sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Interrupce
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Odsuzujete interrupci?
Ano, vždy
1%
 1%  [ 1 ]
Ano, kromě nutnosti ze zdravotních důvodů
13%
 13%  [ 7 ]
Nevím
7%
 7%  [ 4 ]
Ne, je to lepší než přivést dítě do špatných podmínek
20%
 20%  [ 11 ]
Ne, je to rozhodnutí každého
54%
 54%  [ 29 ]
Ne, radši tohle než dát své dítě do řady k adopci
1%
 1%  [ 1 ]
Total Votes : 53

Author Message
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 12.3.2007 19:59    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
Sice nemyslím, že mám nějaké problémy, ale jistota je jistota, začnám mít paranoiu, že budu neplodná jako trest za to, co jsem prováděla Confused


ani nevis, jak casto tohle napada me Confused
sice uz ne v souvislosti s neplodnosti, ale s tim, aby dite bylo zdrave a vsechno bylo v poradku. Taky jakoby cekam nejaky trest za "hrichy mladi" Embarassed

jinak potraty - kdybych byla otehotnela kdykoli predtim, nez vztah s manzelem zacal mit nejaky smysl, sla bych na potrat. Nebyla jsem na dite psychicky pripravena, nechtela jsem ho, nemela jsem zazemi a urcite bych mu nemohla dat to, co by potrebovalo. Zeny, ktere se pro potrat rozhodnou, neodsuzuju, spis je lituju, protoze asi musi byt tezke se s necim takovym vnitrne vyporadat. Teda pokud to neni pripad neco jako psala evianek, z tech je mi spis spatne Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 12.3.2007 19:59    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Mon 12.3.2007 20:05    Post subject: Reply with quote

Mo Cuishle wrote:
asi jsem divná a necitlivá, když to tady tak čtu, jak se všichni těší, až budou mít děti Embarassed

jestli ano, tak rozhodne nejsi sama Wink

Zeny, ktere podstoupily interrupci, nesoudim a neodsuzuju. Nedovedu si predstavit, ze bych mela dite, netouzim po nem, nemam potrebu byt mama. Pravda, taky si nedovedu realne predstavit ze bych na potrat sla, proste tehotenstvi pro me osobne znamena jak psala Lenore toho vetrelce v mem tele a desi me, ale netusim jak bych reagovala, kdybych ted otehotnela.
O tech, pro ktere je potrat proste "trochu silnejsi antikoncepce" si samozrejme myslim sve.
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30731

PostPosted: Mon 12.3.2007 20:08    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 7.5.2008 7:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Mon 12.3.2007 20:17    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30731

PostPosted: Mon 12.3.2007 20:19    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 7.5.2008 7:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 12.3.2007 20:22    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29921

PostPosted: Mon 12.3.2007 20:22    Post subject: Reply with quote

Já jsem se dneska ve škole dozvěděla, že se nesou drby, že prý jsem těhotná Laughing
Protože mi teď často bývá poránu špatně Rolling Eyes
No těhotná nejsem a nechci být a mám z toho hrůzu, ale taky věřím, že kdyby na to přišlo, tak bych změnila názor.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 22.3.2007 19:11    Post subject: Reply with quote

Polce odmítli potrat, teď musí platit
Štrasburk, Praha - Oslepnout, nebo porodit dítě? Takovou volbu měla řešit Alicja Tysiącová z Varšavy. Polský stát její dilema vyřešil za ní. Přestože pětatřicetiletou svobodnou matku dvou dětí před vážným zhoršením zdravotního stavu varovalo hned několik očních lékařů, nenašel se v přísně katolickém Polsku nikdo, kdo by jí svolení k potratu vydal. Žena porodila dcerku Julii, dnes má 26 dioptrií a vidí sotva na metr a půl. A v těchto dnech vyhrála boj s polským státem.

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku nařídil Polsku vyplatit Alicji Tysiącové odškodné ve výši 25 000 eur, což je v přepočtu téměř 696 tisíc korun.

Rozsudek přišel právě ve chvíli, kdy se Liga polských rodin snaží prosadit zákon o úplném zákazu všech potratů. Přitom už dosavadní polský potratový zákon patří k nejpřísnějším na světě. Podle něj mají ženy právo požádat o interrupci, pouze pokud je poškozený plod, jestliže ženu někdo znásilnil nebo je-li těhotenstvím ohrožené zdraví matky. Praxe v polských nemocnicích však bývá ještě tvrdší. Lékaři, který překročí zákon, totiž hrozí vězení. „Doufám, že výrok soudu pomůže i jiným ženám a lékaři s námi přestanou zacházet jako s věcmi,“ řekla Tysiącová polským novinářům na tiskové konferenci.

Rozhodnutí soudu, který se postavil na stranu ženy, zaplnilo titulní strany všech polských deníků a vzbudilo vlnu diskusí. Polská média dokonce hovoří o skandálu. „Máme platit odškodnění osobě, která chce zamordovat svoje děti? Takový je ideový pohled Rady Evropy?“ citoval list Rzecpospolita lídra Ligy polských rodin Romana Giertycha. Právě tato polská krajně pravicová strana, která sjednotila řadu národně-katolických stran, usiluje o zakotvení návrhu na úplný zákaz potratů v zemi přímo do polské ústavy. Dosud se v Polsku s 38 655 000 obyvateli podrobí ročně legální interrupci dvě stě žen.

Zákaz potratů rozděluje Polsko na dva stejně velké tábory. Z průzkumu, který zveřejnil deník Rzeczpospolita, však vyplývá: počet odpůrců potratů v posledních letech v katolické zemi neustále stoupá.

Ta zvýrazněná věta mě dorazila nejvíc. A vůbec je to Rolling Eyes Zvracik
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Thu 22.3.2007 19:40    Post subject: Reply with quote

ne že bych byla momentálné ohrožena rizikem otéhotnění a chtěla v tom pŕípadě jít na potrat, ale jsem ráda, že nežiju v polsku Confused
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29921

PostPosted: Thu 22.3.2007 19:44    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
nebo je-li těhotenstvím ohrožené zdraví matky


To v tomhle případě docela bylo, ne? Fakt síla Confused
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 22.3.2007 19:56    Post subject: Reply with quote

No právě. Chudina. Ta Liga polských rodin, to musí být totální šílenci, už jsem od nich četla nebo slyšela pár dalších takových hrozných hlodů Rolling Eyes Jako říct o ženě, které hrozí vážné komplikace když bude těhotná a porodí, že chce zamordovat své děti je ta největší ubohost. Kdo si myslí, že jsou, že můžou tak mluvit?
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9784

PostPosted: Fri 23.3.2007 1:38    Post subject: Reply with quote

Ono je Polsko vůbec v mnoha směrech pozoruhodný stát.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 23.3.2007 6:21    Post subject: Reply with quote

OMG Shocked Proboha, a co to je propaganda homosexuality? Myslik Začínám být taky ráda, že nežiju v Polsku, co je moc to je moc...je mi fuk v co kdo věří, pokud tím neubližuje a nesnižuje ostatní a právě to (fanatičtí?) polští katolíci dělají.
Back to top
View user's profile Send private message  
katule dee
kytky 2, meta: 400
kytky 2, meta: 400


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 399

PostPosted: Fri 23.3.2007 7:00    Post subject: Reply with quote

uprime holky? Nevim, vazne nevim. Mela jsem nedavno období kdy jsem přehodnotila názor a tvrdila, že bych si prcka snad i nechala, ale teď se zase všechno změnilo. Přítel díte má, jsou mu čtyři a když ho hlídám...nevím, zatím se prostě necítím tak .. obětavá.. abych tomu clovíckovi věnovala celý život a byla mamou na plny uvazek.. A to to opravdu je, kazdy den, kazdou minutu, veskere vase plany se od toho odvijeji, neni to o tom, co chcete vy, ale jak se citi a co chce prcek. Ja vim, je to normalni, ale v tomhle jsem zatim ditetem spis ja. Takze závěrem : doufejme, že neotěhotnim Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 6 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms