sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Co s bloklým krkem?? :-(
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sluníčko:-)
hu


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 5386

PostPosted: Sat 10.3.2007 9:59    Post subject: Co s bloklým krkem?? :-( Reply with quote

Ahoj,stalo se vám někdy,že by se vám najednou bloknul krk a vy jste s ním nemohly pohnout?? Dneska ráno jsem se totiž protáhla,něco mi tam zachřoupalo a od tý doby s nim hnu jen na jednu stranu,na tu druhou,kde to bolí,vůbec Sad Tak nevim,co s tim,tohle se mi stalo poprvý... Myslíte,že to odezní?? Mam to nějak zafixovat nebo se to snažit rozhejbat nebo třeba nahřát,aby to povolilo?? Fakt to bolí jak ďas Sad Vůbec netušim co s tim,děsně mě to štve Evil or Very Mad Díky za jakoukoliv radu....
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sat 10.3.2007 10:02    Post subject: Reply with quote

proboha hlavně se to nesnaž rozhejbat.. chce to teplo a klid a ono to přejde..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sat 10.3.2007 10:03    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Sluníčko:-)
hu


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 5386

PostPosted: Sat 10.3.2007 10:09    Post subject: Reply with quote

Takže to mam nechat spíš v klidu než se to snažit rozhejbat?? A za jak dlouho vám to přešlo?? No masáž proběhla,ale hodně krátká,jakmile se dotkl "toho" místa,šíleně to bolelo...To je otrava Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sat 10.3.2007 10:12    Post subject: Reply with quote

prostě to musíš nechat v teple a v klidu a do 3 dnů to bude v pohodě..ono taky záleží jak se ti to stalo, pokud křupeš krkem nebo tak něco, muže to být i vážnější
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Sluníčko:-)
hu


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 5386

PostPosted: Sat 10.3.2007 10:17    Post subject: Reply with quote

3 dny... Sad No nějak jsem se protáhla a v tom krku mi křuplo...nebylo to třeba tim,že bych nějak prudce otočila hlavou,prostě jsem se jen protáhla.To nechápu Confused No jestli to do zejtřka nepřejde nebo se to aspoňnezlepší,asi si zajdu k doktorce.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sat 10.3.2007 10:21    Post subject: Reply with quote

doktorka ti dá takovej ten límec..dobrý je napatlat na to takovej ten masážní gel a zabalit to do šály..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Sluníčko:-)
hu


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 5386

PostPosted: Sat 10.3.2007 10:25    Post subject: Reply with quote

Máme takovej ten nahřejvací gelovej polštářek,tak ho mam na krku připláclej a ovázanej šátkem ... Mě z toho trefí,to je hroznej pocit bejt neschopná Confused Laughing No snad to přejde.Když to je v normální poloze tak to skoro nebolí,ale když se snažim s tim pohnout... Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Sat 10.3.2007 13:01    Post subject: Reply with quote

Bloklej krk jsem měla jednou, a to tak, že jsem skončila na pohotovosti. Týden jsem nosila fixační límec (bez něj jsem prostě nemohla fungovat) a brala prášky na uvolnění svalů. Hlavně to nerozmasírovávej, můžeš si tam něco dost poškodit.
Mně na to pomohl až reflexní hmat, ale nevím, jak bych ti to popsala takhle po netu. Prostě - prsty pravý ruky stiskneš místo vedle kosti, která vede z ukazováčku levý ruky do zápěstí. Bříška prstů se snažíš dát jakoby za tu kost, jako bys ji chtěla vyndat ven - takhle několikrát denně po chviličkách, ono by to mělo dost bolet, takže se to nedá vydržet dlouho. Do pár hodin jsem měla krk odblokovaný Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
cloudy
kytky 2, meta: 600
kytky 2, meta: 600


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 591
Location: chlievik

PostPosted: Sat 10.3.2007 13:05    Post subject: Reply with quote

blokovany krk mam permanentne, jeden den mozem hybat krkom viac, druhy den menej... zalezi na tom ako spim,ci niekde neprechladnem..
bonus bol ked som sa raz rano natiahla, asi ako ty, a ruplo mi emdzi lopatkami a nemohla som sa pohnut Laughing
a liecba,?ako doporucovali baby..suche teplo,ak mas solux tak ohrievat nim stuhnutu cast, ako prvu pomoc mam v lekarnicke Dorsiflex..neviem, ci je to predjane aj ebz receptu, ale teoreticky by mohlo byt... taktiez super vec su masaze, ale nie nasilne rozmasirovavanie stvrdnutych svalov... a davaj si pozor na prievan, aby sa ti to este nezhorsovalo..
Back to top
View user's profile Send private message  
Sluníčko:-)
hu


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 5386

PostPosted: Sat 10.3.2007 13:23    Post subject: Reply with quote

Tak jsem volala sestřence (má vystudovanou medinu Very Happy )... Prý by se to mělo zlepšit samo a když ne,tak mam nejspíš nějak vyhozenej obratel..takže kdyžtak musim k doktorce aby mi to srovnala Rolling Eyes .. Tak to mě děsí Bojik
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Sat 10.3.2007 13:51    Post subject: Reply with quote

Vyhozený obratel by měl jít poznat pohmatem...
Back to top
View user's profile Send private message  
Crazy girl
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7214

PostPosted: Sat 10.3.2007 13:52    Post subject: Reply with quote

rekla bych,ze to mas nejake zasekle a mela bys jit na nejakou rehabilitaci.. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Sat 10.3.2007 14:23    Post subject: Reply with quote

Takže hlavně klid a být v takové poloze, aby to nezpůsobovalo problémy! Já to taky měla párkrát, bohužel pokaždé jsem s tím musela někam jít. Buď k ortopedovi, k němu chodím normálně s páteří - ten mi dal fixační límec a -tuším- mastičku, jednou jsem dokonce byla i na pohotovosti (a aby toho nebylo málo, tak v Ostravě Confused ), kde jsem šla na kapáky do žíly, díky kterým se mě mělo uvolnit svalstvo. To bylo zrovna v prosinci, šla jsem nakupovat dárky.... Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sat 10.3.2007 14:47    Post subject: Reply with quote

no mne sa to stavalo z terningov dost casto potom zo spanku.. ako trenujem nieco ine.. ustupilo to, ale obcas sa mi to z toho spania este stane. lahnem si, rozmasirovavam to, aj 20minut ak treba (viem masirovat dobre a naucila som sa to uz aj na sebe Laughing ) a potom to pukam. vienm, nie je to zdrave, ale pomaha mi to. a je to fajn Embarassed Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms