sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Zdravý jídelníček
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 294, 295, 296  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gilthoniel
Dancing in the moonlight


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4952

PostPosted: Wed 3.1.2007 15:39    Post subject: Reply with quote

Ja to urcite zkusim. Akorat varit u nas doma je dost tezke, sme rozdeleni na dva tabory. my s mamkou mame rady zdrave i vegetarianske jidlo, tatka ovsem vyzaduje klasicka ceska jidla...
_________________
Victim is another name for lover.

Mé srdce děsící se prázdna, vánice
sní o minulosti a o příznivém klima!
Vrak slunce utonul v své krvi, která dýmá.
Ty ve mě zůstáváš jak zlatá monstrance!
(Baudelaire)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Gia
... in my silence ...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 459
Location: ... in his arms ...

PostPosted: Thu 4.1.2007 9:39    Post subject: Reply with quote

A co říkáte na dělenou stravu? Myslíte, že to funguje nebo ?lověk hubne zkrátka tím, že si kone?ně trochu hlídá co jí?
Back to top
View user's profile Send private message  
sashenka
*


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1053

PostPosted: Thu 4.1.2007 10:16    Post subject: Reply with quote

Gia Arrow delená strava je diéta ako každá iná...už to slovo napovedá o tom, že akonáhle sa s ňou prestane, dochádza k opätovnému nárastu váhy. Schudneš ur?ite,ale ak sa pre teba delená strava nestane celoživotnou cesti?kou, tak to naberieš naspäť.
Myslím, že jediný spôsob ako zbyto?ne nepriberať celý život je zmena trvalá. Tým myslím zmenu v príprave jedál (obmedziť vyprážanie a podobne), pitný režim a aj nejaký ten pohyb (nemusí sa z nás zákonite stať maratónsky bežec, ale nemali by sme zatvrdnúť na stoli?kách pred po?íta?om Wink ). Rozprávať o jedle ako o škodcovi sa dá v prípade ak to preháňame. Jedálni?ek by mal byť vyvážený. Nie je škodlivé ni?, kým toho nie je veľa a ak sa to správne upraví. Ve? raz za ?as ani taká slanina neublíži.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Thu 4.1.2007 10:19    Post subject: Reply with quote

Co říkáte na mraženou zeleninu? Když jsem v práci a nechce se mi jít někam na oběd, tak si dělám mraženou zeleninu na pánvi a pak jí posypu strouhaným sýrem....taková rychlovka, alě mě to chutná
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30692

PostPosted: Thu 4.1.2007 10:24    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30692

PostPosted: Thu 4.1.2007 10:25    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
sashenka
*


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1053

PostPosted: Thu 4.1.2007 10:31    Post subject: Reply with quote

Nikky Arrow Mrazená zelenina temer úplne zachová biologické hodnoty potravín. Myslím, že je vhodná a v týchto mesiacoch asi najepšia náhrada ?erstvej zeleniny. Zas ide o spôsob úpravy. Ak chceš ponechať v zeleninke ?o najviac "dobrého" je najvhodnejšie upravovať ju na pare, nasleduje varenie vo vode (najlepšie je spapať aj vývar) a potom sú ostatné spôsoby (na tuku).
Back to top
View user's profile Send private message  
sashenka
*


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1053

PostPosted: Thu 4.1.2007 10:33    Post subject: Reply with quote

A ešte som chcela dodať, že zeleninu netreba variť dlho (samozrejme pokiaľ nie je hotová). A tuku sa nemusíme vzdať úplne. Napríklad po uvarení na pare sa dá pokvapkať trochou olivového oleja (prípadne iného).
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Thu 4.1.2007 11:00    Post subject: Reply with quote

maxmiliana wrote:
Nikky wrote:
Co říkáte na mraženou zeleninu? Když jsem v práci a nechce se mi jít někam na oběd, tak si dělám mraženou zeleninu na pánvi a pak jí posypu strouhaným sýrem....taková rychlovka, alě mě to chutná
Kdybys k tomu mela jeste trosku ryze nebo masicka tak by to bylo lepsi Mr. Green


Mňam, to je moje oblíbený. Mražená zelenina (nejradši když tam je i cibule a žampiony) a do toho si dám rýži nebo těstoviny, ?asto i tofu a sýrem to vždycky posypu ještě na pánvi?ce, aby se v tom hezky roztál. A nebo si kupuju selskou směs, tam jsou i brambory a je fakt výborná. A taky prodávají směsi přímo s rýží.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Thu 4.1.2007 11:12    Post subject: Reply with quote

koogi Arrow fakt prodávají směsi i s rýží? To musím najít....je to taková rychlovka, když vážně nemám chut jít někam do bufetu ?i restaurace kam chodí běžně všichni Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Thu 4.1.2007 11:20    Post subject: Reply with quote

Nikki, jo fakt. Podívám se ti ve?er v mrazáku jak se to jmenuje (snad si vzpomenu Wink ). Já to jím ?asto, když jsem ve?er sama, tak skoro pokaždý. A někdy si do toho dám i maso, když mám.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Thu 4.1.2007 11:28    Post subject: Reply with quote

Super, to budeš hodná Wink
Jo a prosím vás, je velkej rozdíl ve složení v krůtím a kuřecím mase? My totiž máme většinou jen kuřecí, ale mám sestavenej jídelní?ek a tam se krůtí ?asto objevuje, ale prej je docela drahý... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Gia
... in my silence ...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 459
Location: ... in his arms ...

PostPosted: Thu 4.1.2007 11:35    Post subject: Reply with quote

maxmiliana wrote:
Gia wrote:
A co říkáte na dělenou stravu? Myslíte, že to funguje nebo ?lověk hubne zkrátka tím, že si kone?ně trochu hlídá co jí?
Ja jsem delenou stravou zhubla hodne moc. Nebylo to spatny, ale je fakt, ze je to dieta u ktere musis mit pevnou vuli a kdyz se na to divam zpetne, tak mi to nepripada vubec zdravy.
Na tohle já asi pevnou vůli nemám, prostě nedat si třeba pe?ivo s máslem, je to pro mě hrozný ochuzení Embarassed Chjo, no za?ala jsem se více hýbat, tak snad? Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message  
sashenka
*


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 1053

PostPosted: Thu 4.1.2007 11:38    Post subject: Reply with quote

Nikky Arrow zmesi si ryžou vyrába okrem iných firma Findus (zelenina Wok)
Back to top
View user's profile Send private message  
Gia
... in my silence ...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 459
Location: ... in his arms ...

PostPosted: Thu 4.1.2007 11:40    Post subject: Reply with quote

sashenka wrote:
Gia Arrow delená strava je diéta ako každá iná...už to slovo napovedá o tom, že akonáhle sa s ňou prestane, dochádza k opätovnému nárastu váhy. Schudneš ur?ite,ale ak sa pre teba delená strava nestane celoživotnou cesti?kou, tak to naberieš naspäť.
Myslím, že jediný spôsob ako zbyto?ne nepriberať celý život je zmena trvalá. Tým myslím zmenu v príprave jedál (obmedziť vyprážanie a podobne), pitný režim a aj nejaký ten pohyb (nemusí sa z nás zákonite stať maratónsky bežec, ale nemali by sme zatvrdnúť na stoli?kách pred po?íta?om Wink ). Rozprávať o jedle ako o škodcovi sa dá v prípade ak to preháňame. Jedálni?ek by mal byť vyvážený. Nie je škodlivé ni?, kým toho nie je veľa a ak sa to správne upraví. Ve? raz za ?as ani taká slanina neublíži.
Děkuji za vysvětlení Very Happy Zajímalo by mě, jestli se dá brát takový dělený jídelní?ek, jako zdravý....
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 294, 295, 296  Next
Page 2 of 296

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms