sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jak se formoval váš hudební svět?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
roniya
kytky 0, meta: 25


Joined: 05 May 2007
Posts: 6

PostPosted: Sat 5.5.2007 22:07    Post subject: Reply with quote

Asonance je skvělá! Na Beltine se vždycky těším hlavně na ně Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
pavla.z
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 17 May 2007
Posts: 60

PostPosted: Fri 18.5.2007 14:33    Post subject: Reply with quote

já jsem své dětství prožila společně s Fun Factory, Kelly Family, Abbou, Captain Jack, Rednex (cédo Sex and Violins si poslechnu ráda i dnes Smile), Mc Eric and Barbara, Šmoulové atd...
Pak jsem poznala vynikající zpěvačku Shaniu Twain, ve svých 13 a jsem věrnou fanynkou stále a The Corrs s Blackmore's Night a nějak jsem se odprosťovala od popové muziky. Mám doma dobrou hudební základnu, táta je rocker, od těch oldies, přes classic rock, metal, heavy metal, speed, progress...takže už jsem neměla daleko ke Queenům, do kterých jsem se zamilovala, a už to jelo...Rainbow, Uriah Heep, Def Leppard, Bon Jovi. Dále Rammstein a Kabát.

V roce 2003 přišlo objevení kapely Guano Apes, o kterých jsem měla a stále mám, dnes už neaktualizovaný web na netu. Omylem jsem natrefila i na brigádu v rockovém časopise Spark, kde jsem rok brigádničila jako taková administrativní pracovnice, a tak jsem ho začala i číst, narazila jsem na recenzi Within Temptation album Mother Earth, to mě zaujalo hned, přesně mi padlo do noty a táta mi jedou půjčil Century Child od Nightwish, že tu má prý něco podobného jako Within...to se mi nelíbilo, ale pak jsem si oblíbila song Slaying The Dreamer a pak celé album a sehnala si diskografii, ani ne za půl roku pak vyšlo Once.

Začala jsem chodit na české Nightwish forum, kam chodím dodnes už po celé 3 roky a objevovala jsem jiné a nové kapely. Jako Tristania, Edguy, Silent Stream of Godless Elegy, Finntroll, Waltari, Sonata Arctica, In Extremo, Stream of Passion, Diablo Swing Orchestra, The Gathering, After Forever, Sentenced, Penumbra...a Ayreon, celou jejich diskografii jsem pak našla u táty v obýváku a jsem z tohohle projektu unešená doteď. A objevuji stále nové a nové kapely... Smile

Takže od popu přes rock k metalu a u něj kotvím již 4. rokem Smile jen vím, že k death, thrash a black metalu nikdy nepřičuchnu...to mě neoslovilo, hlavně zpěv - growl, snesu ho v kombinaci se ženským hlasem, ale jinak jsem to zatím nepřekousla úplně Smile
_________________
I am pain
I am real. I'm not a dream
I'm the chain around your neck as you scream
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Fri 18.5.2007 15:35    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Fri 18.5.2007 23:28    Post subject: Reply with quote

Já to ještě napsala, tak stručně... popořadě uvedu moje největší životní favority Laughing jako celý skupiny
Takže první hudební nadšení Kelly Family, následovali zřejmě Lunetic, Hanson. Pak normálně Gigi D´Agostino Laughing

pak asi od 14 po teď snad správně seřazeno... Redhoti, HIM, Madonna... pak Linkin park, Exilia, Good Charlotte, další éra SOAD, po chvíli převažovali už spíš KORN, pak přišli na chvíli Chemical brothers ale vystřídali je Slipknot, po nich snad jen dnešní Disturbed (když nepočítám úchylárnu kterou sem docela poslouchala.. Svenia, spíš pro pobavení) a nedávný Billy Talent kterýho už nepouštím ale děsně mě nadchnul. Občasný úlety že se mi líbí od někoho jedna písnička nepíšu.

Věrná sem samozřejmě KORNum, Slipknotum a asi zůstanu u Disturbed. To budou asi mí favoriti. Uvidíme ale co přinese SOAD časem a nebo zda se budu vracet k Billy Talent. HIM jsou asi mrtvý a RHCHP nový mi nic moc neříkaj a LP třeba co sem slyšela tak ani netoužím to nový cd slyšet, asi jsou už taky mimo mě.
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Sat 19.5.2007 10:05    Post subject: Reply with quote

Co si pamatuju tak zhruba takhle:

fun factory Arrow kelly family Arrow lunetic Arrow A*teens Arrow Spice girls Arrow Britney Arrow a ted uz to zaclo byt normalni Arrow Destinys child, Beyonce, Black eyed peas, Christina Aquilera, Justin Timberlake, ...

Ted: zustala Christina, Justin, Sugababes, Fergie, Rihanna, Lily Allen, Robbie Williams, Kelly Clarkson, PCD...
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8452
Location: AT HOME

PostPosted: Tue 22.5.2007 14:14    Post subject: Reply with quote

ja jako dite poslouchala elan - nejoblibenejsi byla tanecnice zlucnice nebo tak nejak...pak to preslo na to co se v te dobe poustelo v televizi (east 17, 2unlimited atd), v dobe kelly family (ty jsem nesnasela) jsem zacla poslouchat hiphop (jednou asi tak v16 jsme se skamaradkou vydaly na hiphop do brna ale po tom co nam jeden kluk rekl ze jde poznat ze nejsme z mesta jsme se tam neodvazily Laughing ).....nejak v17 me spoluzacka ukecala ne techno takze jsem s ni asi rok poslouchala techno, jenze to me moc nebralo a uz ani nevim jak jsem prisla k punku (SPS,
E!E, PVA, sex pistols, NVÚ, dead kennedys.....)..............ted posloucham punk,Oi!,ska........(los fastidios, ska p, vanilla muffins, brigada flores magon, analogs, skampararas......)...ale taky se mi treba libi the rifles, arctic monkeys, a obcas proste neco normalniho
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8452
Location: AT HOME

PostPosted: Tue 22.5.2007 14:16    Post subject: Reply with quote

ja zapomela na offspring a green day pred obdobim hiphopu.....jak se mi to mohlo stát??? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Tue 22.5.2007 16:05    Post subject: Reply with quote

Mykéna wrote:
Tangerine wrote:
14: Asonance

Kecáááááš Shocked Ty je znáš? Shocked


Jasně a teď jejich písničky učím zpívat na táboře holky Smile To víš, mezi skautama se všechno šíří jak mor Mr. Green

Hej, tvůj táta je jejich zpěvák? Shocked To je super Very Happy

Nebudou hrát třeba teď někdy v okolí Brna?
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Sat 11.8.2007 9:01    Post subject: Reply with quote

tak sem si rikala, ze by nebylo od veci sem nase davne milacky nahazet...myslim, ze to bude docela zabava...tak ja zacnu

http://www.youtube.com/watch?v=MjqKHYaf8EQ

tohle byla nase kultovni pisen v 5. tride Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Sat 11.8.2007 9:11    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Tornado_Lou on Fri 31.8.2007 8:49; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Piranha
kytky 2, meta: 600
kytky 2, meta: 600


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 583

PostPosted: Sat 18.8.2007 17:59    Post subject: Reply with quote

Arrow smoulove a pisnicky z pohadek
Arrow Kelly family,Lunetic,Hanson
Arrow Britney apod. vicemene co frcelo na Kissproton a v Esu Smile

pak nasledoval skok kolem 14
Arrow Kabat,Chinaski,Lucie,Buty,Turbo

kolem 16 jsem zacala poslouchat Divokyho Billa a postupne prichazela na chut festakum a tim padem na Wohnouty,Lety mimo,Vypsana fixa,Cocotte minute,Krystof,....k nim se pridali UDG,Aneta... Landa...

posledni rok jsem zacala byt k hudbe vice otevrena a zacala jsem poslouchat
Justina,Nelly Furtado,Pink,The Fray atd. Porad u me vedou ,ale ty kapelky z 16
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Sat 18.8.2007 18:17    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Korunka
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 15 Jun 2007
Posts: 658
Location: Plzeňsko

PostPosted: Sat 18.8.2007 18:28    Post subject: Reply with quote

Arrow Když jsem byla malá,tak jsem žrala od Bartošový Hej pane diskžokej Very Happy
Arrow Pak šmoulové,kačeři a gumídci Wink
Arrow pak Kelly Family-milovala jsem Paddyho Love Embarassed
Arrow Hanson je následovali a Taylorek Laughing
Arrow Taky 2Unlimited,Twenty4seven
Arrow Lunetic Very Happy
Arrow pak mám okno a pamatuju se na Lucii,což mi vydržela dodnes-to je klasika
Arrow Sylver
Arrow a teď RnBíčko Nely Furtado,Rihanna, Justin Timberlake, Maroon5,Lilmama,Ghanis Barkley....
_________________
Fotečky z dovolené...Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Balet
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 436
Location: Česká Lípa/Praha

PostPosted: Sun 19.8.2007 20:03    Post subject: Reply with quote

Moje posluchačské začátky bych nejraději zapomněl, ale holt co se stalo nezměním, takže...

Maxim Turbulenc, Šmoulové... <stydn> --> To co hráli v hitparádách (až na úplně nejzrůdnější věci typu Lunetic, A-Tak, Backstreet boys etc.)... Potom přišel rok 2001 a já měl našetřeno zrhuba 600 stovek a rozhodoval jsem se co si koupím za CD. Rozhodoval jsem se mezi novými U2 (All that you can't leave behind) a novým Eminemem (Marschall Mathers LP, nebo tak nějak). Zvítězili U2 a já začal objevovat, že hudba není jenom o hezké melodii, nebo cool vystupování v televizi, ale že je v tom něco hlubšího, co už nedokáže moderní produkce až na pár ojedinělých případů přinést a já se začal propadat do minulosti tím, že jsem začal poslouchat klasický rock, artrock, jazz, blues i klasickou hudbu. Mezi moje nejoblíbenější interprety patří Pink Floyd, Led Zeppelin, Yes, Blue Effect, Pražský Výběr, Paul Simon, Janis Joplin, Doors, Jimi Hendrix, U2, John Mayals... Určitě jsem na mnohé zapomněl, ale důležité je, že se nejedná o hudbu, která byla vytvořena pro vydělávání peněz (i když většina z těhle si žila a občas ještě i žije velmi dobře), ale protože vyjadřovala NĚCO navíc. Je to pravé umění a nikdo na světě mě nedokáže přesvědčit, že třeba Rihana (tu nenávidím snad úplně nejvíc na světě), Chinaski, nebo parta vesnických pseudointelektuálů s názvem "Divokej Bill" je dobrá muzika. Pro mě je to prostě nehorázná sračka (i když věřím, že třeba Divokej Bill opravdu věří v to co dělají). Seznam věcí, které nenávidím je opravdu dlouhý a pokud bych vzal třeba žebříček Top 20 na Óčku, tak by tam nejspíš nebylo moc interpretů, které uznávám jako muzikanty... Teď do mě fanynky Kryštofa a Tokio Hotel.

EDIT: Jo a ještě jsem zapomněl na ultrazlo s označením R'n'B a Hip Hop (zvlášť pokud je bělošskej).
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Mon 20.8.2007 11:10    Post subject: Reply with quote

Já si vždycky říkal, jak takový sračky jako Kelly Family, Hanson a Lunetic můžou prosperovat a teď koukám, že to poslouchaj asi všechny holky na světě... tak nic Laughing

Já začínal s muzikou ještě za komančů a přestože ke mě pronikaly takový věci jako Depeche Mode, Europe a podobně, vždycky jsem tíhnul ke starý muzice. Poslouchal jsem už od základky Beatles a posléze i klasickej Rock'n'Roll a když se dalo sehnat, tak Rockabilly. Časem jsem přešel k Bluesovkám. "Popové" období ve mě zaplnili Beach Boys Laughing a nějakou dobu jsem docela poslouchal i Bee Gees. Pak už jsem se orientoval na Yes a podobně, samozřejmě klasika typu Rolling Stones a pod...
Na střední škole jsem dost sjížděl Deep Purple a Pink Floyd, ale taky jsem si procházel punkovým a undergroundovým obdobím (a to nemyslím ty neopunkový vyměkliny, ale Zónu A, Visáče, DG307, Pražskej Výběr, Plastic People a podobně). Sem tam jsem si ale poslech třeba i Tichou Dohodu a nějaký další porevoluční záležitosti.
Vkus na zásadně kytarovou rockovou muziku mi zůstal, proto taky v autě zapínám kromě BBC zásadně rádio Beat. Doma si ale spíš pouštím jazz, kromě klasiků jsem si hodně oblíbil třeba Courtneyho Pinea...
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 5 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms