sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Zakrslý králíček
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Sat 31.3.2007 10:08    Post subject: Reply with quote

No je maličkej ještě, dneska je mu 8 týdnů Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Tue 3.4.2007 18:38    Post subject: Re: Zakrslý králíček Reply with quote

Nikky wrote:
Máte někdo doma tohohle králíčka? Já si ho ted pořídila a je uplně rozkošnej. Jmenuje se Kuba a je černej s bílýma flíčkama....
neví někdo v kolikátým týdnu bych s ním měla jít na očkování? Ted mu je 6.týdnů...


Já mám zakrslého králíčka taky,jmenuje se Flafy a je šedý,má 5 měsíců a váží něco málo přes půl kila. S králíčkem se chodí na očkování v 10 týdnech.
Zrovna je v pubertě takže se zněj stalo pěkné prase a rošťák,ale jak puberta skonči tak bude zase vše ok,pry,teda doufám Myslik
Je to ale super,je jak pes,chodí za mnou,mazlí se,skáče,skotačí,je to sranda Razz je to moje mucka Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Tue 3.4.2007 20:19    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Nikky on Tue 27.5.2008 12:08; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Tue 3.4.2007 20:23    Post subject: Reply with quote

Jj,neboj,ten den příjde a pak se bude chtít mazlit pořád,jako ten náš,taky dlouho nechtěl a utíkal před náma,ale jak si na nás zvykl úplně tak už se nechá mazlikovat a poslední dobou už se nechá i pusinkovat. Nejvíce se mi líbí že nás někdy čeká u dvěří až příjdem anebo jak slyší klíče ve dveřích tak běží nás přivítat
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Tue 3.4.2007 20:29    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Nikky on Tue 27.5.2008 12:08; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Wed 4.4.2007 11:27    Post subject: Reply with quote

jj,to dělají všichni králíčci,takhle si hrají a dávají najevo že jsou šťastní a spokojení,nejlepší je jak začnou sprintovat jak maratonci Laughing A už tí líže ruku nebo jinou část těla??? Pokud ne tak se na to těš je to úžasné a tím ti dává najevo že tě má rád. Pak jak příjde do puberty tak se nelekni,stane z něj menší čuně,ale to zase přejde.Ale začně ti obíhat nohy dokolečka a vydávat takové mručivé zvuky...Flafy to teď dělá pořád-namlouvá si mě Laughing
Nebo je super že když si lehnu na zem,tak ke mně přiběhne,skočí na mě a začne po mě poskakovat.
Back to top
View user's profile Send private message  
sawatdee
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 5334

PostPosted: Wed 4.4.2007 21:56    Post subject: Reply with quote

Holky,kolik davate tem vasim bobkum sena a jak dlouho jim to vydrzi? A jakou mate podestylku?
_________________

If it makes you happy
It can't be that bad
If it makes you happy
Then why the hell are you so sad...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Thu 5.4.2007 7:20    Post subject: Reply with quote

Já sem Flafymu koupila velké jesle a vždy je má plné a vydrží mu jak kdy,někdy jeden den,někdy dva a někdy tři dny. Jinak v kleci má ručník,on už chodí dělat svou potřebu do rohového záchodu a tak mu chci dát komfort. Ale já ho mám stejně puštěného nonstop takže do klece se chodí akorát najíst a vyčůrat(vybobkovat). Dále má pořád po tlapce tvrdý chleba,mrkev a trošku zrní a taky karton na trhání.

Jinak pokud tvůj králíček ještě neumí chodit na toaletu tak mu dej po celé kleci nějaké stelivo které potom bude mít i v toaletě.Nechej mu to tam tak 2 týdny a pak to dej do toalety a do zbytku klece mu dej koberec s krátkýma chlupama nebo ručník.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Thu 5.4.2007 7:58    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Nikky on Tue 27.5.2008 12:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Thu 5.4.2007 11:24    Post subject: Reply with quote

Ano,dej mu jako podestýlku to co pak budeš chtít dávat do jeho toalety a nech mu to v celé kleci 2 týdny.Pak mu kup rohový záchod pro králíčky,stojí cca 100,- a dej mu ho do rohu kde bude nejvíce čurat a bobkovat,do záchou dej tu podestýlku a po celé kleci dej koberec.Většina králíčku to hned pochopí co mají udělat.Pokaždé když skočí do záchodu tak ho pohlaď a pochval,to si hned zapamatují.
Moc ale králíčka ze začátku nenuť ať není vyděšený...ze začátku si na všechno zvykají a hodně si pamatují jaký kněmu má kdo přístup.

Víš že ho musíš taky přeléčit na kokcidiozu????

Jinak mrkni na www.kralici.cz
Tam máš napsané vše co se týče stravy,výchovy,rozmnožování,nemocí atd atd a je tam i diskuze a chat,lidi tam jsou super a vždy se vším poradí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Thu 5.4.2007 11:28    Post subject: Reply with quote

Jo a taky když se ti pak vyčůrá nebo vybobkuje jinde tak ho vezmi a důrazně řekni ,,ne" a zakruť hlavou,dej ho do toalety a řekni ,,tady ano" a zakývej hlavou a pohlaď ho,zapamatuje si to.

Zapamatuje si co je ne a co ano a pak je sranda že když mu dáš něco co on nechce nebo mu nechutná tak několikrát zakroutí hlavou Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Thu 5.4.2007 11:29    Post subject: Reply with quote

jak přeléčit jako? Příští týden s ním jdu na první očkování, tak snad mi tam všechno řekne. Tak já to teda zkusim s tou podestýlkou, protože on třeba čůrá do klece, ale když je puštěnej, tak bobkuje všude okolo, a to se mi nelíbí.. Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Thu 5.4.2007 11:54    Post subject: Reply with quote

Kup mu jednu toaletu i mimo klec,vždy si mimo klec najde nějaké místo kde ti bude chodit a tak předejdeš problémům.
Ze začátku bys ho měla pouštět tak na 15 minut a postupně dobu prodlužovat.Nejdříve ho totiž musíš naučit čistotě a pak ho až nechat puštěného. Flafy začal běhat po bytě až ve 3 měsících.Nejdříve sem ho naučila čistotě a pak až věděl kde má chodit na záchod tak sem ho pustila ven. Neboj,všechno se naučí,chce to jen čas a trpělivost a hlavně na něho nekřičet,špatně to snášejí.

No musíš ho přeléčit,protože malý králíček na tu nemoc umírá.Dokud nebude přeléčený tak mu nedávej žádne ovovce a zeleninu (kromě mrkve) Vet ti dá takový prášek a to mu dáš do vody a bude to. Ale přeléčení a očkování se nedělá dohromady. Flafy byl nejdříve přeléčený a pak naočkovaný proti myxomatoze a po třech týdnech naočkovaný proti moru.

Taky dávej pozor na změnu stravy,vše musí být postupně,nesmíš udělat nic ráznaráz,jinak se nafoukne a to je pak vážné. A pokud mu budeš chtít dát jablíčko tak mu dej jen kousek,jablíčka můžou,ale jen trošku,jinak může všechno,ale na všechno ho musíš zvykat......nejdříve kousíček a pak postupně zvyšovat. Jinak jak je malinký tak může papat větší dávky směsky,ale jak už bude velký tak směsky dávat jen trošku..moc pak tloustnou.

A taky mu kup minerální kámen,solné kolečko,vitamínové kapky,nějaké ty dropsy(to strašně milují)
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Thu 5.4.2007 12:05    Post subject: Reply with quote

leni moc děkuju za info, dneska jdu koupit záchůdek a zítra poreferuju Wink
Jo a seno...dáváš mu to po celý kleci nebo jen na jedno místo? A co máš za podestýlku? Já mám podestýlku pro kočky, kočkolyt a pak trošku pilin
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Thu 5.4.2007 12:13    Post subject: Reply with quote

Kup mu jesle a seno mu dej do jeslí,na zemi mu ho nenechávej nebo bude mít tendenci do něho čůrat.
Po kleci mám rozhozený ručník a v záchodě mám kočkolit (Mikeš) a čistím mu to co druhý den. Jinak v kleci má napáječku s vodou a mimo klec má mističku s vodou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Next
Page 3 of 15

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms