sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Interrupce
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Odsuzujete interrupci?
Ano, vždy
1%
 1%  [ 1 ]
Ano, kromě nutnosti ze zdravotních důvodů
13%
 13%  [ 7 ]
Nevím
7%
 7%  [ 4 ]
Ne, je to lepší než přivést dítě do špatných podmínek
20%
 20%  [ 11 ]
Ne, je to rozhodnutí každého
54%
 54%  [ 29 ]
Ne, radši tohle než dát své dítě do řady k adopci
1%
 1%  [ 1 ]
Total Votes : 53

Author Message
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Mon 12.3.2007 9:13    Post subject: Interrupce Reply with quote

Založila jsem radši nový téma, příspěvky ve Smutných událostech kolem nás jsou promíchaný..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Mon 12.3.2007 9:27    Post subject: Reply with quote

Ja to neodsuzuju, podle me je to rozhodnuti kazdeho. Vlastne bych asi opakovala Lothorien a Greenwood z tematu, co jsi jmenovala. Prijde mi to jako lepsi moznost, nez privest dite do spatnych podminek.
Matka musi byt na dite pripravena a opravdu ho chtit, pak nemuze byt asi dost dobra matka... Neberu potrat jako "zabiti", "vrazdu". Uprimne nechapu, jak to nekde muze byt zakazane, to je jak v praveku Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Mon 12.3.2007 9:31    Post subject: Reply with quote

Já myslím, že v pravěku to zakázaný nebylo Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Mon 12.3.2007 9:32    Post subject: Reply with quote

Já to neodsuzuji, i když by se ženy měly chránit, aby k takovýmto věcem docházelo minimálně. Ale stát se to může a je to každého rozhodnutí. Nechápu, jak se to může někde zakazovat Shocked Na druhou stranu, lepší volbou je pro mě určitě adopce.
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Mon 12.3.2007 9:37    Post subject: Reply with quote

Jak už tady někteří vědí, já na potratu byla. Bylo mi 20, chodila jsem 14 dní do prváku na vejšku, s otcem dítěte jsem už 3/4 roku nechodila, jen se občas scházela. Bohužel. On zájem neměl, byl to ožrala. Zájem by neměla ani celá jeho rodina. Já bydlela u rodičů, byt 3+1, neměla ani svůj pokoj. Ten měl jen bratr. Já už pár let spala na chodbě na rozkládacim křesle. Neměla jsem ani kousek toho bytu pro sebe. Neměla jsem peníze, to, co jsem měla od rodičů našetřeno, jsem bláhově a nenávratně vrazila do bydlení s ex. Naději jsem viděla v tý vejšce, co jsem zrovna začala. Byla jsem kráva, že jsem spala s ožralou, i když jsem vysadila prášky a zařekla se, že s nim už nikdy. Byla jsem strašně BLBÁ. A jediný východisko bylo tohle. Rodiče s tim počítali. Kdybych si to nechala, zkomplikovala bych život nejen sobě a rodičům, ale hlavně tomu dítěti. Nemělo by to, co bych mu jednou chtěla dát. Žilo by jen z nutnejch věcí. Neměla bych peníze na to, abych ho brala na výlety, na poutě, nemohla bych mu kupovat hračky, co by měly jiný děti, nemělo by tolik dobrot. Prostě by to byla znouzectnost a to bych pro svoje dítě nechtěla. Nemělo by tátu, možná by bylo nemocný, po alkoholikovi, kterej ho počal v opilosti a vyhulenosti. A kdybych ho donosila, abych ho dala k adopci, nepřežila bych to. To si ani nechci představovat. Nedokázala bych se ho zříct po tom, co bych ho donosila a porodila. Zjistila jsem to a za 5 dní už bylo pryč. Šlo to rychle. Já si to ani neuvědomovala. Až po tom. Nejhorší dny mýho života, byla jsem tak na dně, jako nikdy. Hrabala jsem se z toho dlouho a nebudu to mít za sebou nikdy. Už nikdy nedopustim, aby se mi něco takovýho stalo, a už nikdy bych nešla na potrat.

Každej na to má právo. Neodsuzuju to. Ale je to HNUS. Ale větší hnus je podle mě porodit dítě a dát ho do popelnice, do křoví na pospas osudu, nebo dokonce zabít. Tohle už vražda je.

Moje známá byla na potratu 11x, další 8x. Nechápu.
_________________


Last edited by Matylda on Mon 12.3.2007 9:39; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Mon 12.3.2007 9:39    Post subject: Reply with quote

Jinak abych taky napsala něco k tématu - interrupce je pro mě osobně dost nepřijatelná, nemohla bych to udělat, pokud by k tomu nebyl "objektivní důvod".
Jinak si myslím, že je to každého věc, jak se k tomu postaví a jak se s tím vypořádá.

Ale teď se mi zdál sen, že jsem si dělala test, zjistila jsem, že jsem těhotná a moje první myšlenka byla - fuj, nechci v sobě vetřelce, rychle na potrat Rolling Eyes. Tak kdybych měla na dítě reagovat takhle, to je asi opravdu lepší ta interrupce.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Mon 12.3.2007 9:42    Post subject: Reply with quote

Matylda wrote:
zkomplikovala bych život nejen sobě a rodičům, ale hlavně tomu dítěti. Nemělo by to, co bych mu jednou chtěla dát. Žilo by jen z nutnejch věcí. Prostě by to byla znouzectnost a to bych pro svoje dítě nechtěla.
Každej na to má právo. Neodsuzuju to. Ale je to HNUS. Ale větší hnus je podle mě porodit dítě a dát ho do popelnice, do křoví na pospas osudu, nebo dokonce zabít. Tohle vražda je.

Presne tohle si myslim, to dite by tim hodne trpelo, kdyby nemelo to, co by mu matka chtela dat a ta matka by tim trpela taky.
Souhlasim.
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Mon 12.3.2007 9:46    Post subject: Reply with quote

Matylda wrote:

Moje známá byla na potratu 11x, další 8x. Nechápu.

Shocked To je hnus. Jak může být někdo tak nezodpovědný?

Matyldo, na tvém místě bych se asi zachovala stejně, muselo to být pro tebe těžké Confused

Jinak jsem ráda, že jsou babyboxy, snad bude alespoň o trošku méně případů dětí v popelnici, pohozených....
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Mon 12.3.2007 9:48    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:

Ale teď se mi zdál sen, že jsem si dělala test, zjistila jsem, že jsem těhotná a moje první myšlenka byla - fuj, nechci v sobě vetřelce, rychle na potrat Rolling Eyes. Tak kdybych měla na dítě reagovat takhle, to je asi opravdu lepší ta interrupce.


Napriklad tieto prvotne myslienky by som ja u seba vobec nebrala vazne. Ak je to neplanovane, je to pomerne caste a relativne "normalne". Prisla nahla zmena, necakana, neplanovana a clovek nema pocit, ze uz bolo dost zivota aky viedol, chce ho "spat". To ostatne si vacsinou uvedomi az po tom prvotnom soku a casto si to miminko necha aj ked prvna myslienka bola "votrelec".
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29901

PostPosted: Mon 12.3.2007 9:53    Post subject: Reply with quote

Melly, to je jasný. Kdybych teď otěhotněla, tak bych se nakonec na to dítě asi těšila, i když mám vyloženě období, že děti strašně nechci.
Ale chápu, že někdo takhle reagovat může a nezmění se to. To by pak to dítě bylo vážně chudák Confused
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Mon 12.3.2007 9:53    Post subject: Reply with quote

Matylda wrote:
Moje známá byla na potratu 11x, další 8x. Nechápu.

Ja hlavne nechapu to, ze ty zeny pokazde znovu otehotnely. U interrupce je vzdycky riziko, ze uz nebudou moct mit dite... Confused
A taky ze byly tak strasne nezodpovedne a nechranily se Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Mon 12.3.2007 10:17    Post subject: Reply with quote

odmazano na prani. --che
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Mon 12.3.2007 10:34    Post subject: Reply with quote

Ta, co byla 11x, má dvě dcery. Ta, co byla 8x, ale vlastně to bylo 9x, jsem se spletla, tak neužívala antikoncepci, protože v tý době to byl dost driják a na kondomy byla alergická. Ale ten její manžel si prostě nedával pozor ani po tom všem, a nakonec se s nim kvůli tomu rozvedla..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Mon 12.3.2007 10:42    Post subject: Reply with quote

Kdyby zakazali potraty, myslite, ze byste se vic chranili?
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Mon 12.3.2007 10:44    Post subject: Reply with quote

Rose Madder wrote:
Kdyby zakazali potraty, myslite, ze byste se vic chranili?


spis by je zase delali ruzni radobylekari s vidinou rychleho zisku. Zakazat potraty podle me neni dobre reseni.

edit: chranim se, i kdyz zakazane nejsou, postinor nebo dokonce potrat neberu za vhodnou formu ochrany pred koncem zivota bez deti (nerikam ochrany proti poceti, ptz to je blbost)


Last edited by kecka on Mon 12.3.2007 10:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 1 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms