sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Fakt kamarádka?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
margax
...


Joined: 31 Jan 2007
Posts: 1453

PostPosted: Sun 4.3.2007 16:49    Post subject: Fakt kamarádka? Reply with quote

Už mě štve spolubydlící alias "nejkámoška". Teda ona se jako nejkámoška tváří, ale jen prachproste mě využívá. Nemůžu to tady rozepisovat na tisíce slov, pac to na mín nebude. Tak stručně v bodech. A budu ocekavat jak mam proti ni bojovat, nebo co byste delali vy. Podotykam...ze stehovani neni opravdu mozne.

> jsem jeji pokladnicka, porad si ode me pujcuje penize, dluh narusta uz tri roky, malokdy mi neco vrati. hlida mi i penezenku /to jsem tu nekde psala/

> zjistila jsem, ze jakmile neni po jejim dela mi na pokoji peklo (bydlime na dvouluzaku, cela bunka je tedy jen nase)

> fakt me jen prachproste vyuziva -> jidlo, piti, penize...vsechno si bere ode me zadarmo, kdyz nema penize, tak je nastvana a obvinuje me. prijde za mnou a rekne, vzala jsem ti papriku jo, dik. ale ja od ni jeste nic nevidela /ne nejsem lakoma, ale kdyz tri roky nekoho zivite zdarma a jste student..?/ a ja neumim prave rict to NE, nedam ti..

> ted jsem zjistila tu nejhorsi vec. ji kdyz je nejak zle po psychicke strance, ja bych pro ni byVAVALA udelala vse mozne, dkyz mi ve tri rano pise smsku ze se podrezala, okamzite zhavim telefon a ptam se apod. ja kdyz mam problem, mavne nad tim rukou, nezajima ji to, je strasne nad veci...proste me to mrzi, ze kdyz ja mam problem a ocekavam od ni pomoc tak mam proste smulu, dala mi to jednozacne najevo, odbyla mi smskou po dvou dnech a tim to hasne. nerikam ze se to stalo jednou.

jsem moc narocna na sve kamarady, nebo ma pritel pravdu a rika ji vydiracka spravne?
nevim jak se proti ni mam branit. ted jsem se na ni osopila, ozvala jsem se, urazila se a ocekavam totalni ignoraci a posilani spolecnych kamaradu proti me. jako to delava, kdyz ji urazim/udelam neco co neni podle ni apod.
Je strasne panovacna Evil or Very Mad

Aspon sem neco ze sebe dostala. Kdyby nejaky dotazy tak zodpovim. nechci vypadat nejak jednostranne. ja taky nejsem svata.
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Sun 4.3.2007 16:55    Post subject: Reply with quote

Pomoct kamaratke je jedna vec a nechat sa vyuzivat druha..Keby ti za to poskytovala nejake "protisluzby", to by bola ina vec.
Poradim ti jednoznacne, ked uz sa nemozes odstahovat, veci si pred nou skryt, aj ked je to absurdne alebo v tomto pripade by som uz rozmyslala o zamku na chladnicku.
Smile
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
kubinka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1684

PostPosted: Sun 4.3.2007 16:57    Post subject: Reply with quote

to je dobre ze nechces byt jednostranna ale tohle je vazne vyuzivani a taky vydirani..nenech se! ja vim ze je to tezke ale aspon ji nepujcuj zadne penize! a co to znamena ze ti hlida TVOJI penezenku?
no obdivuju te, protoze bydleni s nekym takovym musi byt strasne psychicky narocne...
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17711
Location: VePř

PostPosted: Sun 4.3.2007 16:59    Post subject: Reply with quote

asi nejsem ta prava, kdo to rika - ale rekni NE.
vubec nechapu, co myslis tim, ze ti hlida penezenku (to bych si nenechala delat ani ja a ja jsem dost velky tele). a penize ji nepujcuj, nebud blba.
ona si casem zvykne, snad. jenom musis vydrzet.
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sun 4.3.2007 17:01    Post subject: Reply with quote

Z toho, co jsi napsala, je jasny, ze se o kamaradku zrovna nejedna Confused Ale to prece sama vis. Takze doplnujici otazky Smile - Proc neni mozny stehovani? Proc se ji bojis rict ne? Pokusila ses ji nekdy stanovit hranice, naznacit ji, kam muze a kam uz ne?
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Sun 4.3.2007 17:02    Post subject: Reply with quote

Zorko, myslim, ze jsi az moc hodna... Zkus se naucit rikat to "ne" a dej ji najevo, co Ti vadi, aby si uvedomila, jak sobecky a sebestredne se chova. Tvuj pritel to vidi spravne. Chapu, ze spolu bydlite a treba si to s ni nechces rozhazet, ale nechat se sebou takhle mavat bys nemela.
O tech penezich vim, a nechapu to. Jak si tohle proste vubec muze dovolit? Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Sun 4.3.2007 17:47    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Tornado_Lou on Fri 5.10.2007 8:30; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
margax
...


Joined: 31 Jan 2007
Posts: 1453

PostPosted: Sun 4.3.2007 18:14    Post subject: Reply with quote

fantagiro > protisluzby - no zni to hrozne, ale ja fakt od ni nikdy nedostala nic zadarmo nebo spis vlastne vubec nic a poschovavat si veci v mistnosti metri na metr? Ona vlastne stejen pouziva vsechno my - nic si nevozi (nadobi, uterky, hadry, cistici prostredky, obcas i intimni veci (tampony...) svoje tam nema nic...)

add peněženka > ví kolik vydělávám, kolik dostávám kapesné /blbec jsem ji to rekla ze jo...driv Rolling Eyes / a ví, kdy co dostávám...když na ní zkusím hru, nemám peníze, zjistím, že ví, kolik mám v peněžence, páč mi do ní prostě vleze, zjistí, že tam mam a že jí mam pujcit s tím, že mi rekne :dyk ti za tyden prijde vyplata, to ti prece na tyden staci.

rose > stěhování : ono je to složité z toho důvodu, ze vlastne spolu chodime na obor, v celem usti mame jen tu nasi partu, ktera se sklada asi z peti, sesti lidi...ja bydlim s ni, dva kamosi spolu, dve kamosky spolu a jedna je z usti. nemam se ke komu odstehovat a ona by mi ty jedine kamarady tam odlakala a nastalo by mi nepredstavitelne peklo i ve skole, pac se tam vlastne s nikym jinym nebavim /a to nehodlam menit, za tim si stojim..fakt tam neni z ceho vybirat, to jsem si uz zkusila.../
> rikani: ne --> jak rekla terrynka, asi jsem moc hodna, ja neumim rict ne, a asi se bojim reakce, na to moje "ne" Embarassed
>hranice jsem nenastavovala...dycky jsem to nechala zajit kam az ona, kdyz jsem se ohradila, uz jsem psala, ze me ignoruje, dela mi neuveritelne peklo a naschvaly...kdyz chci spat, pousti nahlas hudbu, zve kamarady, kdyz se chci ucit apod.

tornado > viz ostatni odpovedi Smile


Ja nevim, jedine momentalni reseni bude ignorace...pac s ni se mluvit neda, kdyz jsem jednou si s ni o tom chtela promluvit, pac poznala, ze me necim dost vytocila, tak prisla a rekla, ze nebudem maly haranti a nechame to plavat.

Treba jeste napisu forky co jsem s ni zazila (fakt nechci byt jednostranna Embarassed )

> nakup na kolej zari...udelala jsem mega mega nakup vsech tech veci co potrebujem, jidlo, cistici prostredky, toaletaky a tak, proste co budem pouzivat dohromady, rikala, ze mi na to prida, udelala jsem nakup skoro za 2tis, pac vlastne tam to vsechno bylo prazdny. pritahla jsem ty tasky nahoru, zacala vybalovat a ona, ty jo ja bych ti asi preci jen mela neco pridat, kolik stalo to mliko?

tomu se clovek muze uz jen smat.

> kauza televize x sendvičovač
televize stojí 50kč měsíčně /je moje/
sendvičovač stojí 20kč měsíčně (kupodivu muj Smile )
letosni kontroly jsou docela prisny, tak jsem to nechtela mit nacerno a rikam na ni, ja budu platit televizi (protoze potom co jsem loni od ni nevidela ani korunu pricemz mi slibila ze mi kazdy mesic da pulku kdyz ji pouzivame vlastne obe (popravde, ja TV moc neholduju...zapinala ji fakt jen ona a cumela na ni jen ona) jsem se rozhodla ze se ji o to nebudu prosit) a ty budes platit sendvicovac?
odpoved: si se posrala ne? kde mam vzit dvacku mesicne navic.
ja platim televizi 50.
hm, vsak je tvoje.

jak kauza televize skoncila?
odvezla jsem si televizi domu, pac se mi docela doma hodi na spolecne vecery s pritelem Laughing na koleji mi nechybi a jeji reakce: kazdymu si stezovala ze jsem televizi odvezla, ze jsem hnusna a kdyby ona mohla tak si taky priveze televizi, ze je chudak z daleka a ja to mam tak blizko a jsem tak lakoma, ze se ted na koleji nudi apod.
porad to neprenese pres srdce a porad me kvuli tomu drbe.
ale udelala jsem dobre, ne? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
candy_lips
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 24 Jan 2007
Posts: 1143

PostPosted: Sun 4.3.2007 18:17    Post subject: Reply with quote

Já bych si zašla za vedením a požádala o přestěhování. Schovávala bych si svoje věci - třeba i pod zámek.
Pokud je pro tebe složité říct ne, udělej před ní divadlo jaký máš doma hrozný problémy - tátu vyhodili z práce a máma to nemůžu utáhnout, jestli chodíš na brigádu, tak řekni že si ze svých peněz musíš platit kolej,... prostě jí ukaž, že nemáš peníze a v peněžence si nechávej co nejmín peněz, ostatní si před ní zamkni do zámku nebo je schovej někam, kde je ona nenajde. Až příště přijde že chce půjčit, tak prostě řekni že to co máš v peněžence jsou poslení peníze na tenhle týden/měsíc a že bys neměla na cestu domů atd... Pokud neumíš říct ne, tak neříkej ne, ale vymlouvej se. Přesvědč jí, že peníze nemáš nemůžeš jí půjčit...
A pokud si bere tvoje jídlo, tak ber i ty jí, nebo používej její sprcháč, šampon,...
Back to top
View user's profile Send private message  
margax
...


Joined: 31 Jan 2007
Posts: 1453

PostPosted: Sun 4.3.2007 18:17    Post subject: Reply with quote

ještě jedna otázka, jak často své spolubydlící / kamarády o něco prosíte?

jí není blbý přijít a říct, můžu si vzít ten tvůj sejra (no v posledni dobe mi to jen oznamuje...obcas i s pardennim spozdenim, kdy si otevru lednici s chuti na nakou vec a zjistim ze tam uz davno neni Rolling Eyes )

Me dosel nak v tydnu chleba a nemela jsem k snidani, ona mela. Videla, ze chleba nemam a nenabidla mi. (ja bych to asi udelala Embarassed ) a ja proste neumim rict: das mi kousek?
radsi budu o hladu a koupim si pak svuj.

Ja jsem asi nenormalni, co? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17711
Location: VePř

PostPosted: Sun 4.3.2007 18:18    Post subject: Reply with quote

ja bych tohle uz nenazvala "moc hodna", uz to hranici s blbosti. hodna je odsud posud, bez urazky.
ty penize fakt nechapu, jak ji muzes pujcit.

a nemuzes si tam na nejakou skrinku proste dat zamek?
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
margax
...


Joined: 31 Jan 2007
Posts: 1453

PostPosted: Sun 4.3.2007 18:19    Post subject: Reply with quote

Ja nevim, ona si hraje jakoze jsme nejlepsi kamaradky, a hlavne ona si to i mysli Shocked A dat si tam zamky, by bylo fakt okaty... Laughing

Ja vim mery, me to rika pritel porad, ze jsem v tomhle hrozne blba, ze me nechape, ze bych se mela vic otrkat.

jenze ja se tech lidi proste bojim Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17711
Location: VePř

PostPosted: Sun 4.3.2007 18:21    Post subject: Reply with quote

no a co, sakra? treba by ji to konecne doslo. takhle se normalni, slusny clovek nechova.
nechapu, jak se ji muzes bat, kdyz s ni bydlis.
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
margax
...


Joined: 31 Jan 2007
Posts: 1453

PostPosted: Sun 4.3.2007 18:24    Post subject: Reply with quote

Prave proto, ze s ni bydlim.¨
Ale tenhle vikend me hrozne nastvala, ze asi i cumela, co jsem ji napsala (tykalo se to te pomoci pres sms jak jsem psala), takze mi to trosku zvedlo jak to nazvat odvahu?
Zkusim byt trochu tvrdsi.
Zarekla jsem se, ze uz ji nebudu hlavne rikat neco niterneho. Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Sun 4.3.2007 18:24    Post subject: Reply with quote

No tak s tou telkou jsi udelala urcite jedine dobre.
Ale popravde Ti povim, ze nez mit takovou kamaradku, radsi na ni budu hnusna a budu sama bez kamaradu, ale nebude me nikdo vyuzivat, jeste takhle hnusne Confused
Mozna kdybys dala ty zamky, tak by ji to doslo. I kdyz... jak to tady ctu, mozna by ji nezastavilo ani to a nebylo by ji trapne... Rolling Eyes
Ty se nemas ceho bat. Prece se sebou nemuzes nechat takhle zametat... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms