sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Přátelství - Kamarádství mezi mužem a ženou...?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  

Je možné přátelství mezi mužem a ženou (bez sexuálního podtextu)?
Ano.
43%
 43%  [ 29 ]
Nevim.
7%
 7%  [ 5 ]
Ne.
43%
 43%  [ 29 ]
Jiná možnost. (Napiš jaká).
4%
 4%  [ 3 ]
Total Votes : 66

Author Message
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Mon 3.9.2007 13:41    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 18:20; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Mon 3.9.2007 14:07    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Tornado_Lou on Fri 5.10.2007 12:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Mon 3.9.2007 16:02    Post subject: Reply with quote

Tornado_Lou wrote:
nereknu ani slovo, kdyby me treba nepoznala, kdyby proste mela nejake silene vize, ale takhle?


A nebo to je třeba právě proto, že tě poznala. Přiznejme si, že nejsi zrovna ošklivka (spíš naopak Wink); jsi ještě navíc chytrá...takže do tý doby si mohla myslet, že ta kamarádka je nějaká šedivá myška. I tak se na to dá dívat.

Na jednu stranu ji trochu chápu - vidím to i z druhý strany - prostě o kamarádství mezi holkou a klukem si myslím svý. Na druhou stranu je jasné, že jí nezbyde nic jiného než důvěřovat a že výčitky jsou celkem k prdu. Beztak to záleží na něm.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Mon 3.9.2007 18:32    Post subject: Reply with quote

Rose, je to oboustranné. Teda, on vyložil karty a já se pořád schovávám za vztah Embarassed Jenomže vztah se mi teď hroutí a já nevím, co dělat. Jít do toho s ním? Nebo se na to vybodnout, a hledat někoho třetího? Známe se tak dlouho a tolikrát bylo něco víc na spadnutí, že už je to snad i trochu přechozené Confused Navíc mám pocit, že ten vztah mezi náma je opravdu pěkný, a nechci to pokazit nějakým nepodařeným pokusem o něco víc.

Tornado, to má teda kamarád pěknou stíhačku Confused Tohle jsem taky jednou zažila. Přítelkyně kamaráda, se kterým nikdy nic nebylo a ani nic být nemělo, nikdy jsme se prostě nepřitahovali, mu dělala scény, že si se mnou 3x do roka zašel na chvíli na kafe. Přitom já byla šťastně zadaná a ty schůzky byly i kvůli tomu, že jsem mu půjčovala vypracované otázky a učebnice Confused A on se snažil, fakt moc, byl na ni hodný, možná až moc. A ona byla krásná holka, co kolem sebe měla hafo chlapů. Holt sebevědomí Confused Dneska už spolu nejsou, protože ty věčné scény nemohl vydržet.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Mon 3.9.2007 18:47    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...


Last edited by Rose Madder on Wed 12.9.2007 21:11; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Mon 3.9.2007 19:33    Post subject: Reply with quote

já si vážně myslím že kamarádství mezi klukem a holkou fungovat může a to nejsem homosexuál.
myslím že mohu tvrdit že mám kamarádky a to velmi dobré kamarádky,které o mě vědí více než kdokoliv jiný a jsou to holky se kterými se jeden na druhého obracíme zvlášt ve chvílích kdy se děje něco špatného,dovedeme mluvit o všem a myslím že mezi námi není vůbec žádné jiskření a nebo já ho alespon vůbec nepocituju. a já jsem za ně rád a asi bych nedopustil nic víc,protože by to celé jen pokazilo a takoví lidé se jen těžko hledají...
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Mon 3.9.2007 19:38    Post subject: Reply with quote

Pod to, co napsal Man, se můžu podepsat, vidím to uplně stejně a navíc klukům i víc věřím, nedokážou být v mnoha věcech tak podlý, jako holky, z holek mám kamarádku (jako že FAKT kamarádku) jen jednu, zatímco mezi klukama si troufám říct cca 5, kterým věřím, nikdy mě nezradili a zároveň v tom nikdy nebylo nic víc ani z jedný strany a nedokážu si předdtavit, že by něco mělo být - a to se mi třeba jeden kamarád hodně líbí, ale nic bych s ním mít nechtěla.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Mon 3.9.2007 20:11    Post subject: Reply with quote

já tedy nemohu říci že bych holkám více věřil,tím ani nechci říci že bych jim věřil méně,ale když se nad tím tak zamyslím tak tohle není to proč považuju holky za lepší kamarádky.Asi se před nimi dokážu lépe odhalit lépe se s nimi často povídá,nicméně nejlepším kamarádem je mi kluk,to už není kamarádství ale vztak od začátku našich životů až do jejich konce,je to životní vztah, známe se od kočárků a já vím že se asi nemůže stát nic co by to pokazilo,je to člověk se kterým počítám,není vždy hned po ruce,ale vím že je...No to jsme se nechla nějak unést,nějaká melancholická nálada.
Tohle téma směřuje k tomu že bych třeba ani nemohl kamarádit s gayem a přesto jeden můj kolega a hlavně kamarád je gay,ano neznáme se dlouho,ale přesto vím že je to super člověk se kterým máme mnoho společného(nemyslím tím orientaci),několikrát jsem u něj spal a do 4 hodin do rána jsme si mohli povídat a vůbec se nám nechtělo spát...vážně to bylo super.On je rozumný a chápe že já mám některé věci jinak než on.

a o otm jsou mylsím tyto kamarádství,jsou do jisté míry založené na respektuk tomu druhému...
osobně si mylsím že kluk s holkou asi nebudou několik let kamarádi a až pak poznají že jeden druhého přitahuje,to se podle mě pozná velmi brzy
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
Deja.Vu
kytky 1, meta: 300
kytky 1, meta: 300


Joined: 31 Aug 2007
Posts: 291

PostPosted: Mon 3.9.2007 21:56    Post subject: Reply with quote

AK by to mohlo fungovat...iba to kamaratstvo medzi muzom a zenou, tak jedine vtedy, keby sa ani jeden navzajom nepritahovali... lenze clovek nikdy nevie, co sa moze stat:)
Co poznam kamaratky co mali takto kamaratov, tak sa to zvrhlo v to, ze
jeden z nich po tom druhom tuzil...a po case uz to nebolo kamaratstvo...

ale ktovie, mozno sa najde par pripadov, ktory su ozaj len kamarati:)
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14008

PostPosted: Tue 4.9.2007 1:29    Post subject: Reply with quote

Já na to věřím, že to jde. Mám radši za kamarády kluky než holky (i když kamarádek mám asi víc, ono se to tak nějak přirozeně rozděluje...). Připadá mi, jako by kluci cítili ke svýmu kamarádovi větší "zodpovědnost" nebo jak to říct. Myslim tim samozřejmě ty "svoje", všichni na světě nejsou stejný.

U svejch kámošů jsem si stoprocentně jistá, že v tom není žádnej milostnej podtext ani z jedný strany. Za prvé nejsem žádná krasavice ani holka, který by chlapi kupovali drinky za úsměv, a za druhé asi mám co nabídnout i přesto.
Jeden by si o mě neopřel ani rezavý kolo, ale rozumíme si a můžeme se bavit úplně o všem, jezdíme na různý akce, je to zábava. A já bych se třeba jeho obličeje nedotkla ani v gumovejch rukavicích, protože má strašný beďary velký jak hrách. Z tohohle by prostě nic bejt nemohlo.
Další má přítelkyni a jsem si stopro jistá, že nejsem jeho typ. I když se ke mně chová snad nejsladčeji na světě.
A jeden je sice muj typ, ale je mladší než já a v životě mi nedal jedinej náznak, že jsem něco víc než kamarádka, ale na druhou stranu jsem nikdy neměla pocit, že jsem něco míň než kamarádka na život a na smrt. Což mi vyhovuje.
Atd.
Já věřím, mně to funguje.


Last edited by Mykéna on Tue 4.9.2007 11:16; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Tue 4.9.2007 6:50    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Tornado_Lou on Fri 5.10.2007 12:25; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Tue 4.9.2007 8:57    Post subject: Reply with quote

Já teda musím říct, že jsem se s klukama kamarádila docela dost. Ale i když se mi třeba nelíbil nebo opačně, tak POKAŽDÝ se to po určitý době nějak změnilo na základě jiných vlastností, jak už tu někdo psal, a buď jsem se zamilovala já, nebo on. Teď mám pár dobrých kamarádů, a se všemi to v minulosti takhle bylo. Myslím, že právě proto že už to máme "vyzkoušený", tak těmhle pár kámošům věřím daleko víc, než těm ostatním.
Back to top
View user's profile Send private message  
pavla.z
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 17 May 2007
Posts: 60

PostPosted: Sat 8.9.2007 20:08    Post subject: Reply with quote

2Tornado_Lou: jak jsem to tak četla, tak ti chci poděkovat za názor z té druhé strany.
Je zajímavé to vidět i z pohledu té druhé strany a pomohlo mi to.
Je to stejná situace jakou mám já, ovšem s tím rozdílem, že příteli nic nezakazuji, s kamarádkou se vídá tak maximálně 4x do roka.
Jeden menší výbuch jsem měla, ale bylo to už dřív, jsem trochu žárlivá a vím, že je chyba ve mě, protože přítel je fakt úžasnej, jak popisuješ svého kamaráda, tak jsem si hned představila svého přítele.
Ale bojuju s tím a člověk se to naučí ovládat, když chce Smile
Navíc kdyby se mnou nechtěl být, tak už není dávno Smile
_________________
I am pain
I am real. I'm not a dream
I'm the chain around your neck as you scream
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Sun 16.9.2007 7:58    Post subject: Reply with quote

ano, je to určitě možné, avšak za předpokladu že mezi nimi nefunguje žádná "chemie a vzájemná přitažlivost". Pak je to uplně o něčem jiném.

Mám příklad na sobě. Mám dva supr kámoše, ke kterým necítím žádnou přitažlivost či něco podobného a skvěle si rozumíme, avšak jednou nebo dvakrát jsem měla kamaráda, se kterým jsem se pak hodně sblížila. Ta přitažlivost tam zkrátka byla, proto když jsem měla přítele, jsem s oním klukem omezila styk opravdu na minimum, aby se nic podobného nestávalo.

Pokud tedy máte přítele a cítíte, že kamarád vás přitahuje, omezte s nim schůzky protože jen tak se tomu ubráníte. Můj zaručený způsob Smile
Jistě,chodí mezi náma spoustu lidí, který nám zkrátka "voní", ale kdybysme měli s každým takovým se spustit, byl by to celkem průser,že jo Very Happy
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Sun 16.9.2007 18:29    Post subject: Reply with quote

Nevěřím na přátelství mezi atraktivním/a/nebo úspěšným heterosexuálním mužem a atraktivní heterosexuální ženou. U všech ostatních variant "muž-žena" jsem ochotná možnost přátelství připustit. Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 4 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms