sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Rovnátka
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
*Theuska*
Out of order
kytky 4, meta: 2150


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1984

PostPosted: Tue 13.3.2007 23:24    Post subject: Reply with quote

Já jsem s nima chroupala všechno - i tu mrkev. A za celý dva roky se mi ulomil jedinej zámeček, a to když jsem se zakousla do broskve a tím zámečkem jsem zavadila o tu pecku Laughing .
_________________
***Člověk nikdy nesmí přestat snít.***
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 14.3.2007 12:42    Post subject: Reply with quote

indulona wrote:
já se tak těším až se budu moci zakousnout do jablka. Už těch rovnátek mám dost. Ale ne z důvodu image, ale z důvodu jídla.


Já jabka chroupala i s rovnátkama Laughing Topinky už ale nešly, díky rovnátkům jsem je přestala jíst úplně. Ani mrkev nešla Confused

Zámky se mi lámaly furt, a dostat se k zubařce byl fakt porod Rolling Eyes Někdy se mi urvaly hned potom, co jsem od ní odešla, protože mi to blbě nalepila a ty zámky do sebe narážely. Čekací doba i 10 hodin, ať už jsem byla objednaná nebo ne. To na tom bylo nejhorší. Ve Zlíně v té době byli asi 3 zubaři specializovaní na ortodoncii a všechny děcka samozřejmě nosily rovnátka. Fakt děs to čekání.
Rovnátka jsem nosila 2,5 roku a to hlavně kvůli tomu, že se mi často rvaly zámky a k doktorce prostě nebylo možné se dostat pro nalepení Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
user_33
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4347

PostPosted: Wed 14.3.2007 13:04    Post subject: Reply with quote

Violetko, prezila jsem to ja, tak ty urcite taky.. Razz
Mne se zamecek zlomil asi jen jednou, uz ani nevim, jak k tomu doslo. Jablka jsem jedla skoro porad, mrkev tedy ne, tu jsem si strouhala a suchary atd. mi tez nevadily.
Nevim, jak moc krivy zuby jsem mela, ted nosim jen rovnatka na noc (plastove) a kdyz si je sundam na par noci, zacinaji se zuby vracet do puvodniho stavu. Vzteklik Ale stejne nemam zuby krivy, jako jsem mela pred tremi roky.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18430

PostPosted: Wed 14.3.2007 13:12    Post subject: Reply with quote

ja mela rovnatka na obou celistech fixni cca 9 mesicu, krasne se mi srovnaly zuby... ted nosim na obe celisti snimacky na noc... nebavi me to, ale co se da delat... moje zoubky maji tendenci se vracet... Confused
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
BaBetka
není svatá, je jen žena


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5928
Location: Forbidden Planet

PostPosted: Wed 14.3.2007 14:00    Post subject: Reply with quote

Rovnátka napevno jsem měla asi 3 roky, ty nasazovací snad celý život, to ani nejde spočítat, ale jisté je, že jsou na dvě věci a neuvěřitelná ztráta času:lol:

Nebyla to žádná hrůza, ale často jsem měla rozedřenou pusu, všude mi vysely cáry kůže Confused , zuby bolely, byla jsem dokonce i na několika operacích, aby se mi vyklubaly druhé zuby..docela zážitek.
Teď už mám zoubky krásně rovné a rozhodně rovnátek nelituju, i když jsem přešťastná, že už jsem se jich zbavila, o tom žádná Wink

Ale pořád mám stejně nalepená rovnátka z druhé strany zubů-teda je to jen takový drátek, aby zuby držely tam, kde mají. Už rok. To vy nemáte, holky?
Back to top
View user's profile Send private message  
andrea-lin
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1504

PostPosted: Wed 14.3.2007 19:45    Post subject: Reply with quote

ja nech som chrumala co som chcela nikdy sa mi ani jedna na blbost neodlepila Laughing lebo ona mi dala to lepidlo strasne silne... ked mi to davali dole to bolelo dost Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
terka.23.k
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3853

PostPosted: Wed 14.3.2007 19:49    Post subject: Reply with quote

ja taky jim s rovnatkama cokoliv.....bramburky, mrkve, orisky, jablka.....a nikdy se mi nic z rovnatka neulomilo.....zato kdyz sem jedla "polystyren", tak sem moc skousla jedno psenicne zrnko a ulomila se mi pulka zubu Laughing Laughing Laughing
_________________
hledám ticho co zastavím za chodu
za chodu ticha hledám svobodu
Back to top
View user's profile Send private message  
*Theuska*
Out of order
kytky 4, meta: 2150


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1984

PostPosted: Wed 14.3.2007 23:54    Post subject: Reply with quote

BaBetka Arrow já jsem ten drátek taky měla, ale jen u spodních zubů. Taky mi vydržel asi rok, ale pak se mi odlepil, ale to už bylo v době, kdy jsem se vykašlala na chození na kontroly Embarassed.
_________________
***Člověk nikdy nesmí přestat snít.***
Back to top
View user's profile Send private message  
BaBetka
není svatá, je jen žena


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5928
Location: Forbidden Planet

PostPosted: Thu 15.3.2007 0:55    Post subject: Reply with quote

Theusko, já jsem tam už taky nebyla od léta, nemůžu se jim pořád dovolat, ale nějak jsem to ještě nestihla začít řešit Embarassed Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 15.3.2007 10:35    Post subject: Reply with quote

Nevíte někdo, kolik PŘESNĚ stojí zámečky, když je vám víc než 18 a už si je musíte platit sami?
A je oravda, že rovnátkům se slovensky říká strojek nebo mě zas někdo chce nachytat? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18430

PostPosted: Thu 15.3.2007 10:40    Post subject: Reply with quote

exi - zalezi na doktorce, jaky ma dodavatele. ja si rovnatka platila a vyslo me to cca na 5500 + pak nejaky vymeny dratku a tak... takze dohromady tak 7000. (mela jsem kov)

edit - jo, pojistovna ti plati praci toho doktora, ty platis material (pod 18 let pojistovna prispiva 1000 na celist tusim... takze to neni az takova vyhra)
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 15.3.2007 10:52    Post subject: Reply with quote

Hm, to je docela pálka. Jako já jsem si už zvykla, že mi lidi říkají upíre a že se nemůžu na fotkách smát, aby mi nešly vidět zuby, ale včera jsem byla u zubařky a říkala, že jak mám ty zuby stěsněné tak se tam hůř dostanu kartáčkem a to by pak mohlo způsobit kazivost i když teď ji mám už od narození prakticky nulovou (za celý život jsem měla jen jeden kaz a další nechci Bojik )
Back to top
View user's profile Send private message  
BaBetka
není svatá, je jen žena


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5928
Location: Forbidden Planet

PostPosted: Thu 15.3.2007 11:53    Post subject: Reply with quote

Exi..já jsem platila za obě čelisti 10 000-ale zuby jsem měla fakt docela děsivé + jsem doplácela asi 3 500 za drátky, které mám teď nalepené z druhé strany zubů a retenční aparátky.
Je to pálka, ale vyplatí se Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Thu 15.3.2007 12:07    Post subject: Reply with quote

Mám problém. Vzadu okolo šestky se mi neustále odchlipuje nějaký drát nebo tak něco a strašně mě to řeže do jazyka, takže už skoro ani nemluvím jak to bolí, o jídle si můžu nechat zdát. Dneska mi to doktorka upravila a jak jsem se najedla tak se ti vrátilo do původního stavu. Jsem z toho už zoufalá, protože by možná stačilo dát na to ten vosk ale já nemůžu najít to místo kde přesně to řeže. Stalo se někomu z vás něco podobnýho?
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 15.3.2007 12:23    Post subject: Reply with quote

Já zámečky měla rok a kousek a bylo to v pohodě, teda první den to bylo strašný, šíleně to bolelo a pak když mi je přitahovali, tak zase, ale jinak sem s tím problémy neměla, akorát se mi to cca 5x ulomilo (většinou když jsem jedla sušený banány Smile) tak mi to museli přilepovat, ale jinak fakt v pohodě.

Jenomže .... ono se to stejně zase rozjelo a to jsem pak fakt pravidelně nosila ty vyndavací (asi rok) a už to mam jako jsem to měla Rolling Eyes
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Next
Page 2 of 15

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms