala, ze oni muzou najednou vrtat maximalne dva zuby..
ale nevim proc..
kazdopadne se te dolni osmicky bojim, ze to bude bolet Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19596

PostPosted: Tue 20.3.2007 23:45    Post subject: Reply with quote

Ali jestli máš strach z bolesti - nech si píchnout injekci.

Shar - tak to, že jsi šla druhý den do školy a na vytrhnuté osmičce si jedla není až tak obvyklé. Opravu záleží jaké ty zuby jsou, jestli jsou vyrostlé, jak rostou.
Třeba mě taky trhaly oba najednou a co jsem tak slyšela je to běžná praxe. Já bych si zase nenechala dělat každý zvlášt - to trpíš pořád Sad takhle to máš přijednom.

Mě třeba u trhání stoliček odvrtával kost, nahoře mi do zubu a kosti mlátil nějakým dlátem, na každém zubu jsem měla min. 5 stehů - abych jedla nebo šla do školy nepřicházelo v úvahu. Navíc po takovém zákroku dostaneš neschopenku. Koutek jsem sice natrhlý neměla, ale potahaný dost - když mám malou pusu tak se nic dělat nedá.
To že to měli oteklé je taky normální - ptala jsem se na to. Takové to měla i kamarádka co šla trhat jeden po druhém. Z toho bych rozhodně neusuzovala na to, jeslti jim to udělali dobře nebo ne.
Back to top
View user's profile Send private message  
*Theuska*
Out of order
kytky 4, meta: 2150


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1984

PostPosted: Wed 21.3.2007 0:06    Post subject: Reply with quote

Shar- wrote:
Zato kamarádkám to dělali na Karláku a nic moc, tam bych nešla ani za nic...Vytrhli jim obě najednou, ještě jim u toho roztrhli koutky a obě to měly strašně oteklý, nemohly jíst a byly přes týden doma. Když jsem to řikala mý doktorce, že nechci trhat oba najednou, tak se divila, že to se prej ani nedělá...tak nevim no Rolling Eyes


Já taky byla na Karláku a stěžovat si teda nemůžu - ten doktor, co mi to dělal byl strašně v pohodě a starostlivej. Sám mi řekl, že budeme dělat každý zub zvlášť. Koutky jsem neměla natržený ani trochu a pořád se ptal, jako jestli všechno v pohodě, jestli to nebolí, nebo jestli neomdlívám a ještě mi u toho povídal vtipy Laughing.
Nateklý jsem to trochu měla, ale spíš proto, že jsem ty zuby měla docela hluboko a uvrtával mi i kost a na závěr několik stehů.
Ale ono tam těch doktorů je víc, takže záleží, na koho narazíš. Vždycky je to jen o přístupu konkrétního doktora Rolling Eyes .
_________________
***Člověk nikdy nesmí přestat snít.***
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Wed 21.3.2007 8:28    Post subject: Reply with quote

To je jasný, že záleží na doktorovi. Ale po těch zkušenostech kamarádek bych tam nešla Bojik Jedný dokonce ten koutek rozrhli asi o centimetr, teď musí chudák chodit na laser, pořád jí to mokvá a má tam jizvu Shocked Jinak pro mě to bylo neobvyklý jít do školy druhý den, protože právě ty kámošky byly přes týden doma a byly fakt uplně vyřízený...

A teď se ještě musím rozhodnout, jestli si nechám vyndat dolní, jenže prej se se asi neprořežou protože tam není místo, tak mi to budou muset vyříznout a sešít a toho se teda bojím Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17711
Location: VePř

PostPosted: Wed 21.3.2007 8:35    Post subject: Reply with quote

Byzzy wrote:
Ali jestli máš strach z bolesti - nech si píchnout injekci.
On to nekdo podstupuje bez injekce? Shocked Bojik

ono taky zalezi na konkretnim cloveku; mama s osmickama byla doma tyden, algifen pila skoro po litrech a nemohla se pomalu ani hnout. ja mam nastesti osmicky zalozeny jenom nahore, takze by to nemuselo byt tak hrozny, az mi je budou vyndavat, jako ty dole.

ad karlak - kde jste byly? v nemocnici nebo v te soukrome ordinaci, kam chodim ja?
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Wed 21.3.2007 8:44    Post subject: Reply with quote

Já jsem byla na Vinohradech, chodím tam už několik let a jsem maximálně spokojená Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Wed 21.3.2007 9:08    Post subject: Reply with quote

Merykara wrote:
Byzzy wrote:
Ali jestli máš strach z bolesti - nech si píchnout injekci.
On to nekdo podstupuje bez injekce? Shocked Bojik


Mně odjakživa vrtali zuby bez injekce, akorát přední s injekcí, protože tam se to fakt nedá vydržet.. Chtěla jsem to zkusit, dělala machry a pak málem chcípla. Ale stoličky v pohodě, bez umrtvení.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms