sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Interrupce
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Odsuzujete interrupci?
Ano, vždy
1%
 1%  [ 1 ]
Ano, kromě nutnosti ze zdravotních důvodů
13%
 13%  [ 7 ]
Nevím
7%
 7%  [ 4 ]
Ne, je to lepší než přivést dítě do špatných podmínek
20%
 20%  [ 11 ]
Ne, je to rozhodnutí každého
54%
 54%  [ 29 ]
Ne, radši tohle než dát své dítě do řady k adopci
1%
 1%  [ 1 ]
Total Votes : 53

Author Message
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Mon 26.3.2007 20:01    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Já jsem zrovna nemyslela, že se všechny děti narodí postižený Laughing Ale prostě, že je s dětma tolik starostí, i s těma zdravýma, že na to asi fakt nemám Confused

no ale skoro to tak vypadalo, proto jsem to napsala Smile nebo jsem nevedela, ze jsi to brala tak celkove Smile

ja nevim, taky se nad detma nerozplyvam, nesislam na ne a strasne me rusi, ale na druhou stranu nechci byt ve stari sama. Myslim, ze to na me taky prijde, navic pritel chce sest dvojcat Laughing Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 27.3.2007 8:19    Post subject: Reply with quote

Trematoda wrote:
Promin, nerada zasahuju do tehle diskuse (jakozto i do jakekoli jine), ale mam dojem, ze spousta ZDRAVYCH lidi nedokaze zit "plnohodnotnej lidskej zivot". A mimochodem, pro tvou informaci, deti s Downovym syndromem vnimaji - a to poradne. Nevim, v jakem ustavu jsi byla. Ja byla na navsteve ve zvlastni skole a deti s Downovym syndromem ti po par hodinach ani jako postizene neprijdou. V dnesni dobe, kdy se dokazi integrovat natolik, ze mohou i chodit do prace, nemuzu souhlasit s tvym nazorem...


Nemusíš. I když mě někdo může odsoudit, já bych na to asi neměla, starat se o postižený dítě.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
broocinka
nevim, fakt nevim.


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 225

PostPosted: Tue 27.3.2007 19:49    Post subject: Reply with quote

Pokud by moje dítě ( plod) byl deformovaný stylem - nedovivynutá končetina, lehká forma DS a podobně, tak bych si dítě nejspíše nechala. aLe muselo by to být rozhodnutí i mého patrnera / muže.

Pokud by se jednalo o těžkou vadu, kde by bylo riziko, že dítě po pár hodinách zemře, nebo riziko těžké mentální vady, tak bych šla na potrat.

ALe stejně bychom to museli probrat s partnerem / mužem. Bylo by to dítě nás obou, takže já sama ani nemám právo udělat tohle rozhodnutí bez jeho souhlasu - podpory.
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Tue 27.3.2007 19:56    Post subject: Reply with quote

Rhiannon wrote:
Berus wrote:
Ve 12.týdnu by měl gynekolog na kvalitním ultrazvuku odhalit závažné vývojové vady plody, nevyvíjení se částí těla a tak podobně.

takze kdyz se nevyvine nejaka cast tela, rekneme koncetina, tak to uz je vada, se kterou byste si dite nenechaly?

viz příspěvek Ness zde: http://sfera.pravy.net/viewtopic.php?p=113831#113831
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Tue 27.3.2007 20:51    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 27.3.2007 21:11    Post subject: Reply with quote

Dneska jsem četla článek o interupci ve 30ti..jakože z důvodu, že slečna má pouze milence, rozvíjející se karieru a podnájem v 1+1..a jestli si dítě nechat nebo jít na potrat..

Mě je skoro 25..a na to abych se rozhodovala jestli jít na potrat kvuli tomu že nic nemam mi to přijde dost vysoký věk..vzhledem k tomu, že slečna z článku by ještě někdy dítě chtěla mít, je 30 na interupci dost rizikových..co se týče další možnosti otěhotnění a donošení miminka..
Já bych asi myslela na to, že mi mužou pomoct rodiče a vim že by pomohli, přítelova maminka si přeje vnoučka.. přítel si miminko nějak zvlášt zrovna nepřeje, ale vim, že by se k tomu postavil čelem.Necht si vzít dítě ve 30ti je podle mě velká blbost i kdybych měla být svobodná matka..

Co si myslíte vy o potratu ve 30ti?
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Tue 27.3.2007 21:17    Post subject: Reply with quote

hope, urcite by hralo roli to, jestli bych mohla jeste potom dobre otehotnet nebo ne, protoze at chceme nebo ne, kolem te 30 to zacina tukat na dvere Confused a kdybych treba v 35 nemohla otehotnet, urcite bych si to vycitala...teda tady je to individualni, nekdo otehotni uplne v pohode a nekdo ne Confused
je to kazdeho vec, ale ja osobne bych si asi dite nechala(teda jen teoretickej odhad samozrejme, zalezelo by i na celkove situaci, praci atd...a na partnerovi).

zrovna dneska rano jsem neco podobneho chtela napsat, pak jsem to ale nejak vzdala Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Wed 28.3.2007 5:25    Post subject: Reply with quote

Ve 30ti bych si ho už asi nechala.. Pokud bych teda nebyla nějak sociálně slabá nebo nemocná apod.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 28.3.2007 10:32    Post subject: Reply with quote

No já nevím, když lidi neodsuzujou holku, která jde v 18 tak proč by měli odsuzovat tu, která jde ve 30? Zvlášť když je v takové situaci jako ta slečna co o ní psala hope-má jen milence, byt 1+1 a zrovna pracuje na kariéře. Třeba děti nechce vůbec.
Back to top
View user's profile Send private message  
katule dee
kytky 2, meta: 400
kytky 2, meta: 400


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 399

PostPosted: Wed 28.3.2007 10:56    Post subject: Reply with quote

proste rozhodnuti kazdeho z nas Cool Nevim proc se o tom porad vedou spory a politici a jini vymysleji zakony a prikazy, co je jim do..zadecku do toho?!?!????!!!!?? Vrazdik
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 28.3.2007 12:28    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
No já nevím, když lidi neodsuzujou holku, která jde v 18 tak proč by měli odsuzovat tu, která jde ve 30? Zvlášť když je v takové situaci jako ta slečna co o ní psala hope-má jen milence, byt 1+1 a zrovna pracuje na kariéře. Třeba děti nechce vůbec.


ona právě dítě chtěla, ale ne zrovna ted.. nejde tu o to někoho odsoudit, ale o váš názor..

pak znám horší případy a mladší holky co si dítě nechaly na nepracovaly ani na karieře a ani neměly pronajatej 1+1..je to každýho věc..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Wed 28.3.2007 14:03    Post subject: Reply with quote

broocinka wrote:
ALe stejně bychom to museli probrat s partnerem / mužem. Bylo by to dítě nás obou, takže já sama ani nemám právo udělat tohle rozhodnutí bez jeho souhlasu - podpory.


Na tohle mam jiny nazor. Ja to beru tak, ze sice dite je obou, ale tehotna jsem ja, tehotenske strasti si vyzeru taky ja, kila priberu taky ja, rodit budu taky ja a starat se o dite prevazne taky ja, cast kariery obetuju taky ja atd. Nerikam, ze by diskuze nebyla, ale konecne rozhodnuti by bylo moje.

Co se tyce otazky hope, tak si myslim, ze kazdy je sveho stesti strujcem. Doktor ji jiste poucil o riziku potratu ve 30, tak asi ty ostatni duvody byly padnejsi. Nevidim ani zadne hrdinstvi v tom otehotnet kvuli rodicum, ze by si prali vnoucka. A kdyz si predstavim, ze ja bych mela jen tak milence, byt nic moc a rozjetou karieru a po diteti bych neprahla, udelala bych to taky, protoze vim, ze jinak by to dite trpelo. To by mi prislo sobectejsi spis.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Page 9 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms