sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vaše zuby
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 91, 92, 93  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8827

PostPosted: Sun 11.12.2016 11:57    Post subject: Reply with quote

shodou různejch náhod jsem se teď dostala k zubařce, která mě nějak samovolně převzala, je to taková mladá ukrajinka, vypadá teda ještě mladší než já, která se mi jala opravit chrup.

teď mi u mýho problematickýho už skoro celýho rozvrtanýho mrtvýho zubu čistila kanálky a už je to třetí den a přišla šílená bolest. je to podle vás normální, např. z podráždění? včera jsem blbě kousla a ulomila se mi tam ta provizorní plomba co mi tam dala, tak se to tím třeba mohlo zhoršit?

jako já jsem jí vděčná, protože je strašně hodná, milá, opatrná, šetrná, trpělivá a asi i celkem levná, působí hodně pečlivě, ale občas trochu znervozním, jestli to fakt umí, protože o něčem říkala, že to bude dělat radši společně s druhým doktorem....například ta provizorní plomba, co mi dává, se mi vždy do jednoho dne odlomí....
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19584

PostPosted: Sun 11.12.2016 18:03    Post subject: Reply with quote

Lolito - mě musela otevřít zub, který mi předtím spravovala bývalá zubačka a vyčistila jen dva ze tří kanálků a trápila jsem se s tím snad tři týdny. Říkala mi, že je riziko, když to toho rýpne a bylo vymalováno - byls jsem tam co pár dnů - vyčistila to, dala vložku, tu jsem si druhý den musela vyndat sama, protože to hrozně bolelo a pořád dokola Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26143

PostPosted: Mon 12.12.2016 7:05    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Mon 12.12.2016 7:11    Post subject: Reply with quote

můj zubař mi to taky čistil na 2x, já to sice měla bez komplikací, ale taky to dodělával. s tím zubem sem měla problémy x let a mám pořád. Jinak ten můj zubař ještě používal nějaký přístroj, který mu zjisštoval délku kanálku. (jo a potom co mi ho zadělal na stálo se mi ten zub rozpadl Laughing ), takže ted čekám na až mi udělá korunku
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26143

PostPosted: Mon 12.12.2016 7:27    Post subject: Reply with quote

To je běžný, zub už je mrtvej, když nemá kořeny, a stává se křehkym, takže pak snadno praská a rozpadá se.
Back to top
View user's profile Send private message  
Eaora
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 23 Jul 2014
Posts: 1288

PostPosted: Sun 18.12.2016 17:53    Post subject: Reply with quote

Lolito, takovou podobnou jsem měla zubařku Estonku, milá, hodná, všechno vysvětlila, ochotná, pečlivá, levná.....a zkazila mi půlku zubů, takže teď platím jak mourovatá u pravého odborníka, který mi to dává do pořádku...na tohle prostě pozor.

dělala mi dva kanálky...skoro rok bolest, boule na dásni, nevěděla co s tím...nakonec jsem konečně přešla k uznávané zubařce a ta se zhrozila, když to viděla...výplň tam skoro žádná nebyla, zánět mi nevyléčila...a zajímavý je, že u téhle jsem měla provizorku 1,5 měsíce kvůli léčivé vložce a nic nevypadlo.

rozvrtala mi snad i zdravé zuby, narvala tam plomby, které mi tahle musí předělávat

Holt za kvalitu si člověk musí zaplatit no Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8827

PostPosted: Wed 21.12.2016 14:55    Post subject: Reply with quote

no to jsou teda zkušenosti...
mně to pak přestalo bolet asi další den a teď jsem byla na vyplnění těch kanálků a to už nebolelo.
já vůbec nevím, je to už můj třetí zubař a je jediná, u který nemám hysterák, když tam jdu, docela mi odbourala strach ze zubařů. dělala mi třikrát kvůli tomu rentgen, tak se mi zdála pečlivá, že snad nic nezanedbala...taky mi měřila délku těch kanálků

a dělá mi to v průměru tak hoďku, hoďku a půl


předím jsem měla zase takový zkušený spíš starší zubaře, který ale třeba rentgen vůbec neměli...
jinak jsem platila 400,- za čištění jednoho kanálku a 800,- za výplň jednoho, moc nemám přehled ale na prahu mi to připadá dobrá cena?
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11953

PostPosted: Wed 21.12.2016 18:46    Post subject: Reply with quote

Ja myslim, ze jo..
muj zubar ma cenu stejnou..
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26143

PostPosted: Thu 22.12.2016 7:13    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Thu 22.12.2016 7:40    Post subject: Reply with quote

ono asi jak kde u kterýho zubaře. já za to zaplatila asi 2,5. za tři kanálky
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35466

PostPosted: Thu 22.12.2016 9:14    Post subject: Reply with quote

Tak cisteni kanalku jde samozrejme i na pojistovnu bez platby v ordinaci. Jako spousta dalsich ukonu. Vetsinou to jsou ale stare metody a obycejne materialy., ale je zarizeno aby nejakym způsobem bylo na pojistovnu nebo za minimalne doplatek mozno osetrit kazdy problém. Pak ale zalezi jak to ma poresene ten zubar a co je ochotny delat.
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Fri 23.12.2016 14:00    Post subject: Reply with quote

ono to je spis o tom, co je ten zubar ochotny delat a za kolik. ja treba neplatim za kanalky nic a to mi jejich hloubku meri laserem apod., takze zadne zastarale materialy a tak.

jen to cisteni dlouho trva a pojistovna jim za to nedava asi castku jakou by si predstavovali, tak zkasiruji i pacienta.
_________________
* G O O D * V I B E S * O N L Y *
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Sat 21.1.2017 14:30    Post subject: Reply with quote

Mate tip na dobreho zubare v Brne?
Nasla jsem si novou zubarku a nejsem spokojena s vice vecmi, jednou z nich je i cena. Bude mi opravovat vice zubu, z toho u dvou budou korunky, takze samo o sobe to bude dost drahe. Za opravu plomby si uctovala 2000 a za fotokompozitni vypln na jeden zub 2400. Nebo jsou to bezne ceny?
Co jsem se tak divala na ceniky, tak se udava jen cena od a zacina to vetsinou tak na 900.
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11953

PostPosted: Sat 21.1.2017 18:59    Post subject: Reply with quote

to je silena cena!
ja mam na nasi klinice ceny 500 CZK za nadstandard amalgam a 700 - 1500 za fotokompozit dle narocnosti a velikosti plomby...
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13672

PostPosted: Wed 15.2.2017 11:57    Post subject: Reply with quote

Hyenečka wrote:
Ono stačí, když ti vypadne ta provizorní plomba a dostane se tam jídlo... Někdo si zase musí nechat ten zub otevřenej, protože ho to pekelně bolí s tou plombou. Tohle se stává i u zkušených zubařů, mně provizorní plomby většinou za chvíli vypadly, jsou prostě jen provizorní...


ad čištění kanálků
1. provizorní plomba je jen provizorní a proto na ten zub /a nejlíp na celou tu stranu) nekousat!!
2. i když je provizorní, vypadnout by neměla. většinou se na další návštěvu zve a 2-3 týdny a do té doby i to provizorní, by mělo vydržet. (pracuji u zubaře už celkem dlouho a RCT máme na denním pořádku a ještě jsem nezažila, že by to někomu od nás vypadlo)
3. bolest by po čištění (hned po první návštěvě) měla ustat. pochopitelně to může bolet 2 dny po návštěvě, protože tam byl velký zásah, ale pak by naopak mělo dojít k úlevě. pokud k úlevě nedojde, znamená to, že to nebylo vyčištěné dobře anebo že tělo špatně reaguje a v obou případech je tam infekce. vzhledem k tomu, že úspěšnost čištění kanálklů je 90-95%, tak bych řekla, že pokud se nejedná o nějaký těžký případ, kde je fakt už rozvinutá infekce nebo je tam nějaká komplikace (zakřivený kanálek a dojde k prasknutí file - takový kartáček/jehlička, kterou se to čist.. a v tom případě by měl pacient být informován o to, že se to nemusí povést), je to chyba zubaře (resp. neumí to dělat).
4. pokud vypadne provizorní plomba, tak to jde vyřešit tak, že OKAMŽITĚ tam dát žvýkačku (jo, vím, že to zní divně, ale fakt).
anebo pokud se to nepodchytilo okamžitě, tak to raději nechat volně, protože pokud se tam dostaly již bakterie a pak až to ucpeš něčím, tak akorát umožňuješ růst těch bakterií, protože mají ideální podmínky. pokud ta plomba vypadne, co nejdříve navštívit zubaře!!
správný postup je nejen že dostaneš novou provizorní plombu, ale zejména to musí po vypadnutí té plomby znovu pročistit a znovu dát dressing/vložku (speciální směs antibiotik, různých čistících složek atd) (a pokud to neudělá, tak tam zůstanou bakterie a začnou se množit o 106 a je to dost průser, protože se tím snižuje šance na úspěch léčby).
5. zub po RCT je náchylný k infekcím.. infekce se u něj nemusí projevit, ale může.. a může to být za půl roku, za rok, za 20 let.. to nikdo neví a nedokáže se předpovědět. ale může k tomu dojít (že to selže). z toho důvodu je lepší počkat s umístěním korunky na daný zub půl roku. pokud je ten zub půl roku ok, předpokládá se, že RCT proběhlo úspěšně. ale stále i tak se tam v budoucnu infekce objevit může (a pak už lze zub pouze vytrhnout a není tam žádná jiná možnost). někteří zubaři chtějí umístit korunku hned (možná z finančních důvodů? aby vydělali??), ale je lepší několik měsíců počkat. nečeká se pouze v případě, kdy je velmi narušená struktura zubu (ten zub je maličký), pak je to jediný případ, kdy se doporučuje s korunkou nečekat, aby se ten zub nezlomil úplně. jinak před umístěním korunky (jedná-li se o stoličku nebo o zuby vzadu), si nechejte dát na zub tzv. "band", což je takové kovový kroužek, který vám chrání ten zub, aby nebyl křehký a aby se během toho půl roku nezlomil. spousta zubařů to nedělá, ale mělo by se to tak dělat a myslím, že když si o to řeknete, tak vám to udělají.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 81, 82, 83 ... 91, 92, 93  Next
Page 82 of 93

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms