sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vaše zuby
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 91, 92, 93  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Thu 4.1.2007 13:33    Post subject: Reply with quote

Já ze zubaře strach nemám, jedině z toho, že mi v budoucnu bude muset řezat osmi?ky, nemám na ně místo Confused Plomby mám snad 2, zuby si ?istím 2x-5x denně, ob?as používám nit.
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Thu 4.1.2007 13:58    Post subject: Reply with quote

Flowing_ wrote:
Jaký máte zkušenosti s dentální nití? Používá te ji? Je to k ně?emu nebo bohatě sta?í kartá?ek a pasta?


Ja som ju za?ala používať pred rokom, každý ve?er ju používam, pretože mi to odporu?il zubár. Mala som totiž pár kazov v medzizubných priestoroch a zubár mi povedal, že dentálna niť môže takýmto problémom zamedziť. Tak uvidíme pri ?alšej preventívke, ?i mal pravdu Wink.
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
smouki
no fear


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2578

PostPosted: Thu 4.1.2007 15:09    Post subject: Reply with quote

ja nemela plomby do 19 a pak se to nejak pokazilo Evil or Very Mad ted mam dve maly.. a u zubare uz jsem nebyla pres rok..mam z toho hruzu ze me zas bude muset drzet sestra na kresle aby mi mohla doktorka vyvrtat zub,jako mala..malem jsem jim z toho utekla.. Embarassed Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
terka.23.k
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3853

PostPosted: Thu 4.1.2007 17:14    Post subject: Reply with quote

moje zubky sou chudaci Laughing Laughing Laughing cistim tak 1-2x denne....plomb ma asi 7 (ale ty uz mam peknych par let....kdyz sem byla mala, hodne se mi kazily zuby, ale ted uz je mam tak 4 roky uplne v pohode), nosim pevne rovnatka na horni zuby a na spodni mam nasazovaci....ale uz bych je mela mit pryc, tak za mesic, mozna dva
_________________
hledám ticho co zastavím za chodu
za chodu ticha hledám svobodu
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Thu 4.1.2007 17:56    Post subject: Reply with quote

Flowing_ wrote:
Jaký máte zkušenosti s dentální nití? Používá te ji? Je to k ně?emu nebo bohatě sta?í kartá?ek a pasta?


Ur?itě se k ně?emu hodí, protože se dostane tam, kde kartá?ek ne. Kamarádka měla náběh na paradontózu a nit ji to spravila. Já ji semtam používám, ale já se ji nějak prostě bojím..někdy mi z ní i te?e krev. Asi si musí ?lověk najít ten správnej grif.

Jinak k zubaři chodím jenom na preventivní prohlídky a to se v tom křesle pomalu ani neusadím a už sesedám. Mám jenom jednu plombu. Btw potřebovala bych sehnat nějakého zubaře v Brně, hlavně, aby byl dobrý. Nemáte někdo kontakt? Kdyžtak SZ děkuju moc Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Fri 5.1.2007 15:19    Post subject: Reply with quote

sl.megi wrote:
Já ji semtam používám, ale já se ji nějak prostě bojím..někdy mi z ní i te?e krev. Asi si musí ?lověk najít ten správnej grif.


Tiež sa mi to zo za?iatku stávalo a vraj to krvácanie môžu spôsobiť zapálené ?asná (a ten zápal ani nemusíš cítiť, ja som tiež nemala ani šajnu o tom, že tam zápal mám, ale odkedy pravidelne používam tú niť, krvácanie prestalo).
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Fri 5.1.2007 16:21    Post subject: Reply with quote

little_B wrote:
sl.megi wrote:
Já ji semtam používám, ale já se ji nějak prostě bojím..někdy mi z ní i te?e krev. Asi si musí ?lověk najít ten správnej grif.


Tiež sa mi to zo za?iatku stávalo a vraj to krvácanie môžu spôsobiť zapálené ?asná (a ten zápal ani nemusíš cítiť, ja som tiež nemala ani šajnu o tom, že tam zápal mám, ale odkedy pravidelne používam tú niť, krvácanie prestalo).


ale mě te?e jenom když používám tu nit, jinak ne..to může taky být ze zánětu?
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Fri 5.1.2007 16:28    Post subject: Reply with quote

Je mi 16 a pár (více( měsíců, nemám jedinou plombu, nikdy mi nic u zubařky nedělali. Pravidelně chodím na kontroly 2x ro?ně a jsem tam vždycky tak 5 minut.
Jediný můj problém je, že mám předkus a tak nosím už přes rok rovnátka a musím říct, že je to fakt vidět, i když někteří, kteří mě dříve neznali by možná řekli, že ne, ale je to tak.
Můj nejhorší zážitek od zubaře byl, když mi kvůli těm rovnátkům trhali 4 zuby. 3 jsem přežila, umrtvila mi to a v pohodě celkem. Ale 4....Větší bolest jsem nikdy nezažila, měla jsem to na 4 x umrtvované a vůbec to nepomáhalo, poprvé za život (nepo?ítám miminko) jsem bre?ela bolestí u doktora. Nakonec mi to 2x umrtvili do celé dásně a já jsem pak celý pů den necítila pravou ?ást tváře a měla jsem strach, že mi už nikdy nenaběhne cit...
Opravdu doufám, že mi nikdy nebudou muset nic dělat se zuby moudrosti, to bych snad zažádala o celkovou anestezii.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28435

PostPosted: Fri 5.1.2007 18:26    Post subject: Reply with quote

mne je 19 a se zubama jsem nikdy nastesti problemy nemela,plombu nemam zadnou,u zubarky jsem vzdycky chvilku,sama mi rekla,ze staci,abych k ni sla jednou rocne...jediny problem co mam,je zubni kamen Confused
a pak bych teda chtela vybelit zuby,protoze mam uz od prirody docela dost zabarvenou sklovinu Sad
jedna osmicka uz se mi castecne vyklubala,na ostatni cekam...doufam,ze s nima nebudu mit problemy
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Fri 5.1.2007 20:33    Post subject: Reply with quote

Je mi 23 a zuby mám naštěstí v pořádku (ťuk ťuk).
Mám sice 3 plomby, ale vrtání jsem si užila ve dvanácti, od té doby se mi žádný nezkazil.

Zubařů už se nebojím, protože jsem x let chodila na rovnátka Cool Když je ?lověk v zubařském křesle měsíc co měsíc, strach ho přejde Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Tue 9.1.2007 9:37    Post subject: Reply with quote

sl.megi Arrow ja som tiež nemala žiadne problémy a ďasná mi vôbec nekrvácali, iba pri čistení dentálnou niťou. Ale už po pár dňoch používania sa to zlepšilo, a teraz mi už vôbec nekrvácajú (ťuk-ťuk)...
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Tue 9.1.2007 9:50    Post subject: Reply with quote

16. jdu k zubarce Bojik Bojik Brecik
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Tue 9.1.2007 10:36    Post subject: Reply with quote

mam 8 plomb Embarassed a jedna mě čeká po zkouškovým, velkou roli hraje podle mě dědičnost, naši mají zuby špatný. Čistím si je 2x, někdy 3x denně a minimálně jednou denně (hlavně večer) používám ústní vodu. Myslíte, že to má nějaký účinek?
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Tue 9.1.2007 10:49    Post subject: Reply with quote

urcite... mozna by to ted bylo horsi...
ja ted tem zubum oc nevavam, 2x denne je vycistim.. a dodne s tim nic nemam,a nic mi s tim nedelaly.
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Tue 9.1.2007 10:53    Post subject: Reply with quote

ještě jsem zapomněla napsat že z jednoho zubu se mi asi před dvěma rokama kousek uštípnul, tak mi tam dal neco jako plombu (počitam to jako jednu z nich) a teďka se mi uštipnul z toho samyho zubu dalši kousek Rolling Eyes přitom vapniku mam opravdu dost, mliko piju, jogurty jim tak v čem je chyba

Zavidim vam krasny zuby bez kazu
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 91, 92, 93  Next
Page 2 of 93

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms