sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Interrupce
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Odsuzujete interrupci?
Ano, vždy
1%
 1%  [ 1 ]
Ano, kromě nutnosti ze zdravotních důvodů
13%
 13%  [ 7 ]
Nevím
7%
 7%  [ 4 ]
Ne, je to lepší než přivést dítě do špatných podmínek
20%
 20%  [ 11 ]
Ne, je to rozhodnutí každého
54%
 54%  [ 29 ]
Ne, radši tohle než dát své dítě do řady k adopci
1%
 1%  [ 1 ]
Total Votes : 53

Author Message
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Sat 24.3.2007 22:30    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:


Mmch, mám otázku. Nechaly byste si dítě, kdyby vám na ultrazvuku řekli, že bude nějakým způsobem postižené?


nevim, pokud by to postizeni bylo lehke, miminko bych si nechala. U tezkeho postizeni bych to resila s partnerem, s rodici, predstava, ze se tesim na miminko a pak takova rana, to musi zatemnit mozek a ochromit uvazovani, urcite bych nedokazala rozhodnout sama
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 24.3.2007 22:31    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 13:09; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sat 24.3.2007 22:31    Post subject: Reply with quote

Berus wrote:
maxmiliana wrote:
E.x.i.l.i.a wrote:
Mmch, mám otázku. Nechaly byste si dítě, kdyby vám na ultrazvuku řekli, že bude nějakým způsobem postižené?
Z ultrazvuku se pozna jake postizeni?

Ve 12.týdnu by měl gynekolog na kvalitním ultrazvuku odhalit závažné vývojové vady plody, nevyvíjení se částí těla a tak podobně.

navic tusim i nejake geneticke vady se delaji z plodove vody...
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Sat 24.3.2007 22:32    Post subject: Reply with quote

Lucrezia wrote:
Berus wrote:
maxmiliana wrote:
E.x.i.l.i.a wrote:
Mmch, mám otázku. Nechaly byste si dítě, kdyby vám na ultrazvuku řekli, že bude nějakým způsobem postižené?
Z ultrazvuku se pozna jake postizeni?

Ve 12.týdnu by měl gynekolog na kvalitním ultrazvuku odhalit závažné vývojové vady plody, nevyvíjení se částí těla a tak podobně.

navic tusim i nejake geneticke vady se delaji z plodove vody...


ano delaji, zname takhle nepoznali ze jeji chlapecek ma obracene narostle tepny do srdce, kdyz ji zmodral pani doktorka ji rekla ze je nejaka hystericka matka. Ted v roce ma za sebou malej tri operace srdce, ale je z nej krasny dite
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Mon 26.3.2007 5:48    Post subject: Reply with quote

Kdyby to bylo postižení typu Downův syndrom nebo podobný, kdy to dítě nemá šanci prožít plnohodnotnej lidskej život a ani pořádně nevnímá, nenechala bych si ho. Byla jsem kdysi v ústavu pro mentálně postižený holky a ... Sad NE.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Trematoda
kytky 0, meta: 25


Joined: 01 Mar 2007
Posts: 14

PostPosted: Mon 26.3.2007 15:04    Post subject: Reply with quote

Matylda wrote:
Kdyby to bylo postižení typu Downův syndrom nebo podobný, kdy to dítě nemá šanci prožít plnohodnotnej lidskej život a ani pořádně nevnímá, nenechala bych si ho. Byla jsem kdysi v ústavu pro mentálně postižený holky a ... Sad NE.


Promin, nerada zasahuju do tehle diskuse (jakozto i do jakekoli jine), ale mam dojem, ze spousta ZDRAVYCH lidi nedokaze zit "plnohodnotnej lidskej zivot". A mimochodem, pro tvou informaci, deti s Downovym syndromem vnimaji - a to poradne. Nevim, v jakem ustavu jsi byla. Ja byla na navsteve ve zvlastni skole a deti s Downovym syndromem ti po par hodinach ani jako postizene neprijdou. V dnesni dobe, kdy se dokazi integrovat natolik, ze mohou i chodit do prace, nemuzu souhlasit s tvym nazorem...
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35501

PostPosted: Mon 26.3.2007 15:07    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Mon 13.8.2007 9:19; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
chewing_cow
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2155
Location: ano

PostPosted: Mon 26.3.2007 16:28    Post subject: Reply with quote

Trematoda wrote:
Matylda wrote:
Kdyby to bylo postižení typu Downův syndrom nebo podobný, kdy to dítě nemá šanci prožít plnohodnotnej lidskej život a ani pořádně nevnímá, nenechala bych si ho. Byla jsem kdysi v ústavu pro mentálně postižený holky a ... Sad NE.


Promin, nerada zasahuju do tehle diskuse (jakozto i do jakekoli jine), ale mam dojem, ze spousta ZDRAVYCH lidi nedokaze zit "plnohodnotnej lidskej zivot". A mimochodem, pro tvou informaci, deti s Downovym syndromem vnimaji - a to poradne. Nevim, v jakem ustavu jsi byla. Ja byla na navsteve ve zvlastni skole a deti s Downovym syndromem ti po par hodinach ani jako postizene neprijdou. V dnesni dobe, kdy se dokazi integrovat natolik, ze mohou i chodit do prace, nemuzu souhlasit s tvym nazorem...

Já mám třeba zrovna DS na tom seznamu kdy bych uvažovala o tom že si to dítě spíš nechám. I když záleží na tom mentálním postižení... Ježiš teď si připadám jak když si vybírám na trhu.. Embarassed ...ale nevim jak líp to napsat..
_________________
No moc nekoukejte. Chci zpátky olymp.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Mon 26.3.2007 16:35    Post subject: Reply with quote

Berus wrote:
Ve 12.týdnu by měl gynekolog na kvalitním ultrazvuku odhalit závažné vývojové vady plody, nevyvíjení se částí těla a tak podobně.

takze kdyz se nevyvine nejaka cast tela, rekneme koncetina, tak to uz je vada, se kterou byste si dite nenechaly?
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30698

PostPosted: Mon 26.3.2007 16:49    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 7.5.2008 7:09; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 26.3.2007 16:55    Post subject: Reply with quote

O vikendu jsme se o tom bavily s kamaradkou (taky tehule) a nejak jsme dosly k tomu, ze to musi byt predevsim strasny pocit nespravedlnosti, ze se neco takoveho stane zrovna nam. Kdyz jenom kouknu kolem sebe, vidim zensky, ktere v tehotenstvi kourily, chlastaly a kdyz se kouknu trochu dal, tak treba blba Pergnerova i fetovala a vsechny maji zdrava mimca. A ted si jen predstavim, ze ja delam vsechno tak jak se ma a mela bych treba postizene dite? Asi ne, na tohle nemam, deti mam rada a chci je, ale nevidim je jako smysl zivota a nedokazala bych jim podridit jeho zbytek, coz by asi u postizeneho ditete byla nutnost. Samozrejme by zalezelo na mire postizeni, ale neco zavaznejsiho NE. Je mi jasne, ze manzel by nesouhlasil, ale to je tak jedine, co by mohl.

Co se tyce otazky Rhi, ja bych asi mela spis problem s mentalnim postizenim, nez s telesnym.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Mon 26.3.2007 19:21    Post subject: Reply with quote

No to tělesný postižení je asi jednodušší poznat. K poškození mozku taky často dochází při porodu, takže pak už je to takový blbý, to dítě najednou "odložit" Confused Já nevím, fakt asi nechci mít děti, když si vezmu, co všechno to přináší za komplikace Embarassed
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Trematoda
kytky 0, meta: 25


Joined: 01 Mar 2007
Posts: 14

PostPosted: Mon 26.3.2007 19:24    Post subject: Reply with quote

To je fakt, staci otevrit ucebnici genetiky a cloveka okamzite prejdou rozmnozovaci choutky Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Mon 26.3.2007 19:38    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
No to tělesný postižení je asi jednodušší poznat. K poškození mozku taky často dochází při porodu, takže pak už je to takový blbý, to dítě najednou "odložit" Confused Já nevím, fakt asi nechci mít děti, když si vezmu, co všechno to přináší za komplikace Embarassed

nemaluj hned certa na zed, narodi se i miliony uplne zdravejch deti Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Mon 26.3.2007 19:47    Post subject: Reply with quote

Já jsem zrovna nemyslela, že se všechny děti narodí postižený Laughing Ale prostě, že je s dětma tolik starostí, i s těma zdravýma, že na to asi fakt nemám Confused
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 8 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms