sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Cesta do Paříže
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
snoopyys
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1383

PostPosted: Sun 11.3.2007 9:39    Post subject: Cesta do Paříže Reply with quote

Tak jsme se s kámošema dohodli, že o prázdninách vyrazíme do Paříže. Protože se do toho nejvíce hrnu já tak to budu i organizovat. Bohužel s ním nemam moc zkušenosti a tak jsem Vás chtěla poprosit, jestli máte nějaké zkušenosti jak na to, tak sem s tím.

Vím, že v Paříži je nejlevnější ubytování ve "FORMULÍCH", ale vůbec nemůžu na internetu najít kolik to tak stojí.

V Paříži jsem byla už dvakrát s rodičema, ale takhle jet jen s kamarádama je něco jinyho.

Tak plosím plosím, kdo někdy takhle něco organizoval nebo má nějaký super tip kam zajít v Paříži, pište.
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 11.3.2007 9:44    Post subject: Reply with quote

Ja idem asi v lete do Pariza ku kamaratke. Mozem sa jej opytat, ci nevie o nejakych takych potrebnych veciach, zije tam.. mala by vecer prist alebo potom zajtra, uvidime. Ozvem sa. A co presne by si ptorebovala? V ktorej casti Pariza? Popr. len ubytovanie alebo aj nejake dalsie veci..?
Back to top
View user's profile Send private message  
snoopyys
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1383

PostPosted: Sun 11.3.2007 9:48    Post subject: Reply with quote

Já bych právě potřebovala sehnat levné ubytování. Jsme všichni studenti a tak si nemůžem dovolit nic moc drahého. Nejlepší by bylo, kdyby to ubytování bylo někde v Paříži (blízko centra), protože trmácet se každý den RERem nebo metrem by bylo trochu složitější.

Nevíš náhodou jak je to tam třeba s dobrýma hospodama? Teda teď si připadám jako alkoholik, ale napadlo mě že bysme se mohli podívat jak vypadají pařížské hospůdky. Jestli kamarádaka nezná nějakou příjemnou a né moc drahou Smile

Děkuji ti moc za info.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sun 11.3.2007 9:55    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Sat 10.7.2010 22:05; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 11.3.2007 9:57    Post subject: Reply with quote

Mozno par veci, ktore sa ti budu hodit:

prakticke informacie Arrow
otvaracie hodiny bánk: Pondelok až sobota od 9:00 do 12:00 a od 14:00 do 17:00.

nocne kluby: zatvaraju sa o 05:00

Limitovanie vyvážaného tovaru:
- 800 ks cigariet
- 10 l destilátov
- 90 l vína
- 110 l piva
- 20 l vermútu,nepodlieha clu.

Arrow Doprava
Paríž
má jednu z najlepších dopravných sietí na svete. Hustá podzemná sieť (metro) v centre mesta je ideálnym dopravným prostriedkom. Pri prestupovaní však treba dávať pozor na Correspodance -- označenie nástupišťa. Názvy Metro-liniek sú zriaďované podľa ich konečných staníc. Treba preto vždy vedieť, v ktorej stanici má daná linka, ktorou chceme cestovať konečnú, a potom nasledovať náležité označenia. Ak chceme napríklad cestovať smerom medzi Balard a Créteil, musíme nasledovať značku Direction-Créteil. Niektoré linky Metra sú aj číslované, pričom čísla liniek sú využívané len zriedka. Prehľadné plány trate nájdeme na nástupišťach aj vo vlakoch. Namiesto jednorázového cestovného lístka sa oplatí kúpiť lístok nazývaný Carnet. Je to ústrižok s desiatimi cestovnými lístkami. Platí pri jednosmernej ceste, pričom je jedno ako ďaleko cestujete alebo koľko razy prestúpite. Cena zostáva vždy rovnaká, výnimkou sú len cesty na niektoré predmestia. Prvé vlaky idú okolo 5.00 a posledné o 00.30.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Sun 11.3.2007 10:47    Post subject: Reply with quote

snooppys: tohle jsme plánovaly s kamarádkami loni... chtěly jsme jet autobusem se Student Agency, bohužel už nevím,kolik to stálo, a bydlet taky ve Formuli... i když tedy já jsem ve Francii ve F1 3 dny bydlela a nic moc, hlavně počet sprch na patře Rolling Eyes
cena někde blíž centru mi v tomhle typu ubytování vycházela snad i na 50 euro za noc (pro 3 osoby, tj. celý pokoj)
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
snoopyys
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1383

PostPosted: Sun 11.3.2007 10:52    Post subject: Reply with quote

Já jsem si našla, že od GTS jsou busy Euro lines za 1500,- tam i zpet nebo nejak ta cena je kolem 1500,-
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Sun 11.3.2007 11:12    Post subject: Reply with quote

S Formulí mám zajímavé zážitky, zvlášť se sprchama Laughing no ale nebudu nikoho děsit. Já chci taky do Paříže. Dogeyes
Back to top
View user's profile Send private message  
snoopyys
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1383

PostPosted: Sun 11.3.2007 11:22    Post subject: Reply with quote

Berus wrote:
S Formulí mám zajímavé zážitky, zvlášť se sprchama Laughing no ale nebudu nikoho děsit. Já chci taky do Paříže. Dogeyes
Ale jen povídej Smile abych věděla co mě čeká. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 11.3.2007 11:30    Post subject: Reply with quote

mě tedy formulky vyhovovaly. ale já schytla ta, kde byla sprcha a záchod na pokoji Embarassed Cool
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Sun 11.3.2007 11:40    Post subject: Reply with quote

Jé děkuju za téma Pusnik
My jedeme koncem na přelomu srpna září do Francie a první zastávka Paříž. Našla sem jako ubytování jeden kemp(http://www.campingparis.fr/ v P jsou jen dva) kde se dá koupit za 42chatka pro dva s vytápěním a hlavně tam není problém s parkováním což by někde uvnitř Paříže zřejmě bylo, ty formule podle mě taky budou spíš někde na krajích, nemůžou být vevnitř.
Spali jsme v podobném zařízení minulý léto, 2x, zatímco jedno bylo hnusný a spíš špinavý, druhý bylo úplně úžasně čistounký a super, obojí stálo asi kolem 40 a koupelnu měli všichni, ani nevím že tam je možnost mít bez.

Jinak mi vyšlo že busem od Stud. Agency by to vyšlo ještě na víc než když dva pojedem autem.
Jinak Snoopys kdybys chtěla vědět kudy nejlíp do Paříže tak já už mám trasu Cool

Dobrý mrknout sem, v Paříži byli taky, ale oni byli asi všude Laughing
http://www.francie.iipardubice.cz/pohromade.htm

Jestli někdo máte webovky na nějaký ty formule, sem s nima prosím.
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sun 11.3.2007 13:11    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Sat 10.7.2010 22:09; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Sun 11.3.2007 13:27    Post subject: Reply with quote

Pam, ne, nespláchly, ale dělala jsem leccos pro to, aby si sprcha nemyslela, že už tam nejsem. Laughing Takže jsem při utírání se pobíhala kolem dokola a tak podobně, protože z chemického vyčištění jsem měla fakt hrůzu. Bojik
Back to top
View user's profile Send private message  
snoopyys
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1383

PostPosted: Sun 11.3.2007 14:06    Post subject: Reply with quote

Berus wrote:
Pam, ne, nespláchly, ale dělala jsem leccos pro to, aby si sprcha nemyslela, že už tam nejsem. Laughing Takže jsem při utírání se pobíhala kolem dokola a tak podobně, protože z chemického vyčištění jsem měla fakt hrůzu. Bojik
To jo no. Bejt chemicky vyčištěna brrrrrr
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibis
kytky 2, meta: 850
kytky 2, meta: 850


Joined: 04 Feb 2007
Posts: 828

PostPosted: Mon 12.3.2007 17:15    Post subject: Reply with quote

ja byla na 8 dni v zari v parizi, teda bydleni sem mela u kamosky, tak sem si platila jidlo-ae to sem si neco privezla z Prahy a vstupy, vinka a tak Smile a vyslo mi to neco pres 100Eur...a letela sem se skyeurope, za 1800 tam i zpet, mela sem to zarezervovany od cervna...a bylo to super !
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms