sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jak se formoval váš hudební svět?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Wed 7.3.2007 20:09    Post subject: Reply with quote

ephelides wrote:
jo a kdysi team Very Happy

ten tiez
potom spice girls, backstreet boys, to som uz mala nejakych 14-15, teraz hlavne rock trebars rem, u2. lucie, placebo
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
terka.23.k
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3853

PostPosted: Wed 7.3.2007 22:24    Post subject: Reply with quote

kdo si to ma pamatovat???? Laughing zkusim:

0-5 Nohavica, Lucie, Wanastovi Vjecy, Kelly Family, Šmoulové
5-10Kelly Family, Lunetic, ...
10-12nejvic The Rasmus
12-13The Rasmus, taky hodne Hip hop
13-14nejvic metal, ska
15-??? stale nej skupina The Rasmus, uz je moc neposloucham, navrat ke Kelly Family, objeveni Elvise Presleyho, taky stary pop z let 1970-1999, a kdybych mela vzit nake skupiny, tak: Manowar, Helloween, Stratovarius, obcas Sex pistols, Backurky z mechu, The Frames, Von hertzen brothers, Cradle of filth, Muse, Nirvana, Polemic, Tleskac, Apocalyptica, ........atd., proste vsehochut Very Happy

pisu jen ty nejvyraznejsi interprety!!! a pokud si na neco vzpomenu, dopisu Wink
_________________
hledám ticho co zastavím za chodu
za chodu ticha hledám svobodu
Back to top
View user's profile Send private message  
user_33
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4347

PostPosted: Thu 8.3.2007 8:27    Post subject: Reply with quote

Budu se snazit vzpomenout si, ale je toho skutecne moc, takze nebudu vypisovat vse.
Asi kolem dvanacti jsem poslouchala Natalii Oreiro. A tak ruzne, co se hralo v radiich. Jo a k tomu Bowieho a nejaky dalsi tatovy nakopavacky. Razz Pokud se nemylim, kolem trinacti-ctrnacti prisel Sting, Anastacia, Pet Shop Boys, Sean Paul ( Laughing ), Linkin Park, Avril Lavigne, The Offspring, Dido, Garbage Love ..
V patnacti prisel muj hudebni zlom, co se tyce hudby. Poznala jsem totiz My Chemical Romancea ve stejnou dobu i Placebo. V tu dobu jsem zacala poslouchat dalsi kapely, snad si vzpomenu na nazvy - From first to last, Avenged Sevenfold, The Killers, Funeral for a friend, Eighteen Visions, The Bravery, Atreyu, Matchbook Romance, Emery, Finch, Fall Out Boy, Alexisonfire, Thursday, Circa Survive, Taking Back Sunday, The Strokes, Nine Inch Nails, The Dillinger Escape Plan, The Distillers, AFI a nesmim zapomenout na Underoath, Muse. (za hodne vdecim Frankie Mr. Green )
Obcas si jeste neco z nich poslechnu. Uplne jsem to nezatratila, ale momentalne touhle hudbou neziju. Krome Placeba a castecne me bere i MCR, kteri jsou a budou moje laska do smrti. Laughing
O lonskych prazdninach prisly oldies. A hlavne Janis Joplin. Taky Stereophonics, Frank Sinatra, Simon and Garfunkel.
Potom prislo v sestnacti punkovy obdobi, poslouchala jsem ale spis jen par vybranych skupin, zbylo mi z nich toho: Ramones, Sex Pistols, docela i Casualties.
Momentalne posloucham - Davida Bowieho, I AM X, Pendulum, obcas nejaky tekkno, Placebo, MCR. Dale Enigmu, Conjure One, Mandalay(cos mi jeste posilal, Felicity?).. Kosheen, Röyksopp, DM. To jsou tak ti nejdulezitejsi. Urcite jsem na mnoho dalsich zapomnela, znam se.
ed - No, zapomnela jsem na Nirvanu, ale to je uz jedno. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Thu 8.3.2007 10:46    Post subject: Reply with quote

Jana wrote:
Kelly Family, Captain Jack, Tic Tac Toe, Squezer, Blumchen Laughing

je vidět, že je Jana stejný ročník jako já Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Thu 8.3.2007 11:36    Post subject: Reply with quote

asi do svych 11 let jsem poslouchala to, co se hralo doma : tri sestry, kabati, sepultura... jeste na zakladce jsem si nasla zalibu v kapele offspring. pak jsem prisla na gymlu a dorazilo disco obdobi: lunetic, haha, krystof, shakira, red hot chilli peppers, gorilaz a dalsi "vodrhovacky", co byly tenkrate moderni.

tak 13, 14 jsem zacla poslouchat typicke punkove a vylucne ceske kapely typu e!e, nvu, sps, certuf funk, krucipusk, sanov1, ZNC
potom jsem zacala prihazovat svetove klasiky sex pistols, ramones, dead kennedys, bad religion

po nejake dobe jsem zacla pidit po mene proflaklych ale o to kavlitnejsich kapelach, stale jsem se drzela punku: telex, adicts, destyl, vibrators, uk subs..

pak prislo obdobi ska a ja zacla poslouchat leningrad, ska- p, podworkovi chuligani, meda peda, chancers, skarface, green smatroll...

toho jsem se preposlouchala a zacla jsem zase pidit po mene znamych kapelach, ale uz ne jenom ciste punk, ale take street punk, oi!, rock'n'roll a celkem i psychobilly typu: kings of nuthin, necromantix, lower class brats, deadline, dropkick murphys, wlochaty...

soubezne s tim jsem nasla zalibu v predrevolucnim punku, ma skvelou atmosferu: f.p.b., kriticka situace, novodur, mlade rozlety

+oldschoolovky ala patti smith, iggy pop
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Thu 8.3.2007 11:41    Post subject: Reply with quote

jak vas tu ctu, tak jsem zjistila, ze v mem vyvoji je jedno hluche misto. skoro vsichni pisete Masterboy a ja vubec nevim, ale vubec ne Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Thu 8.3.2007 11:44    Post subject: Reply with quote

tak priblizne:

nejdrive Smoulove, pisnicky z pohadek
do nejakych asi 13 let: Kelly Family, Lunetic, Take That, Backstreet Boys Laughing
do asi 15: hip-hop + Prodigy
pak takove obdobi Holki, diskotekove vypalovacky Laughing asi do nejakych 17
asi do 20: techno, house
doted me drzi jedine trance, ten miluju a zboznuju
a mam rada Madonnu a black music, Seala, ATB

Greenwood -> to byly N* Sync a New Kids on the block Laughing Taky jsem je zrala Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Frankie
street kid


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 388
Location: under the tree

PostPosted: Thu 8.3.2007 11:55    Post subject: Reply with quote

Kenzie wrote:
O lonskych prazdninach prisly oldies. A hlavne Janis Joplin. Taky Stereophonics...


Stereophonics se ale nedaj pocitat mezi oldies o.O


No, k tematu.
Vyrostla jsem na glam rocku/metalu, takze lidi jako Bowie, Iggy Pop, Alice Cooper a kapely New York Dolls, Kiss, The Runaways, Slade, Motley Crue, Twisted Sister, T Rex apod.

Asi ve dvanacti jsem se dostala k nakejm punkovejm kapelam (Sex Pistols, Ramones, Buzzcocks, Misfits), ale tim jsem nikdy nezila, jen se mi naky veci libily a libej se mi treba i doted. Porad jsem zustavala u glamu, jen se pridaly i novejsi kapely (Placebo, Spacehog, i Manics se tak nejak daj rict...).

Tak v patnacti jsem se poslouchala klasicky emo kapely (Rites Of Springs, Embrace, Moss Icon) a screamo. Pozdeji hlavne hardcore - spousta mlaceni do nastroju, nic moc melodie, hodne nesrozumitelnyho vyrvavani. Prip. neco z metalu.

Ted posloucham asi nejvic j-rock (Dir en Grey, Gazette, MUCC, D'espairsRay ... ), plus smesku kapel, co se mi libej z drivejsich obdobich (Manson, Thursday, My Chem, DEP, The Black Dahlia Murder, Norma Jean, Static-X, Further Seems Forever, je toho hodne). Joo, a oldies mam taky rada (jako Duran Duran, The Jam).
_________________
toto je muj podpis
Back to top
View user's profile Send private message  
user_33
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4347

PostPosted: Thu 8.3.2007 12:05    Post subject: Reply with quote

Laughing Vzdyt ja je tam nepocitam. Mozna to tak jen vypada, jak jsem to napsala.
Zapomnela jsem na Redhoty.
Back to top
View user's profile Send private message  
Frankie
street kid


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 388
Location: under the tree

PostPosted: Thu 8.3.2007 12:21    Post subject: Reply with quote

Okay. Mne to prislo, ze je mezi ne radis, protoze si je napsala mezi ty ostatni (Sinatru, Joplin).
_________________
toto je muj podpis
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Fri 9.3.2007 9:07    Post subject: Reply with quote

4 Arrow 7 let Blbosti, jako Abba, Czáková, chvlilkama aji vážnou hudbu! Shocked
7 Arrow 11 Martin Maxa, blbosti co hrajou v rádiu atd...
11 Arrow 13 To jsem neposlouchal vůbec nic... Embarassed
13 Arrow teď Simple Plan, Green Day, Linkin Park.
14 Arrow teď Hodně se mi líbí rap, hlavně Supercroo. Srna a táák. Very Happy
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Fri 9.3.2007 10:26    Post subject: Reply with quote

Odmalinka jsem vyrůstala na Beatles a tátových výběrech z 60. a 70. let (Mamas and Papas a podobné), děda mě krmil Enyou a Loreenou McKennitt. Všechno z týhle doby mi vydrželo až dodnes Love

8-12: Školička s Dádou (ano, Patrasovou Embarassed Laughing ), Kelly Family, Lunetic

13: Madonna, Era, Titanic, rádiový slaďáky Embarassed

14: Jars of clay, Darrell Evans, Asonance, Čechomor, RHCP, R.E.M., Nirvana, Espen Lind, Sinéad O'Connor

15: Suzanne Vega, Coldplay, Sheryl Crow, Alanis Morissette, Wonderwall, Support lesbians, Tatabojs, U2, Cranberries

16: Manau, Creed, Pink, Prodigy, Smashing pumpkins, Moby, Mňága a Žďorp, Chinaski

17: Divokej Bill, Jack Johnson, Counting crows, Travis

18: Strokes, Nohavica, Queen, Hradišťan, Franz Ferdinand, Jethro Tull, Toneless

19: Southpaw, Roe-Deer, Razorlight, UDG, Devendra Banhart, ...atd.

20: Coco Rosie, Nestíháme, Janis Joplin, Obří broskev, The Killers, The White Stripes, ...atd.

A jak se tak dívám, tak od 14ti obrovská většina zůstala mými oblíbenci doteď Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28435

PostPosted: Fri 9.3.2007 22:57    Post subject: Reply with quote

kostra wrote:


pak prislo obdobi ska a ja zacla poslouchat ... green smatroll...



ach,green smatroll...to byly casy...jj,to bylo obdobi me platonicke lasky k tehdejsimu sagarovi all no stars a soucasnemu sagarovi fast foodu Laughing
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 10.3.2007 1:09    Post subject: Reply with quote

Cool
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Sun 29.6.2008 12:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13919

PostPosted: Fri 30.3.2007 22:15    Post subject: Reply with quote

Týjo, hrábnu vzpomínkama, ale v tomhle fakt systém nemam, tak snad to sesmolim, podle let.

x - 6 Arrow takovýty písničky Svěráka a Uhlíře, Miro Žbirka

6 - 11 Arrow keltskej folk, Boney M, Elvis Preasley... prostě kazety, co jsme měli doma... jo a hlavní idol: Lucie Bílá

11 - 13 Arrow Bon Jovi, Dido, Mel B (nebo C? nějaký písmeno prostě) všemožný r'n'b, Vangelis, Enya, Enigma

14 - 15 Arrow Linkin Park, Divokej Bill, Wohnout, Vypsaný fixa, a takovej ten "teenage-rock"

15 - 17 Arrow po 15. narozkách krátký období diska, ale nikdy jsem si to nepouštěla doma, pak Helloween, Anthrax, Death, COF, Dimmu Borgir, Metallica - od všeho jsem měla pár kazet, na CD E!E, Visáče, ZNC, Zónu A, Davovou psychózu, TN, atd.

17 - 19 Arrow indie, rock, trip hop a šílená směs všeho ostatního, hlavně Massive Attack, Portishead, Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, The Strokes, Placebo, SOAD, Prodigy, Pelican City, Blockhead, Iggy Pop, Perkele, Värttinä, Nightwish

19 Arrow soundtracky, Marilyn Manson, I AM X, Mos Def, neúspěšné snahy porozumět hip hopu a dostat se k dobrýmu d'n'b

stálice Arrow Jarek Nohavica, Antonín Dvořák
_________________
Za práva holubů.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 3 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms