sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Janeira a spol.
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 327, 328, 329  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  

Jak bys raději maturoval/a?
podle starého systému
81%
 81%  [ 65 ]
státně
18%
 18%  [ 15 ]
Total Votes : 80

Author Message
studentkaPrav
Guest





PostPosted: Mon 24.11.2008 16:56    Post subject: Reply with quote

ty pojmy na Statovedu se hodne opakuji, na vakobobrech si stahni soubor jmenem 100 otazek ze statovedy (nejak tak se to jmenuje) a aspon uvids na jaky pojmy se zamerit. Existuji i vycty tech pojmu, ktere se objevovaly od r 2003, mam je snad jeste v mailu (oni se kolem Vanoc nekde zase objevi). Ja mela treba znaky ombudsmana (zase vyctem, je to na poslednich strankach Pavlicka), pak univerzalita lidskych prav, kdy muze byt prezident odvolan z fce, a pak nekolik hnusnejch otazek na spravu, ktery si nepamatuju

ale jak rikam...ty pojmy ani tak nejsou dulezity, tvori prvni pulku testu (cca 5 pojmu), druha pulka je z eseje na probiranou literaturu v seminari!
Back to top
 
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8827

PostPosted: Mon 24.11.2008 19:29    Post subject: Reply with quote

dekuju!
na tech 100 otazek na statovedu jsem zrovna vcera koukala, ale nevedela jsem, jestli to k necemu bude. v tomhle pripade si je teda vytisknu. a ty pojmy se pokusim sehnat, kdyby ses koukla, jestli je nemas v tom mailu, bylo by to fajn, ale zkusim se i poptat.

problem je, ze uz konecne chci zacit neco delat. a podtrhavat si to a cist takhle dopredu je pro me uplne bezpredmetny, protoze toho vetsinu zapomenu a kdyz nejsem pod tlakem, tak se ani nedokazu plne soustredit ciste na cetbu textu. a jak se rika, ze kdyz se to naucim, tak to pak jakoze najdu, tak to u me moc neplati. treba u statovedy vim, ze jsme more veci brali na gymplu, ale vicemene se mi to proste neosvezi. to samy obecny dejiny: hromadu veci jsme na gymplu brali a ja to pred par mesici umela k maturite a ted uplne ticho po pesine. naopak se ale ucim docela rychle, tak si rikam, ze kdyz si to budu vypisovat a pak si to znova cely prectu, tak aspon muzu neco zacit delat uz ted a pak budu mit z ceho se to cely naucit a nebude to s tim uz takovy otravovani.

ale to jde udelat na rimana, soc., statovedu..ale co budu delat s obecnyma, to si zatim nedovedu predstavit. to si nevypisu i kdybych treba (chacha) chtela, asi precist a pak zopakovat podle vakobobru.

ja asi ted pusobim jako hrozny trdlo, jenze ja kolikrat delam veci naprosto neefektivne a zrovna na tyhle skole bych s tim mohla narazit, no:)
Back to top
View user's profile Send private message  
studentkaPrav
Guest





PostPosted: Wed 26.11.2008 11:38    Post subject: Reply with quote

Lolito, zadnej stres Laughing narazove se na tyhle skole uci 70% lidi (1. rocnik je jednoduchej, jen je to sok prejit z gymplu kde ti davaj pisemky kazdy tyden na narazove uceni 2000 str.), pokud nechces stipko...tak ti staci se ucit jen o zkouskovy s predem zbezne prectenyma knizkama, protoze ver ze ti v hlave nec zustane (teda pokud mas na kazdou zkousku min 7 dni....a 1 - 2 den na vzpamatovani a orazeni mezi tim.
Zalezi taky na tom, zda tu skolu beres jen pro "titul" a pak jit do nejaky advokatky nebo ze chces o pravu vazne neco vedet a bavi te to (je dobry chodit na nejaky akce od skoly, ja ted byla od common law na Lisabonsky smlouve a fakt super atmosfera, doc. Kysela je zlatej! a nejen po 3 sklenickach vina:) Bylo to v jedne kavarne na Praze 1.
Pak byla na fakulte dnes europoslankyne Hybaskova, ale to jsem nestihala...a co jsem slysela tak snad bude na fakultu pozvan i Klaus Rolling Eyes
Nebo zkusit cist jinepravo doc. Kuhna....je to sice hodne tezky, ale ty pravni pojmy se ti nejak vzijou.
Ja ti to klidne poslu na mail, ale nechce se me tady registrovat (zere to tu dost cas a ten ja ted moc nemam:(
Back to top
 
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8827

PostPosted: Fri 28.11.2008 10:18    Post subject: Reply with quote

no jenom pro titul to nedelam, po tech akcich tam prave pokukuju, ale me zajimaji trochu jiny veci. spis treba socialne zamereny a nebo pak zdravotni pravo. a nic takovyho jsem tam zatim nevidela.

jinak ten muj email je pryc, tak kdybys mne to teda poslala, byla bys moc hodna!

zkousky mam vlastne 14.1. statovedu
20.1.zapocet rimsky pravo
27.1.sociologii (ale tu se budu ucit tak 2,3 dny predtim. zbytek dnu obecny dejiny)
a 3.2. obecny dejiny (ty jsem chtela taky driv, ale vsechny ostatni byly obsazeny)
to by melo byt asi dobry no. kazdopadne by mne bodlo to udelat na prvni pokus, protoze od 12.2. jedu do italie na hory. a nevim, jestli do ty doby budou nejaky volny terminy.


Last edited by Lolita on Thu 14.5.2009 23:11; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8827

PostPosted: Mon 15.12.2008 18:00    Post subject: Reply with quote

pripominam se Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Tue 16.12.2008 12:59    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 16.12.2008 13:44    Post subject: Reply with quote

Ale nejseš loser, to se nějak poddá.
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Tue 16.12.2008 13:50    Post subject: Reply with quote

Už by bylo načase. Mám ze 4 zápočtů 2. A nejhorší je, že mám pocit, že jsem pro to udělala maximum Myslik.
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 16.12.2008 13:59    Post subject: Reply with quote

Někdy se to tak blbě seběhne, no. Jsou horší věci. Smile

Já netrpělivě čekám výsledky večerjší písemky. Potřebuju z ní minimálně 5.7%, abych dostala zápočet rovnou a nemusela v lednu psát velkou písemku z celé látky. Jestli mi to proklouzne mezi prstama, budu taky dost špatná.
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Tue 16.12.2008 14:33    Post subject: Reply with quote

Tak přeju, ať to výjde. Smile
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Tue 16.12.2008 16:02    Post subject: Reply with quote

jahud, neves hlavu! Smile bud aspon rada, ze mas tu zkusenost - ja zatim nemam ani tu a vubec netusim do ceho jdu Confused
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
Claris
Každý den odvahu!
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 28793
Location: v nadoblačnu

PostPosted: Wed 17.12.2008 9:41    Post subject: Reply with quote

holky, já chodím každý den do ISu ze strachu, jestli jsem pondělní zápočet dala nebo nedala Confused chyb jsem tam určitě naflákala dost Sad

la fraise, to mě mrzí Sad ale zkušení vysokoškoláci ti řeknou, že to není žádná hrůza, tak to dáš na podruhé. určitě.
_________________
Pane, ať jsi stéblo trávy nebo obyčejný list,
prosím dej, ať aspoň trochu umím ve tvých vzkazech číst.
Prosím dej, ať řeči stromů aspoň trochu rozumím,
ať vědí, že se učím a že nic neumím.

Dej, ať zlomím svoji pýchu, dej mi hledat pokoru,
když se trápím zbytečnostmi, ať pohlédnu nahoru.
Ať mi stačí dohlédnout na obzor, který jsi mi dal,
ať se smířím se vším, co jsi mi kdy vzal.
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Wed 17.12.2008 9:56    Post subject: Reply with quote

la fraise, chápu, že jsi zoufalá, ale 2 ze 4 zápočtů je docela v pohodě skóre v porovnání s lidma, se kterejma jsem ve styku. mluvila jsem o škole s kamarádkou ze střední a ta o svých zápočtech mluví jenom v šancích. že je v lepší části třídy, protože ještě mmá šanci zápočet získat, ostatní už balej. hlavně to nevzdávej! ;)
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Toyen
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 25 Feb 2009
Posts: 695

PostPosted: Wed 25.2.2009 12:17    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Toyen on Sun 12.4.2009 17:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Janeira
.


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 42006

PostPosted: Wed 25.2.2009 12:34    Post subject: Reply with quote

tos byla ty? Shocked ta slečna se dvěma klukama?
_________________
We can be heroes just for one day.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 327, 328, 329  Next
Page 328 of 329

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms