sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
O co chceš přijít, to půjč....
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Tue 14.10.2008 17:08    Post subject: O co chceš přijít, to půjč.... Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Althea
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 18 Sep 2008
Posts: 516

PostPosted: Tue 14.10.2008 17:16    Post subject: Reply with quote

K vypujcenym vecem se bez vyhrady chovam jako k vlastnim, mozna i lip nez k vlastnim. Nezapominam, neztracim, vcas vracim. Tohle je mi dost svaty, a hlavne to odrazi moje zkusenosti s tim, kdyz jsem nekomu neco pujcila a vratilo se to v ne uplne puvodnim stavu, pripadne jsem to z nekoho sahodlouze loudila a tak. Vcas vracim i knizky do knihovny.
Back to top
View user's profile Send private message  
flambelle
Servant
kytky 4, meta: 2950


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2863
Location: Praha/Red Room

PostPosted: Tue 14.10.2008 17:23    Post subject: Reply with quote

rage - neco podobneho se mi taky stalo, on ten clovek tu knihu tedy doopravdy ztratil

s knihovnou jsem to vyresila tak, ze jsem zasla, rekla, ze kniha je nenavratne fuc - nabidli mi at koupim stejnou nebo nejakou podobnou + poplatek 50 a bylo to smaznuty

pokud mas dojem, ze ji z ni v nejblizsi dobe nevytriskas a bude ti porad nabihat zpozdne/upominky, udelala bych to podobne a nasledne se snazila vymoct ty penize
_________________
All work and no play makes Jack a dull boy.
...before I go I just wanna tell you, you were fantastic...absolutely fantastic ...
...he's slim...and a little bit foxy ...

Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28840

PostPosted: Tue 14.10.2008 17:26    Post subject: Reply with quote

Ja pujcuju se strachem, protoze uz se mi tolikrat stalo, ze mi nekdo neco nevratil. Ale kdyz me nekdo o neco pozada, tak proste nereknu ne Confused

Naposled jsem takhle spoluzakovi (a tehdy i kamaradovi) pujcila sve peclive poznamky na geografii nabozenstvi, potreboval to ke zkousce. Tu neudelal, vyhodili ho a od te doby ho nemuzu sehant, na sms neodpovida, porad mu pisu, at mi to proboha jen hodi do schranky (bydli asi sto metru ode me), protoze to budu potrebovat za rok k bakalarkam a skripta na to nejsou. Evidentne je to hrozny problem Confused
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Tue 14.10.2008 17:30    Post subject: Reply with quote

Altheo, tak tobe bych s radosti pujcovala sve veci Smile
Flam, ja premyslim, ze to takhle udelam. Ale mam strach, ze ty penize z ni nevymamim a za druhy, preci jen, jak budu vypadat v te knihovne Embarassed

Vill, ja takhle prisla o spoustu zapisku z VS, vlastne mi chybi uplne vsechno z prvaku, pac taky neumim rict ne ale prisel kamarad do prvaku na cestinu, tak jsem mu s radosti vse pujcila. za pul roku ho potkam a on ze se studiem skoncil, ze pracuje a tak. A pak mi doslo, ze by mi mel teda vratit ty zapisky..uz jsou to ctyri roky, co se o ne snazim. A nic. Uz to neuvidim. To same, spoluzaci maji rozpucovane spoustu mych zapisku, ale ja uz ani nevim, kdo ma co...takze to budu pred statnicema shanet. Fakt je to na pest. Ja to nechapu. Kdyz si neco pujcim, tak to snad vratim?
Nebo se mi treba kamaradka vyhybala, aby mi nemusela vratit dluh...nechapu proste. Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14120

PostPosted: Tue 14.10.2008 17:31    Post subject: Reply with quote

Já bych nikdy kartičku do knihovny nikomu nepůjčila, stejně jako bych nepůjčila třeba platební kartu nebo ISIC. Normálně do tý knihovny zajdi, řekni, že jsi jí ztratila a snažila ses jí celou tu dobu někde najít. Kdysi se mi taky povedlo ztratit knížku a zaplatila jsem nějakou pokutu. A příště už to nenechat zajít tak daleko, ale to je asi jasný.

Já většinou všechno vrátím včas, někdy zapomenu, ale že bych měla něco třeba rok, to snad ne. Svoje knížky už nikomu zásadně nepůjčuju, půjčila jsem v životě asi 3 a žádná se mi nikdy nevrátila.
Když někomu dlužim peníze, napíšu si to do diáře. Já peníze nepůjčuju, protože většinou žádný nemam.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Tue 14.10.2008 17:37    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28840

PostPosted: Tue 14.10.2008 17:49    Post subject: Reply with quote

flam, to je sileny Confused
Jako kdyz nekdo nevrati neco normalniho, tak je to neprijemny, ale kdyz se to da jeste sehnat, tak bych to prekousla. Jenze kdyz jde o ty zapisky, tak to je v haji, protoze to je neco, co ma pro me vetsi hodnotu. To abych na ty prednasky chodila pristi semestr znova Confused Jinak se to proste nebudu mit z ceho ucit. Z cizich mi to jde desne blbe.
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Tue 14.10.2008 17:59    Post subject: Reply with quote

tak penize bych teda pucil jen v dost specifickejch pripadech.. zaroven ani ja bych si penize od nikoho nikdy nepucil. rozhodne nehrozi ze bych nekomu pujcil na nejakej svetrik nebo na neco co nutne nepotrebuje Laughing

jinak pujcuju vetsinou to, na cem mi az tak nezalezi jestli se to vrati nebo ne, nebo proste podle lidi, jsou lidi kterejm verim ze to od nich uvidim nazpatek, a jeste jsem se nikdy nezmylil.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Tue 14.10.2008 19:58    Post subject: Reply with quote

ja ked si poziciam do skoly veci, hned ako to je mozne, vraciam.

ak si poziciam knihu alebo ine veci, tiez vratim ked sa da, akurat, ja som zabudliva, tak poviem tomu, od koho som si pozicala, nech mi vecer pripomenie..tak on zavola a ja to zoberem a je to Smile

a peniaze si moc nepoziciavam, ak tak, snazim sa ich vratit, ked mam. akurat teraz priatelovi dlzim dost,tak uz aby som mala vyplatu nech mu to dam..

a ja veci poziciavam, do skoly sice nie, ale nejake knizky alebo co, to ano - ALE zalezi na tom, komu. pozicala som dvdcka 2 a knizky a nic sa mi nevratilo. ani neviem kto to ma Rolling Eyes Sad jedine co poziciavam taketo veci je kamaratom, o ktorych viem, ze su spolahlivi, inak vobec.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14120

PostPosted: Tue 14.10.2008 20:08    Post subject: Reply with quote

jo, tak naprosto nejhorší jsou CDčka a DVD... Vím jistě, že několik CD má moje kamarádka už 5 let, vždycky se vidíme, připomenem si to, a pak mi to stejně zas nepřinese Laughing
nějaký DVD má bejvalej, a ty už snad ani nechci
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13254

PostPosted: Tue 14.10.2008 20:08    Post subject: Reply with quote

já si nevzpomínám, že by po mně někdo někdy chtěl půjčit peníze Smile ..vždycky jsem to nabídla sama, když jsem viděla, že to ten člověk fakt potřebuje a to stejně jen tak dvěma třema lidem, u kterých by se nebála, že mi to nevrátí...možná někdo kdysi na základce ve třídě, ale to by mě ve snu nenapadlo mu ty peníze pujčit..prostě když toho člověka neznám, nebo jen povrchně, řeknu že nemám a hotovo..nebo řeknu že mám ale nepůjčím Laughing to mi fakt problém nedělá

poznámky a sešity si odě mě nikdo nikdy nepůjčoval Cool zaprvý jsem jich moc neměla a za druhý strašně škrábu..vlastně jen v maturitním ročníku z biologie, to jo!jinak nikdy

a knihy půjčím ráda zatím se mi všechny vrátily a v pořádku..sama když mám něco půjčenýho, pro jistotu si na to udělám papírovej obal a nejím u toho=)

Rage - prostě už si zvykli, že jim vždycky všechno půjčíš. jediná rada nepůjčuj! Smile
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8463
Location: AT HOME

PostPosted: Tue 14.10.2008 20:39    Post subject: Reply with quote

penize bych úujcila jen priteli a nejlepsi kamaradce, a to jeste maximalne do 1000kc Embarassed
jeste tak pujcim zapisky ze skoly....
a ostatni veci nepujcuju, protoze se mi nikdy nevratily
Back to top
View user's profile Send private message  
terka.23.k
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3853

PostPosted: Tue 14.10.2008 21:04    Post subject: Reply with quote

mne neco pujcit nebyva moc dobre....teda pokud se jedna o penize, vracim co nejdriv samozrejme...ale jak sou to nejake cd nebo dvd....no par, co asi nejsou pro majitele dulezite, uz mam doma treba rok Embarassed to proste jak si pujcim, tak nestihnu sledovat/poslouchat a pak to vratim pozde...
_________________
hledám ticho co zastavím za chodu
za chodu ticha hledám svobodu
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19652

PostPosted: Tue 14.10.2008 21:41    Post subject: Reply with quote

Tak se těmi studijními materiály. Já někdy v druháku, možná třeťáku půjčila někomu výpisky z celých vybraných partiíí za mat. analýzy. Neměli jsme k tomu skripta, byla to dva přepsané sešity a cvičení! A prostě to nikdy není Sad Hrozně mě to štve, ani nevím, kdo to měl naposledy, protože lidi dělali souborku a půjčovalo se to bez mého souhlasu tak nějak kolektivně. Hrozně bych to potřebovala zpátky, protože z toho čerpám dodnes a je to v pytli Sad když jsem to fakt nutně sháněla, musela jsem si to půjčit od spolužačky (ale to prostě není ono).

Stejně jako ofocené a podtrhané skritpa - těm lidem to je snad uplně jedno Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms